yerinde olmak istenen, imrenilen kimselerdir. ben samimi arkadaşı olan insanları gerçekten çok kıskanıyorum.
devamını gör...
kimseyi kıskanmam. birisinin yerinde olmak istiyorsam oturur düşünürüm nasıl olabilirim, ne yapmam gerekiyor diye. ha bazı noktalar vardır çalışarak gelinmez. mesela adamın yada kadının çok güzel bir eşi, sevgilisi vardır ve sen bunu çalışarak elde edemezsin. o noktada da insanların mutluluğundan mutlu olmayı öğrenin arkadaşlar. kıskançlık tehlikelidir, ileride hasete dönüşebilir.
devamını gör...
bir keresinde "keşke sen olsaydım." diyen bir arkadaşım vardı, gerçekten bir sabah yatağında ben olarak uyansa dilediği şeye bin türlü lanet edeceğine imzamı atabilirim.

genelde yerinde olmak istediğimiz insanlar pek dışarıya sattıkları imajın kendisi olmuyorlar arkadaşlar.
devamını gör...
zeki ve güzel ya da zeki ve yakışıklı ise ve mantıklı hareket ediyorsa kıskanırım. ama bu içten içe fesatça bir şey değil. o an kıskandım ya diye direkt söyleyebilirim.
devamını gör...
kafayı yastıkla buluşturmadan uykuya dalan insanlar size sesleniyorum! hepinizi kıskanıyorum. * onların haricinde herkese başarılarının devamını dilerim. *
devamını gör...
kendini bir şeye kaptırmış onunla meşgul olan, orada mutlu ve huzurlu bir şekilde zamanı akıtan ve hatta zamanın farkında olmayan, zamanı bütün bütün unutan, o insanlara karşı hissettiğimdir. izlemeyi en sevdiğim insanlardır aynı zamanda bir şeye bütünüyle gömülen insanlar. o kadar uzun zaman oldu ki böyle hissetmeyeli ve böyle birini görmeyeli. bulsam sessizce bir kenardan izlerim oturup. (2 yaşındaki yeğenim bazen arabalarıyla oynarken buna benzer bir durumda oluyor ama bu tabii bütün çocuklar için geçerli, yetişkinlikte de bunu sürdürmek meziyet asıl ve müthiş etkileyici)

burada kıskançlık değil pek tabii gerçek hissettiğim, kaldı ki başlık da zannediyorum gerçek ve yıkıcı bir kıskançlığı kastetmiyor. yerinde olunmak istenen insan denince de benim aklıma hep bu geliyor.
devamını gör...
sabah uyanır uyanmaz kahvaltı yapabilen insanlara özeniyorum.
devamını gör...
en çok gamsız insanları kıskanıyorum. maalesef kafaya taktığım şeyler yüzünden hayatımın konforu bozuluyor.
devamını gör...
ne tip insanları kıskanıyorum diye düşünüp cevap bulamadığım başlıktır. güzel görünen her şeyin arka planında bir hüzün yattığını fark ettiğimden beri kimseyi kıskanmıyorum. birinin beni kıskandığını açık açık söylemesi ardından düşmanlığını ilan etmesiyle bir kaç defa karşılaştım ve o kişi adına çok üzüldüm. kıskandığı kişi ben olacak kadar düşmesine mi desem yoksa kıskanmak dışında güzel duygulara sahip olmamasına mı bilmiyorum.
çok küçük çocukken kardeşi olmayan tek çocukları kıskanırdım. sonra fark ettim ki hayatımda pek çok anıyı kardeşlerimle doldurmuşum. iyi günde de kötü günde de hiç yerleri değişmemiş hep yanımda olmuşlar.
para, güzellik, başarı gibi şeyleri belki zaman zaman kıskanmışımdır ama şu an öyle bir duyguya sahip değilim. başkalarını ve başkalarının hayatlarını takip ederken kendi hayatımı kaçırmak istemiyorum. mutlu birini kıskanan insanları da anlamıyorum. belki öyle görünüyor mutlu değil ya da gerçekten mutlu. etrafımda mutlu insanlar olsun isterim çünkü mutsuz insanlar etrafındakilere musallat olmaktan başka vasfa sahip değiller.
özetle uzun süreli kıskanmaların size yararı yoktur. (bkz: nazar etme ne olur çalış senin de olur)
devamını gör...
yiyip yiyip kilo olmayan insanlardır net.
devamını gör...
anında uyuyabilen insanlar.

düşüncelerimi susturmak çok zaman alıyor. gürültüden uyuyamıyorum.
devamını gör...
senin istediklerine çaba göstermeksizin sahip olan insanlar . aşk olur , iş olur ,bilhassa zenginlik olur .
devamını gör...
benimki müjde ar. uğruna firuze gibi eser yaradılmış. nasıl bir zirvedir bu. anlatılmaz.
devamını gör...
dolarla maaş alanlardır.
devamını gör...
anne babasıyla oturup konuşabilen, sevginin ne olduğunu bilen, en önemlisi de anne babasıyla bir şeyler paylaşabilen insanlardır. dünya üzerinde en çok kıskandığım insanlardır. kıymetini bilin bunun. bir gün öldüklerinde rahatlama yerine hüzün duymak daha iyi eminim.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"kıskanılan insanlar" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim