herkesin güzel anılarının olduğu öğretmendir genelde benim için hiç öyle olmadı, 2 adet ilkokul öğretmeni değiştirdim ilk öğretmenim sağolsun sol ile yazı yazmama ve solak olduğumu söylememe rağmen döverek sağ elimle yazmayı öğretti ailemde bir şey demedi sağ elimle yazmakta zorlandığım için ağlıyordum ve diğer çocuklardan farklı elimi kullandığım için acaba bir sorunum mu var diye düşünüyordum, 2. öğretmenim ise r'leri söyleyemediğim için her gün beni son derste tahtaya çıkararak r'li cümleler söylerdi ve tüm sınıfın önünde rezil ederdi, içimden geçen küfürleri tahmin edebiliyorsunuzdur dostlar.
devamını gör...
eğer doğru bir ilkokul öğretmenine sahip olursanız hayata 1-0 önde başlarsınız o yüzden çok önemlidir .
devamını gör...
hala görüştüğüm, gördüğümde o kadar zamana rağmen beni hatırlayan canım öğretmenimdir kendisi.
devamını gör...
iyi bir öğretmene sahip olmak kavramı yerine anlayışlı, sınıfının her bireyini evladı gibi gören bir öğretmene sahipseniz çok şanslısınız demektir. öğrenim hayatınızın kalan kısımlarını sevmek/sevmemek ilkokul hayatınıza da bağlıdır. şanslıyım, belirttiğim gibi bir öğretmenim oldu ve okula hep hevesle gittim.
devamını gör...
30 sene geçti aradan, sürekli tayin olduğumuz için kendisini kaybettim, hiç bulamadım sonrasında. ismini hala hatırlıyorum, adını hatırladığım tek öğretmenim hatta.

30 sene mi dedim ben, yaşlanıyorum sözlük durdurun.
devamını gör...
karakterin şekillenmesinde ciddi rolü olan, travmalar yaratabilecek kişidir.
devamını gör...
öğrencinin bazen anne/baba yerine de koyabildiği kutsal mesleği icra eden kişi.
devamını gör...
ilkokulda birkaç kez çeşitli sebeplerle değişmişti ilkokul öğretmenimiz. bir tanesi öğretmenlik değil annelik ederek icra ederdi mesleğini. hala aynı semtte otururuz, her karşılaşmamızda saygı ve sevgiyle sarılırım kendisine. anneme denk geldiğinde oğlum nasıl diye sorar. öğretmenler gününde ziyaret ederim, şimdiki çocuklarının velilerine oğlum diyerek tanıtır beni. kursağımdan ekmeği dahi geçmişliği vardır 99 depremi zamanı annem hastanede yatarken. kendisine binlerce kez teşekkür ederim.
devamını gör...
ilkokul ogretmenim ayni yaprak dokumu’ndeki ali riza beye benziyordu. hic unutamiyorum o yuzden.
devamını gör...
benim ilkokul öğretmenim dünyanın en kötü öğretmeniydi bana ve birkaç arkadaşıma sınıfın ortasında bize sizin kafanızda saman var derdi. bir keresinde ben yolda karşılaşmıştım beni yere düşürmüştü. yazım küçük diye sınıfın ortasında defterlerimi yırtmıştı. adamın benimle alıp veremediği neydi bilmiyorum. onun yüzünden hiçbir öğretmenle liseye kadar iletişim kuramamıştım. ilkokul öğretmeni kaderdir.
devamını gör...
dışarıdaki yaşam hakkında bilgisiz çocuğun yanında olması gereken insandır önemlidir zehir de olabilir balda.benimki ilk psikolog deneyimimi edinmemi sağlamış 10 yıl sonra ateşli hastalık geçirirken aklıma gelmesi üzerine kendisiyle tanışmamı sağlayan teyzeme hastanede ağlaya zırlaya neden bunu yaptın çocukluğumu mahvetti diye bağırmama sebep olmuştur.
devamını gör...
kişinin karakterine etki edip geleceğine yön vermek adına 2. öneme sahip etkendir (ilki ailedir).
devamını gör...
tek bir öğretmenim olmadığı için ilkokul öğretmenlerim demek durumunda kaldığım kavram
devamını gör...
çocuk için rol modeldir, çok önemlidir.
devamını gör...
harika bir ilkokul öğretmenine denk gelmek çok büyük bir şanstır. maalesef ben o şanslı insanlardan değilim.
devamını gör...
bir çocuğun derslere sevgisini yani bir bakıma bizim ülkemizde her daim öğrenim gördüğümüz için hayatımızı belirleyen kişidir. ilkokul öğretmenleri farkında olmasa da her öğrencisinin hayatının büyük bir bölümünü kaplıyor bundan dolayı da bu insanlar çok sabırlı ve sevecen olması gerekiyor diye düşünüyorum. çünkü herhangi bir öğrenci onun yüzünden ya derslerden nefret eder ya da dersleri sever. derslerden nefret ederse zaten kolay kolay da toparlanamaz. bundan dolayı bu öğretmenlerimizin oldukça önemli bir işi vardır.
devamını gör...
ben bu mesleği icra ediyorum sevgili sözlük. o bahsedilen iyi ilkokul öğretmeni olmak için her gün, her saat düşünüyorum nasıl daha iyi olabilirim diye.
şu an böyle olmamın en büyük sebebi sevgili sakine öğretmenimdir.
sakine öğretmenim, kırklı yaşlarında hiç evlenmemiş esmer, kısa boylu, balık etli dünyalar tatlısı bir kadındı.
her sabah güneş gibi gülen yüzüyle ve dopdolu elleriyle sınıfa girer ve hepimizin içini neşe doldururdu.
hiçbir konuyu tahtanın önünde dikilip sadece konuşarak anlattığını hatırlamıyorum. her konu için ayrı bir materyali, rol yapmalı tekniği vardı. her gün okula giderken acaba bugün ne öğreneceğim diye merakla giderdim. öğrencisine kırıcı bir söz söylemeyi bırakın sesini yükselttiğini bile çok az duydum. bizimle ilgilenmediği zamanlarını kitap okuyarak geçirirdi. biz de ondan görüp, onun gibi olmak için sınıf kütüphanesinde okunmamış kitap bırakmazdık.
hayvanları, bitkileri sevmenin, onlara sahip çıkmanın ne kadar önemli olduğunu her fırsatta bizlere aşılardı.
israf etmemeye çok önem verirdi. eğer sınıfta malzeme getirip bir etkinlik yaptıysak arta kalanları her zaman bir şekilde değerlendirirdi.
maddi durumu iyi olmayan birkaç arkadaşımız vardı sınıfta, hiçbir zaman onlara eksik hissettirecek bir görev vermezdi. hatta çok sonradan öğrendim ki o arkadaşlarımın önlüklerinden tutun da defterlerine kadar almışlığı varmış.
kendisini birkaç sene önce, daha ölmek için çok gençken, daha birçok öğrenciye dokunabilecekken meme kanserinden kaybettik. ben o sene bir sınıf öğretmeni olarak mezun oldum üniversiteden. diplomamı alıp ona götüremeden o gitti maalesef. cenazesi o kadar kalabalıktı ki... çok teşekkür ederim sakine öğretmenim. beni ben yapan temelleri attığın için. bana saygıyı ve sevgiyi öğrettiğin için. bana bu dünyada yapılabilecek nice iyiliğin olduğunu gösterdiğin için. çok teşekkür ederim.
devamını gör...
allah ondan razı olsun. şimdi gayretlerinin ne kadar büyük bir fark yarattığını görebiliyorum. her şey onunla başladı.
devamını gör...
ortaokul veya lise öğretmenine göre ekstra sabıra ihtiyacı olduğunu düşündüğüm öğretmendir. şefkat ve çocuk sevgisi de içinde bolca olmalıdır.

benim de en sevdiğim öğretmenimdi. bize çoğu zaman anne olan, şefkat dolu, ilk göz ağrımdı. çok güzel kokardı. kalp hastasıydı, onu üzeceğim de kalbine bir şey olacak diye, aklım çıkardı. nurlar içinde uyusun, çok da iyi insandı. keşke son bir kez görebilseydim.
devamını gör...
allah affetsin bir doverdi ama guzel doverdi. ismi soy ismi mih gibi aklimda hala yuz hatlari fizigi konusmasi. bizi dovdugu sopayi suslemistik bir de.
ogrencinin aklindan oyle kolay silinmeyecek ogretmendir. iyisine denk gelen hayatini kurtarmistir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"ilkokul öğretmeni" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim