1.
56 farklı bitki özü ve baharat kullanılarak imal edilen %35 alkollü, tadı enfes içecek.

eğlenceli reklamları ile de bilinir.
devamını gör...
2.
uzun süre içmediğinizde kan jager inizin düştüğünü hissettiren içki.
devamını gör...
3.
gaza gelip 15 dakikada 7-8 shot atınca insanı kanatlı meleğe dönüştüren alman likörü.
devamını gör...
4.
(bkz: alkol tüm kötülüklerin anasıdır)
devamını gör...
5.
söylenenler gerçekse içmek istediğimdir.
devamını gör...
6.
soğuk algınlığına da iyi gelebilen sıvı.
devamını gör...
kis aylarinda her aksam ilac niyetine bir iki kapak kadar ictigim icecek. o kadari bile insanin icini isitmaya yeter.

aylardir direnen annem de agriyan bogazi icin 2 gündür birer yudum icmis, ondan mi bilmiyorum ama agri gecti diyor.
devamını gör...
şifalı bir içkidir. yani belki içenlerin kendini içmek için kandırdığı içkide olabilir. ama ben şifalı olduğunu düşünüyorum. tadı küçükken annemizin içirdiği ıyyy acı dediğimiz şuruplara benziyor . dolayısıyla ilaçtır.
devamını gör...
çok güzel bir alkollü içecek. şifalı diye tanımlanmasının bazı nedenleri de 56 çeşit bitkiden mâl edilmesinden dolayıdır. kış aylarında güzel gider, fazlası yüz kızartır
devamını gör...
10.
tadını bir türlü sevemedigim icki. freeshoptayken bile alasim gelmiyor. baharatlı pekmez gibi. redbulla olan karışımını da denedim. onu da beğenemedim. viskiyi buna tercih ederim.
devamını gör...
11.
56 çeşit bitki ve baharattan üretildikten sonra 383 kalite testinden geçirilip şişelenen kaliteli bir alman likörü. içerisindeki doğal bileşenler nedeniyle 1935 yılında öksürük şurubu ve çeşitli sindirim sorunları için ilaç olarak kullanılan jag’in ikinci dünya savaşında alman askerlerinin hem ısınmak için hem de anestezik olarak kullanmasıyla da bilinir.tadını beğenmesem de nezle olduğum bir zaman denediğimde iyi hissetmemi sağlayan yararlı içki türü.
devamını gör...
kiminin çok sevdiği kiminin nefret ettiği içkidir. tadı biraz ilaca benzer. şifalıdır. bayılırım. hızlı içilirse de sarhoş eder alkol oranı düşük değildir. o kadar az kaldı ki kıyıpta içemiyorum. alkol fiyatları malum, alamıyoruz...
devamını gör...
alkollü mesir macunudur. mesir macunlu likör de diyebiliriz. doğu karadenizdeyseniz batuma gidip almaya değer bir soğuk algınlığı ilacıdır
devamını gör...
almanların öksürük şurubu olarak tanımlanabilir. bira bardağının içine shot bardağını direkt bıraktığınızda; farklı bir lezzet katar, tavsiye edilir.
devamını gör...
amatörleri eğlendirir.

bir delikanlı katiyen böyle absürt içkiler içmemeli.
devamını gör...
içmeye çalışıp içermediğim şişesi şekil alkoldur.
devamını gör...
geçen yıl temmuzdan almanyadan dönerken en büyük şişesini 10.90 euro ya aldığım nefis avcı içkisi .zamanında hastalanınca şurup olarak da kullanılmış ve bi sürü farklı baharattan yapıldığı için bünyeye iyi olduğunu da duymuştum. zaten lezzeti de size şurubumsu gelecektir.
devamını gör...
tadını mesir macununa benzettiğim, kafası sonradan gelen bir alman mucizesi.
devamını gör...
jager mutlaka sek ve soğuk içilmelidir. öyle enerji içeceği ile falan karıştırılırsa boğazdan geçerken verdiği o yakma hissi azalabilir. sonuçta ilaç gibi faydası var bünyeye. öksürüğe, soğuk algınlığına iyi gelir.

ama bir şartla. ne kadar içtiğinizi iyi takip etmelisiniz. shot sayısı önemli. üç, hadi bilemedin dört shottan sonrası fena. içtikçe içersiniz, sonrasını bilmezsiniz. çarpılırsınız. haberiniz olsun. ayrıca hangover (film) de içtikleri içkidir.
devamını gör...
severim ama ancak güzel bir şişe biranın yanına. yani üstüste jager shot 3. de baymaya başlıyor, insan buz gibi bir ara durak arıyor.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim