1.
en çirkin kadını bile güzel gösteren badana boya bütünü. ulan allah'tan eksi oylama şeysi yok, haha.
devamını gör...
2.
nitelikli dolandırıcılık
devamını gör...
3.
tamamıyla bütçe israfı.
devamını gör...
4.
doğru kullanıldığında her kadını güzel gosteren, kimilerini ise harika yapan bir güzelleştirme sanatı. yalnız evlilik öncesi makyaj yapılmış kişiye check-up yapılıp, boya katmanı ölçülmelidir. değilse mazallah sabah vakti kötü sonuçlar doğurabilir.
devamını gör...
5.
maske yüzünden ruj satışı azalmıştır.
devamını gör...
6.
kötü insanların eline geçtiğinde ölümcül bir silah olabilir
devamını gör...
ingilizcesi "telafi etmek" anlamına gelen make-up sözcüğünü göz önüne alarak makyaj hakkında bir tanım yapacağım. nasıl hataları telafi etmek gibi bir deyiş söz konusuysa ciltle ilgili eksikleri kapatmak için birtakım malzemeler kullanılarak cilde yapılan uygulamalara makyaj adı verilir. fakat kimi zaman da zaten güzel olanı vurgulayıp öne çıkarmaya yarar. psikolojik açıdan da yapan kişiye olumlu etkileri vardır.
devamını gör...
sahte para basmakla aynı suç sayılmalıdır.

şaka şaka , biz de az buçuk anlıyoruz makyajsız halin şeklini.
devamını gör...
milattan sonra 130. yıldan beri müthiş icattır , evet kullananı çekici ve simgesel kılar. yine fransız ve mısırlıların sıklıkla kullandığı gösterilir. kama sutra kitabında bile kozmetik vücut boyama ve çekici olmaya dair örnekler vardır.

ben şahsen bu konuda şikayetçi değilim , kullanılsın da zaten.

hihihi.
devamını gör...
kusur örten ürünler bütünü ile yapılan güzelleştirme eylemlerini kapsayan bir kavram olarak görmekten ziyade cinsiyet fark etmeksizin, bütün insanların canları istediğinde vücutlarını renklendirmek için kullandığı, canları istemediğinde ise kullanmadııkları ürünleri kapsayacak bir tanıma daha yakınım.
devamını gör...
nötölöklö dölöndöröcölök diyenlerle dolmuş ortalık. isteyen yapar, istemeyen yapmaz. sivilceli, lekeli bir kadın gördüğünüzde ıyy diyorsanız, kırk kat fondötene de laf etmeyeceksiniz. öyle g. böyle y. ayrıca makyaj yapıldığını anlamayacak kadar saftirik olmanız kızların suçu değil.
devamını gör...
genelde azı karar çoğu zarar olan yüz boyama eylemidir.
devamını gör...
genelde kadınların yüzlerindeki beğenmedikleri taraflarını geriye iten, güzelliklerini de ön plana çıkarmak için kullandıkları ürünlerle yapılan işlemdir.
aynı zamanda can sıkıntısı gibi nedenlerle de yapılabilir. insanlar yüzünde renk görmekten hoşlanabilirler. makyaj insan ruhunu da pozitif etkileyebilir.
devamını gör...
sevmediğim için heralde, yaz kış hafif bronz olunca hiç gerek olmuyor, sadece kaş rotüşu ve rimel kullanıyorum çoğunlukla,
bence ifadeyi de değiştiriyor, makyajdan sonraki kişi başka biri olduğu için, yalan söylemek gibi geliyor bana.
devamını gör...
abartmadan yapıldığında mod yükseltendir. bir süslü olarak küçüklüğümden beri çok sevdiğimdir. canım ne zaman neyi isterse yine abartmadan acele etmeden yaparım genelde. dolandırıcılık olarak düşünenler için, bu arkadaş sanırım kadınların erkekleri dolandırmak ve/veya peşine takmak için kullandığı bir araç olarak görüyor makyajı; hayır efendim ben de dahil tanıdığım pek çok kişi genel olarak arkadaş buluşmalarında daha sevimli gözükmek, evde sıkıldığında renkli bir şeyler yapmak, malzemeleri mıncıklarken sahip olunan o mutluluk için yapıyor bunu. sizin sandığınız ve sosyal medyada gördüğünüz gibi boya badanalık bir olay yok ortada.

yapın anam siz, takmayın böylelerini. çok da yakışıyor bir kere. sen anlamasan da olur.
devamını gör...
sanıldığı gibi her kadını güzelleştiren değildir. var olan malzeme neyse, makyajdan sonra ona göre sonuç alınır.
tabii özellikle sosyal medyada gördüğümüz, ameliyat eder gibi yapılan makyajlardan bahsetmiyorum. o başka bir boyut. o dolandırıcılık.
devamını gör...
yapabilene, gerçekten sanatını icara edene ve ortaya koyduğu sanatla şapka çıkarılacak bir seviyeye getirenin önünde saygı ile eğilirim. bazen çok abartı, bazen eksik, bazen de yanlış seçimler yanlış sonuçlar doğurabiliyor. her kadın kendi tonunu, frekansını bilerek yapmalıdır.
bir görsel efekt uzmanı olarak gerçek sanatçılara şapka çıkarıyorum.
ama goth makeup da bir başka gözüküyor bana göre.
devamını gör...
topuklu ayakkabı giymek gibi, yapması zor.
devamını gör...
kadınlardan korkulması gerektiğinin en büyük kanıtıdır. nitekim hafif makyajlı gibi görünüp dibiniz düşerken sabah uyanıp kahvaltı sofrasına oturduğunuzda kaçasınız gelebilir, öyle tehlikelidir işte kadınlar.
devamını gör...
bir zamanlar “yahu bu her gün yapılacak iş mi” diyerek kendisini bıraktığım hede. uzunca bir süredir doğal güzelliğimle idare ediyordum. ve tabi bir de maske olayı eklenmişti bu eringenliğe. fakat bugünlerde anladım ki ben makyaj yapmayı baya özlemişim. her gün yapacağım bundan sonra. yemişim maskesini. bulaşırsa da bulaşsın.

fakat şöyle bir sorun var ki: makyaj yapınca da yıldırım çarpması etkisi yaratan bir aşk tanrıçasına dönüşüyorum. artık işin o kısmını da yakışıklı ve karizmatik erkekler düşünsün. umarım kalp krizi geçirmezler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"makyaj" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim