1.
film müzikçisi abi. özellikle baktım en güzel filmlerin müzikleri hep bu abinin.
devamını gör...
2.
hiçbir konservatuara gitmemiş ve müzik eğitimi almamış olması bir hayli dikkat çekicidir. kendi kendine klavye çalmaya başlamış, okul yıllarında arkadaşlarıyla gruplar kurmuş, müziğe böyle başlamıştır.
devamını gör...
3.
1989'da rain man, 1994'te the lion king, 1997'de the preacher's wife, 1998'de as good as it gets, 1999'da the prince of egypt ve the thin red line, 2001'de gladiator ve 2010'da sherlock holmes filmlerine yaptığı müziklerle en iyi film müziği dalında 8 defa oscar'a aday gösterilmiş, the lion king'le kazanmıştır. 1996'da the crimson tide ve 2009'da the dark knight filmlerine yaptığı müziklerle de grammy'yi almıştı.
devamını gör...
yaptığı soundtrack'ler ile birçok filmi kurtarmış besteci. öyle bir filmografisi vardır ki ağlatır. hans zimmer diyince aklıma ilk gelen the rock tek kelimeyle müthiş bir soundtrackdır. gladiator, rainman,the dark knight rises, the dark knight, the da vinci code, king arthur, the ring, inception... çok var lan çok.
devamını gör...
bir john williams değildir.
devamını gör...
christopher nolan'ın yaptığı soundtracklere film çekiyorum dediği dahi müzisyen. kendisi zamanında heidelberg civarında yaşlı bir teyzeden piyano dersleri almış yıllarca. sonrasında şahane soundtracklere imza atan bir composer'a dönüşüyor.
devamını gör...
birçok muhteşem filmde inanılmaz eserlere imza atmış belki de bu yüzyılın en iyi sanatçısıdır.

favorim (bkz: inception)
devamını gör...
no time for causion'ı hangi kafayla yazdığını merak ettiğim deha.
devamını gör...
adam film müziğini yapıyor ve veriyor yapımcıya. bu müziğe göre film çek!
kral hareket.
(bkz: interstellar)
devamını gör...
gençliğinde sevip de kavuşamayanlardan olduğunu tahmin ettiğim sanatçı.

amme hizmeti

devamını gör...
hâletiruhiyesi müzikleri olan insan. yani o müzikler hans zimmer, hans zimmer müzikler. işte bu kadar elim ayağıma dolaştı, anlatamıyorum adamı.
devamını gör...
hans abimizden sonra clint mansell gelmektedir. sıralamayı karıştırmayalım lütfen.
devamını gör...
inanılmaz güzel işler çıkaran alman müzik bestecisi. zaten kaliteli filmlere yaptığı harikulade müzikleriyle filmin seyir zevkini doruklara taşır kendisi. hızımı alamayıp müzikleri hakkındaki detayları açıklayan videolar izleyince kendisine hayranlığım daha da arttı.
devamını gör...
izlediğiniz filmin kalitesini arttıran, müziğiyle sizi bambaşka boyutlara çıkartan bestecidir. ramin djawadi ile birlikte ortak bir projede çalışmaları için dua ediyorum her gece.
devamını gör...
film müzikleri besteleyen kişidir. çok beğeniyorum işlerini. her gün açar dinlerim.

şunu dinlemenizi tavsiye ederim.
devamını gör...
sanat ve estetik dersi ödevim için no time for caution (interstellar filminin müziği) eserini incelemeye karar verdim. her dinlediğimde kendimi yıldızlarla dolu gökyüzünde süzülürken yüksek binalardan ve sorunlarımdan uzaklaştığımı hissediyorum.
devamını gör...
(bkz: guthrie govan) ile turnede olan, iyi müzik yapan kişi.
devamını gör...
adamın hiç kötü işi yok neredeyse.
devamını gör...
aynı dönemde yaşasalardı mozart ve beethovenle kapışırdı. öyle bir dahi.
devamını gör...
yaşayan en iddialı bestecilerden biridir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hans zimmer" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim