bir kaç seferden sonra sağlam linç yemek kaçınılmaz olacaktır. ölüye deli güler diye boşa dememişler.
devamını gör...
sinir bozukluğudur.
devamını gör...
iyi bir şeydir. başta deli olduğunuzu sanırlar ama sonra sizi taklit ederler. askerdeyken herkesin ağlayıp sızladığı onca drama gülerdim. bir süre sonra ağa büyüksün be, kralsın be, ulan bende senin gibi olacağım. salya sümük zırlamak çözüm değil demeye başlamışlardı. üniversite yıllarında da benzer durumlar olmuştu. haa son olarak cenazelerde zaten herkes ağlıyor. bari ölenin komik bir anasını anlatında hüzün dağılsın. ama dayak yeme ihtimaline karşı kaçış planı yapın.
devamını gör...
nedense biri ölünce hep gülüyorum
devamını gör...
ağlamanın bir ötesi gülmekmiş. bazen o kadar çok ağlar ki insan ağlaması gülmeye döner.
devamını gör...
herkesin ağladığı şey ölümdür. ölüme gülecek kadar büyümedik daha.
devamını gör...
herkesin ağladığı seye gore değişir. var bu ben de mesela. herkesin ağladığı aptal bir film sahnesine gülerim ama guldugum film sahnesi degil etrafimdakilerin ağlamalarni sahte ve içten bulmayisimdir. herkesin güldüğü seye aglamisligim da vardir. palyaco muyum ben evet evet o palyaço benim mi?
devamını gör...
duygu durumu karışık insan.
herkesin güldüğü şeye sinirlenerek çıtayı arşa taşırım.
devamını gör...
olayın mizahi tarafını görebilmeyi başarmaktır. bakış açını değiştirebilmektir. trajikomik durumlarda komik kısmına odaklanmaktır. biraz da izahı olmayan şeyleri mizahı olurdur.

yer yer ironiktir. ağlanacak hale gülmektir. normal olmayan şeylerin normalleştirilmesi ve sıradanlaşmasıdır, yapabileceğin başka bir şey olmamasıdır.

hele ki türkiye'deyseniz gerçekliğin absürd komedi tadında yaşanmasından kaynaklı mecburi kazanmanız gereken özelliktir, kaçış noktasıdır. bazense üzerinize basılan dramla yaratılmaya çalışılan algıya karşı çıkmaktır. yurdum insanını vurabileceği tek yer olan vicdanlarından; hep daha kötülerini göstererek vuranlarla, manipüle etmeye çalışanlarla taştaş geçmektir. çoğu zaman büyük resmi görebilmektir. biraz da hayatı o kadar ciddiye almamaktır. ne olursa olsun sahip olunduğu takdirde sizi 1 adım öne taşır.
devamını gör...
ortamlarda marjinal ve cool görünmenize neden olur.
devamını gör...
birinin başına kötü bir şey gelince gülmeye başlıyorum. cenazede gülmüşlüğüm var ama bu öyle bir krizdir ki anlatamam :(
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"herkesin ağladığı şeye gülmek" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim