6 temmuz 1912 yılında obergossen/ avusturya'da doğdu.

dağcı, seyyah, coğrafyacı ve yazardır. karl franzens üniversitesi'nin spor ve coğrafya dallarından mezun oldu ve okulun bitirme sınavlarını verdiği gün isviçre'ye gitti, eiger dağı'na sarp kuzey tarafından çıkan ilk dağcı grubuna katıldı.
diğer 3 grup üyesi anderl heckmair, fritz kasparek ve ludwig vörg'dür.

1939 yılının yaz mevsiminde nanga parbat keşif gezisine alman himalaya vakfı tarafından gönderildi, aynı yılın sonbaharında ingilizler tarafından esir tutuldu. esaret kampından 5 kez kaçma girişiminin ardından 29 nisan 1944'de kaçmayı başardı.

1950/51 yıllarında çin/ tibet savaşı sonrası hindistan'a kaçtı ve sonrasında avrupa'ya döndü. yaşadığı maceraları sieben jahre in tibet / tibet'te 7 yıl ismi ile kitaplaştırdı. kitap 1956 ve 1997 yıllarında olmak üzere iki kez sinemaya aktarıldı.
1997 yapımlı filmde harrer'i brad pitt canlandırdı.

heinrich harrer 7 ocak 2006 yılında avusturya'da hayatını kaybetti.

ilk tırmanıcısı olduğu dağlar/ puncak jaya, eiger dağı, mount deborah, mount hunter.

heinrich harrer
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

i am melting lannn melting ukdesi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"heinrich harrer" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim