temiz kalpli,naif,kanaatkar insandır.yaz sıcaklarında daha fazla tercih eder.çay ve taze ekmek olmazsa olmazıdır.
devamını gör...
instagramdaki serpme kahvaltı akımı öncesi ve sonrası ikiye ayrılırlar.
devamını gör...
cemal süreya gibi düşünen bir insanoğludur;

“yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı...”
devamını gör...
sabahın altısında, yedisinde elinde poğaca, simit poşeti ile koştura koştura işe gitmek zorunda olmayan, kendine kahvaltı sofrası hazırlayabilecek ya da ailesinden birinin hazırladığı sofrada güzelce kahvaltısını yapabilecek fırsatı yakalamış insandır. kıymeti bilinsin basit görünen bu aktivitenin. yeri geliyor insan bir sabah taze demlenmiş çayın, kızartılmış patatesin, biberin hasretini çekiyor. insanı mutlu eden küçük ama kıymetli şeydir.
devamını gör...
hayata dair iyi bir motivasyondur bence aileyle birlikte yapılan temiz bir kahvaltı. serpmeyi de sevmem hiç hatta hayatımda hiç yapmadığım bir kahvaltı türü olur.
devamını gör...
ailecek yapılan kahvaltı kadar huzur veren bir şey yoktur. sabaha çaysız ve aç karna başlayınca hep huysuz olmuşumdur. kahvaltı için uykumdan fedakarlık etmişliğimde çoktur.
devamını gör...
sofrasını neden sevelim, kendisini seviyoruz.*(görünüşü için saatlerce uğraşanlara lafım yok tabi)

şaka bir yana arkadaşlarla veya aile ile tatil günlerinde uzun uzadıya yapılan kahvaltının, muhabbetin tadı enfestir. ramazan bitiminde yasaklar kalkınca yapılması da elzemdir. özledik be..
devamını gör...
bir dönem olmazsa olmazımdı
devamını gör...
biri sizin için donatıyorsa kahvaltıyı tüm sevdiğiniz şeylerden, eşsizdir.
devamını gör...
o sofra hele tüm gün durup sohbet sohbeti açıyorsa tadından yenmez.
devamını gör...
kolay öğün olmasına rağmen hazırlamayı sevmem. güzel bir kahvaltı masasının keyfi de başka hiç bir şeyde yoktur.
devamını gör...
kahvaltıyı da illa ki seviyordur ama o insanın asıl sevdiği şey hoş sohbet, samimiyettir. ha beni pastırmalı yumurtanın çemenine gömsünler o ayrı mesele.
devamını gör...
benim gibi kahvaltıyı öğün olarak sevmeyen, ama kahvaltı yiyeceklerini seven insandır.
devamını gör...
kahvaltı aşığı bir insan olarak günün her anı yiyebileceğim bir öğündür. özellikle pazar sabahı yapılan uzun kahvaltılara ve kahvaltı sofralarına aşığım.
devamını gör...
ben değilimdir. çoğunlukla yeni kalktığımda aç olmam. bu yüzden günün ilk öğününü çoğu insana göre geç yaparım. ve bu bazen kahvaltılıklarla olmaz.
devamını gör...
mevzubahis sofrayı başkası hazırlıyorsa ben çok severim. hele bir de özenmiş bezenmişse, saatlerce o masada vakit geçirebilirim.
devamını gör...
kahvaltı aşığıyım. akşam bile kahvaltı yapıyorum bazen. tüm öğünler kahvaltıdan oluşsa sesimi çıkartmam.
devamını gör...
bir de doğayla baş başa bir yerde tadını çıkarıyorsam benim için tarifsizdir.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
kahvaltı olmadan olurmu hiç.
devamını gör...
benim. sabah insanıyım, erkenden işyerine gideceğim zamanlarda bile özenerek hazırlarım kahvaltıyı. oğlumla çokça vakit geçirip, kahvaltı sofrasında muhabbet etmişizdir küçüklüğünden bu yana. o yüzden o da çok sever. eşim pazarları özenli kahvaltı ister. zaten pazar kahvaltısı olmazsa olmazımız. kendim tek de olsan özenle hazırlarım kahvaltımı. kahvaltısız gün düşünemiyorum. lüks şeyler değil aradıklarım ama her gün zeytindi, domatesti, biberdi, maydanozdu, ararım
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kahvaltı sofrası seven insan" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim