1.
asla bilmediğim aktivite.
devamını gör...
2.
ördüğün şey bittiğinde kendinle gurur duymanı sağlayan aktivite
devamını gör...
3.
örgü yapılırken bile içime bir sıkıntı düşüren kadınsal bir uğraş. görmeye dahi tahammül edemiyorum.
devamını gör...
4.
bir gençlikte bir de ihtiyarlıkta yapılan aktivite
devamını gör...
5.
hüseyin rahmi gürpınar
devamını gör...
karantinada evde deli gibi dolaşırken annemin elime tutuşturduğu uğraş. zevkliymiş ama keşke sonbaharda başlayıp atkı falan yapsaydım. ilk kez bir hobim somut olarak bir işe yarardı belki.
devamını gör...
zor bir uğraştır. sanıldığının aksine terapi değil çileden çıkarır ve gözleri bozar. ayrıca cinsiyetçi bir hobi de değildir, erkek olmasına rağmen arkadaşım süper atkı bere örer, ben de keyifle kullanırım.
devamını gör...
şiş, tığ parmak ve iplerle türlü türlü eserler ortaya çıkarmaya yarayan hobi, iş.

örüp bitirdiği ilk şeyden sonra bir gurur, bir mutluluk, bi biri sorsa da ben ördüm desem isteği...
devamını gör...
benim için işkenceden farkı olmayan eylem. durduk yere strese girmek istersem bir gün, bir şeyler örmeye başlayabilirim.
devamını gör...
çok zahmetli bir iştir , bir de el emeği ürünlere gereksiz yüksek fiyat biçilmesi sanrısı var çok yavan bir düşünce , o kadar uğraş yap birisi çıkıp fiyatı yüksek desin.
devamını gör...
hiç bilmediğim ama öğrenmek istediğim, kendilerine bir şey ören insanları görünce kıskanmama sebep olan bir uğraş.
devamını gör...
defalarca deneyip sonunda öğrendiğim ama devam ettirme konusunda zorlandığım hobi.
devamını gör...
örgü örmeyi çok severim. tek tek örmeyi de. afrikalılar gibi. toka takmama gerekte yok, kalıyor, hatta bozulmadan günlerce. ya da balık sırtı modelini çok beğenirim. ama saçları sağ ve sola ortadan usulca parmakla ayırıp örmeyi. ona da toka gerekmiyor. öylece kalıyor. zaten kıvırcık olan saçlarımı örerek kontrol altında tutuyorum ve böylece toka takmama ya da saçıma bi kalem geçirmeme gerek kalmıyor. voilà saç kesinlikle daha az dökülür. fazla toka takmayın, saçlarınız küser.
devamını gör...
harika bir uğraş! kendinize, sevdiklerinize, evinize el emeğinizden türlü türlü eser çıkarmanıza imkan veriyor. özellikle film seyrederken eliniz boş durmamış oluyor, filmin sonunda bir bakıyorsunuz ki bayağı bir örmüşsünüz. ayrıca kime hediye ettiysem ayıla bayıla kullandı. manidar çünkü. örerken sürekli yakışır mı acaba, sıcak tutar inşallah diyerek gerçek bir emek, düşünce, ilgi veriyorsunuz ona.
devamını gör...
klasik atkı, bere dışında son zamanlarda oyuncak örme de moda oldu. hatta amigurumi deniyor buna. biraz öğrenince basit geliyor hem de çabuk bitiyor. yeğenime bir sürü hayvan ördüm, çok güzeller. bir deneyin derim.
devamını gör...
ilk sırasını 10 numara yaptığım iştir. ondan sonrasından anlamıyorum. onun kirpiği, birinin tersi, ötekinin düzü.
devamını gör...
örgü terapidir, iyidir. çekirdek çitler gibi başlayınca duramaz insan. çevresini görmez olur insan, atılan her ilmek boşluğa atılan kement gibidir. dertler unutulur ve boşlukta yeni hayallere yer açılır.
devamını gör...
kesinlikle yetenek işi olduğunu düşündüğüm hobidir.
devamını gör...
aktif meditasyon.
devamını gör...
aklıma bu görseli getiren başlık.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"örgü örmek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim