ibrahim kalın beyanı. doğru söze ne denir.
devamını gör...
kitap okumak için vakit yaratılır.
devamını gör...
başarılı insanların kitap okumaya ayırdıkları zamanı duyduğumuz zaman katılmamanın imkansız olduğu önermedir.

dünyanın en başarılı yatırımcısı olan warren buffet gençlik yıllarından itibaren gününün %80’ini kitap okumaya ayırdığını ifade etmektedir.
devamını gör...
kitaplar hakkındaki en büyük yanılgıdır "boş zaman aktivitesi" olması. insanlar nasıl vakit buluyorsun diyorlar. gerekirse uykumdan kısıyorum. çünkü en az uyumak kadar ihtiyacı var ruhumun okumaya.
devamını gör...
okuyun abicim her fırsatta okuyun. kitap okumanın vakti olmaz.
devamını gör...
çok doğru bir tespit. insan boş vaktini kitap okuyarak geçirir mi hiç? geçirmemeli.
devamını gör...
kitabevi işletiyorum. müşterilerim genellikle arkadaşlarıyla veya ailesiyle geliyor. iştahla rafları dolaşıp, kitaplara dokunan, kurcalayan her müşterinin yanında bir tane de gönülsüz, uzaktan öyle eblek eblek bakan bir yakını oluyor. sevmiyor okumayı veya ilgisini çekmiyor...

sessizliği bölmek için soruyorum:
+siz ne tarz okuyorsunuz?

cevap hazır. yüz kez duyduğum klişe:
-benim boş vaktim olmuyor pek.

bu diyaloğu her gün yaşıyorum. ancak bir kez bile kitap boş vakitte okunmaz diyemedim. gerginlik yaratmak istemiyorum. insanlar yeterince gergin zaten.

bakın gerçekten de kitap okumak için vakit ayırmak gerekir arkadaşlar. şakaya gelmez kitap okumak. kimi insanlar stresli zamanlarında sular seller gibi okur, kimiyse sakin, relax zamanında okur. okumak isteyen zaman bulur. bu dediğimi konformist bir düşünce olarak algılamayın, ayıp edersiniz.

canınız tehlikede değil veya kitapların itfaiyeciler tarafından yakıldığı bir gerçeklikte yaşamıyorsanız okuyun abilerim ablalarım.
devamını gör...
hiç kitap okumaya halim yokken bile çocuk kitabı okumak gibi bir prensibim var. örneğin michael bond'un paddington kitaplarının ingilizcesi hem çok öğreticidir hem de okuması çok keyiflidir. birleşik krallıkta olduğum zaman bile öğrenemeyeceğim deyimleri söylemleri oradan öğreniyorum.

bizim ülkemizde nedense gülseren budayıcıoğlular secretlar hiçbir gelişimeye yol açmayacak kişisel gelişim kitapları okunur okunursa.

birde kitapların pahalı olduğu gerçeği gibi bir yanılgı var. evet pegasus gibi yayınevleri böyle ama yabancı kitaplara da çok uygun fiyatlarla amazon üstünden ulaşabiliyorsunuz. onu geçtim koskoca yapı kredi yayınları iş bankası kültür yayınları varken kitap okumamak için bahaneniz olur bu maksimum.
devamını gör...
eksik bir sözdür.
okuduğunuz romanlar, zihninizde biriktirdiğiniz kitaplar sizi değiştirmiyorsa hiçbir önemi yok.
kitaplar için esas anlam budur. ne zaman ya da ne kadar çok okundukları değil.
malumatfuruş bir insan laf kalabalığı yapar. önemli olan sözü olan insandır.
okuduğunuz kitaplardan sonra kendinize ait bir sözünüz ve tavrınız oluşuyor mu?
bu soruyu kendinize sorun.
devamını gör...
benim adıma teoride kalıyor çoğu zaman. ancak bu konu üzerine çabalarım olmuyor değil. kitabın karakteristiği benlikse o zaman o bana hükmediyor.
devamını gör...
zira dolu insanın meşgalesidir kitap okumak
devamını gör...
(bkz: televizyon hicivlerinin yanlış anlaşılması) televizyon dünyasının ülkemizde hareketlendigi yıllarda bugün usta oyuncu olarak adlandırılan isimlerin en verimli dönemleri idi ve televizyona iş yapmak onlar için hem kazanç hem de reklam kapısiydi. onların canlandırdığı parodilerde ise dönemin özellikleri absürt komedi şeklinde canlandırılirdi. hele ki aysen gruda ev kızı rollerinden birinde o kendine has üslubu ile su altın cümleyi (boş zamanlarımda kitap okumaya bayılırım, hobilerim aerobik, dans) söyledikten sonra halk bunu yadirgamadan kabul etti. ve bunlar normallesti. sonra da oturdu kelime dağarcığına. bugünün koşullarında saçma dediğimiz şeyler o günlerin fenomen şeyleriydi. sözün özü hiç anlamamak yerine yanlış anlamak kolay olandı ve zoru başarmak kimsenin aklına gelmiyordu bu topraklarda çanakkale'den beri.
devamını gör...
katılmıyorum, boş vakitte okunan kitapları sindire sindire duyguyu alarak okuyoruz.
devamını gör...
dil tarih coğrafya fakültesi sözlük, siyasi bilimler akademisi sözlük, ya da ne bileyim bir massachusetts institute of technology sözlük'te açılabilecek türden bir başlık.

gerçekçi olalım. uzay kardeşiyiz hepimiz..
devamını gör...
kitap okumak için zaman yaratılmalıdır.
devamını gör...
niye çünkü kitap ciddi bir iştir.
- ne iş yapıyorsun?
- ıı kitap okuyorum.*
bu mudur cidden?.
devamını gör...
evet mesela çok önemli bir ameliyattasın, hastayı bırak masada kitap oku. çünkü kitap boş vakitte okunmaz.
devamını gör...
adabı vardır kitap okumanın demek isterken, işi sulandırma güdümü bir kenara bırakırsak, doğru önerme içeren başlık ama somut olarak yanlış önerme içeren başlık.
ne diyon yaa? denebilir ki haklısınız.
şöyle; kitap okumayı seven bir insan, kitap okumak için boş vakit yaratır. fakat amaan boş boş duracağıma kitap okuyim demez. boş olmazsan zaten okuyamazsın ama hiç olmadı gece uyumadan önce 20 sayfa okuyabilecek vakti yaratırsın.
kitaba biraz sevgiyle yaklaşmak lazım. güzel yaklaşırsanız, size bir dünya sunar. yok eğer vakit öldürme amacıyla yaklaşırsanız, gerçekten sadece vakit öldürmüş olursunuz.
kitapların ruhu olduğunu düşünen bir kişi olarak, türü ne olursa olsun yolunuza yoldaşlık ettiğini düşünerek okuyun derim ben.
devamını gör...
boş zamanlarımda okuyunca daha iyi anlıyorum ama öbür türlü işlerimi yetiştirmek için yalapşap okumam gerekiyor ve hiçbir şey anlamıyorum
devamını gör...
evet kardeşim önemli bir işin ortasında aç oku kitap boş vakitte okunmaz nasılsa.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kitap boş vakitte okunmaz" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim