1.
en doğuda bulunan kaşarı ile ünlü doğu anadolu ili.
devamını gör...
2.
hiç sevmediğim iller sıralamasında bir bölgenin ardından bu il gelir. peyniri balı falan meşhurdur ama bana niyeyse çok itici gelir bu şehir.
devamını gör...
3.
doğu expresinin açılmasını dört gözle bekleme sebebi şehir. umarım seferler aralığa kadar açılır. yoksa bir manası kalmayacak.
devamını gör...
4.
doğu tarafında olduğu için soğukluyla da bilinir
devamını gör...
5.
peynir
devamını gör...
en doğudaki illerimizden biridir sarıkamış diye bir ilçesi vardır.
devamını gör...
doğu anadolu bölgesi ilidir. soğuk karları ile bilinir. senenin büyük bir bölümü kar altındadır.
devamını gör...
rus, ermeni, malakan izleri hüküm sürdüğü için etnik bir mozaik oluşmuştur. kars gravyeri, kars kazı, malakan peyniri ve karakovan balı da bu toprağın ürünüdür.
devamını gör...
babamın şark hizmetindeki görev yeri. üç sene geçirmiştik merkezinde. öyle bir kar görmedim başka bir yerde, oturduğumuz binanın kapısını kaplar çıkamazdık apartmandan dışarı.

bana da bir hatıra bırakmıştır kars ömrüm boyunca unutamam, kronik bronşit.
devamını gör...
10.
balparmak reklamındaki ablaya göre "kars bir kumardır."
devamını gör...
11.
azerbaycan’ın başkonsolosluğunun olduğu ilimiz.
devamını gör...
(bkz: ani harabeleri) gibi bir değeri barındıran şehir.
devamını gör...
sosyo kültürel açıdan diğer doğu illerinden bariz farklı olan bir ildir. serhat şehri olmasına rağmen gerek erzurum gibi bir ilin gölgesinde kalmasından gerek ermenistan ile ilişkilerin olmamasından dolayı fakir kalmış ve unutulmuştur. gaziantep gibi ticaretin, sanayinin kalbi olması gerekirken makus talihinden kaçamamıştır. halbuki buranın iki milyon nüfuslu bir metropol olması lazımdı.

gaziantep demişken. 1855 yılında rusları püskürtmesinden ötürü zafer madalyası ile birlikte 'gazi' ünvanı da verilmiştir. yani gazikars olmuştur.
devamını gör...
kışıyla, rus mimarisiyle, şehir yapısıyla türkiye'nin saint petersburg'udur. türkiye'nin en lezzetli kaşarı, balı ve kazı buradadır. her taraf karlar altındayken hava açıksa ve dolunay varsa beyaz gecelere şahit olabilirsiniz.
devamını gör...
doğunun en batılı kenti.
devamını gör...
geniş yolları ile trafik sorununun olmadığı, insanlarının çağdaş, mutedil yapıya sahip olduğu güzel şehir.
devamını gör...
17. (tematik)
türkiye istatistik kurumu (tüik) verilerine göre nüfusu 284 923 kişi olan şehirdir.
devamını gör...
11 sene önce 1 defa gittiğim, yolda gördüğüm yerlerin halinden sonra ulaştığımda beni mimarisiyle şaşırtan, konsoloslukları bol doğu şehrimizdir.
devamını gör...
bir dönem herkesin (bkz: doğu ekspresi) kullanarak gittiği şehir. yolculuğun pazarlanması ile belki de kars'ı hiç ziyaret etmeyecek insanların da şehre gelmesini sağlamıştır. tahminimce yöre esnafı bu ilgiden mutludur.
devamını gör...
gandalf "beşinci günün şafağında doğuya bakın" deyip, 5 gün sonra bu şehirden gelseydi "sen gelme lan" derlerdi öyle bir şehir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kars" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim