bu toprakların acılı ağıdıdır. her kıtasında "ağlama" dese de insanı derdinden derdi denizlerde yüzdürerek hıçkıra hıçkıra ağlatır.

"kuzu oldum meee leedim ardı sıra, bu da gelir bu da geçer ağlama..."

devamını gör...
toplumsal ve bireysel olarak ağlayacak o kadar çok şeyimiz varki. nasıl ağlayarak delirip ölmüyoruz titreyerek? buna gerçekten çok şaşırıyorum. laf olsun diye yazmadım gerçekten çok şaşırıyorum.

2 hafta sonra 38 yaşıma girecegim. her yıl daha fazla olarak bu dünya denen kürenin acılarına farkındalığım yükselmesinden başka bir işe yaramıyor. güzellik, mutluluk denen şeyler salt geçici ilizyonlar. doğarken büyük bir bilinçle açıyoruz gözlerimizi. olması gereken gibi ağlayıp duruyoruz. sonra her yanı yalanla katran büyükler bizi avutup insanlıktan da farkındalıktan da çıkartıyor.

ama her şeye rağmen iyi ki doğmuşum diyorum. her şeye rağmen hayattaki tek hakikat insanlık onuruna ve direnenlerin yaşam gücüne sığınıyorum. bu güç her şeyi ters yüz edip mutululukları ilizyon halden çıkartmaya bile yeter.

devamını gör...
arif sağ tarafından oldukça güzel yorumlanan tam adı ''ne ağlarsın benim zülfü siyahım'' olan türküdür.
devamını gör...
ne de olsa kışın sonu bahardır diye devam eden türkü.
devamını gör...
"göklere erişti feryadım ahım" kısmında içimin sızladığı muazzam türkülerimizdendir. kendim söylediğimde de içimi en çok o kısmı acıtır..
devamını gör...
"bu da gelir bu da geçer ağlama " bu dizeden sonra da şey gelir" hepsi geçer deler de gecer" yani hiç bir derdiniz yokken bunlari dinlediğiniz de verem olma ihtimaliniz, su süreçte covid olma ihtimaliniz den fazla... bu yüzden melankoliye gerek yok.açın tarkan dan kuzu kuzu dinleyin.
devamını gör...
her dinlediğimde kendimi tutamam.

bir gülün çevresi dikendir hardır
bülbül gül elinden ah ile zardır
ne de olsa kışın sonu bahardır
bu da gelir bu da geçer ağlama
bu da gelir bu da geçer ağlama

daimiyem her can ermez bu sırra
eyüp sabır ile gitti mısır'a
koyun oldum ağladım ardısıra
bu da gelir bu da geçer ağlama
bu da gelir bu da geçer ağlama
devamını gör...
dersim katliamı sonrasında yakılan acılı bir ağıttır.

devamını gör...
göklere erişti feryadım ahım
bu da gelir bu da geçer ağlama.

devamını gör...
en çok sezen aksu'ya yakıştrdığım ağıt, türkü, deme.

devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ne ağlarsın" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim