geleceğin ne getireceğinin bilinmemesi, yaşama arzusunu veren şeydir. o yüzden gelecek, vakti geldiğinde gelsin.
ama geçmişe gitmek hoş olabilir. istediğin kadar zaman öncesi, istediğin yer, istediğin kişiler, olaylar... tarih tarih, diyar diyar gezer, ömrümü yerdim.
devamını gör...
geleceğe gidip her şeyi öğrenip sonra tekrar geçmişe dönmek isterim.
devamını gör...
1600 osmanlısı için harp ederim dediğim ankettir.
devamını gör...
geçmişe gidip bir şeyleri değiştirmek istemezdim çünkü o zaman şuanki insan olamazdım. geçmişteki her hatam da doğrum da beni bugünkü ben yaptı. o yüzden geleceğe gitmeyi tercih ederim. çünkü orada neler oluyor merak ediyorum. nasıl biriyim mesela , başarmak istediklerimi başarmış mıyım, mutlu muyum öğrenmek isterdim .
devamını gör...
en güzeli anı yaşamak.
devamını gör...
geleceğe dönmek.
devamını gör...
40 sene ile sınırlı kalmak kaydıyla: türkiye sınırları içerisinde kalacaksam geçmişe, abd yada avrupa'da isem geleceğe.
40 seneden daha uzun bir süreden bahsediyorsak, tam tersi.
devamını gör...
1980 yılına gitmek olacakları önceden bilerek kahin olmak sonrada o zaman tarla olan semtlerden arsa parsellemek.
devamını gör...
douglas burton un bir sözü geldi aklıma.
"bugünün değerini anlamadan yarını bekleyen insanlar, dünün geçtiğini ve yarının belki de hiç gelmeyeceğini düşünemiyorlar.”
devamını gör...
geleceğe gitsek de geçmişe dönüceğiz gibi bu iklim değişikliği,su kaynaklarının azalması falan bunu gösteriyor. en baştanda hiç başlanmaz ki ama. üşenirim ben.
devamını gör...
geçmişi biliyoruz canım ben bir gideyim geleceğe bakayım,bakalım orada neler dönüyor.
devamını gör...
gidişata bakarsak aklı olan geçmişe döner dediğim soru. birde fazla teknoloji boğmaya başladı beni sözlük.
devamını gör...
ikisi de birbirinden karmaşıktır.

geçmişe gitmek isterdim çünkü sonradan farkına vardığım hataları düzeltirdim ve aldığım kararlar eğer beni olumsuz etkilediyse değiştirirdim. o zaman bu düşünceler, karşıma bugüne kadar çıkmış olan insanlar, hatalarım, yapmam gerekenler de değişirdi. yeni ve farklı bir yaşamım olurdu. ama bu sefer de bu hayattan memnun olmayacağım ya da ileride belki de değiştirmek isteyeceğim durumları hayatıma dahil etmiş olurdum. bu konum da bana gelecekte yine geçmişi düzeltme ihtiyacı hissettirirdi.

geleceğe gitmek isterdim çünkü şu anki hayatımın gelecekte beni nasıl etkilediğini merak ederdim. e tabii şu an hayatımda olan insanların gelecekteki konumlarına nasıl geldiğini göremezdim ve bu tecrübelerden mahrum kalırdım. ben neyi, nasıl tercih ettim ve böyle oldu; bunu da bilemezdim. aslında biraz da hafıza kaybı gibi. bir yere gelmişim ama oraya nasıl geldiğimi bilmiyorum.

yani bazı şeyleri yeniden yaşamak ya da hiç yaşamadan ilerleyebilmek "ben kimim?" sorusunun cevabını eksik bırakır.
devamını gör...
gelecek zaten bir gün gelecek, gerçi geçmiş de gelip geçmiş fakat ben yine de geçmişi seçerim. geçmiş fazlasıyla güven veriyor çünkü. hem ben fazlasıyla özlem duyuyorum kendisine. geçmiş seyahati yapabilmeyi o kadar çok isterdim ki.
devamını gör...
geçmiş tabi ki. şu yaşadığım aydınlanmaları geçmişteki kendime anlatamam lazım.
devamını gör...
geçmiş geçmiştir. geçtiği gün bitmiştir. geleceğe bakmak lazım.
devamını gör...
bir versus

geçmişte özlem duyduğumuz kişiler ve anılar .gelecekte ise insanlığın hayalleri mevcuttur .karar vermek zor olur ancak geçmişte özlem duyduğum insanları görmek güzel olurdu.
devamını gör...
geçmişe saklanmayı tercih ederim.
devamını gör...
gelecek benim için tamamen gizem,gelecekte iyi ya da kötü beni nelerin beklediğini bilemiyorum elbette ama yine de öğrenmek istemezdim.geçmişe gidip düzeltmek istediğim pek bi şey de yok zaten.bugüne kadar yaşadığım her şey beni şuan olduğum insan haline getirdi ki ben hayatımda olan her şeyden memnunum o yüzden seçim yapmayıp hayatıma kaldığım yerden devam ederdim ben ya.
devamını gör...
ne geçmiş ne gelecek ortada durup anı yaşamak .
çünkü geçmişin pişmanlığı, gelecekte ki sen bekleyen kötü şeyleri görüp onun geleceğini beklemek insanı kahreder. onun için bekle ve bugünün güzelliğini yaşamaya bak.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"geleceğe gitmek vs geçmişe gitmek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim