1.
günümüzde en çok tercih edilen programlama dillerinden biri.

peki neden bu böyle? bir şeyler yapmak istiyorsanız mutlaka birileri sizden önce yazmış oluyor. newton'ın da dediği gibi "eğer daha uzağı görebiliyorsam bu, benden önceki devlerin omuzlarında durduğum içindir. "

tabii noktalı virgüle ve süslü parantezlere alışmış bedenlerde yan etkiler gösterebilir.


bu dil hakkındaki yanlış anlaşılmalardan birini düzeltmek gerek. bu dilde kullanılan o efsanevi frameworklerin neredeyse tamamı c/c++/cuda üçlüsü kullanılarak yazılmıştır, python değil. python çoğu zaman bir shell görevi görüyor bu işlemler için.
devamını gör...
yazılıma giriş olarak kullanılır.dil öğrenmeye ingilizce ile başlama gibi olabilir.guzel bir programdır yapay zeka kısmında güzel iş var.
devamını gör...
c dili ile yazılmıştır.
devamını gör...
neredeyse bütün büyük machine learning kütüphaneleri bu dille yazılmış.

en büyüğü de :

(bkz: tensorflow)
devamını gör...
cagristirdigi hayvan adından dolayı zamanında ogrenmeye tenezzül etmedigim programlama dili. özellikle machine learning, artifical intelligence, data science alanlarına ilgi duyuyorsanız ogrenmeniz sizin yarariniza olacaktir.

ben de yeni baslamis sayilirim. windows kurulumu gayet basit ama add path kutucugunu isaretlediginizden emin olun.

surum python 3.9.0
os windows 8 64-bit

tanim: istatistik programlama dili r ile benzerlik gosteren ogrenmesi kolay bir programlama dili.
devamını gör...
kod yazmaya yeni başlayanlar için tercih edilesi programlama dili.

bunu öğrendiğinizde diğer dilleri çok daha rahat öğrenirsiniz. aslında bu her dil için geçerlidir. birini öğrenmek diğerlerini daha kolay öğrenmeyi sağlar. fakat python'ın farkı, ilk olarak tercih edildiğinde diğerlerine kıyasla daha basit olduğundan işinizi kolaylaştırmasıdır.
devamını gör...
sanılanın aksine programlama dili değil, script dilidir. bu dilde yazdığınız program derlenmez veya executable hale gelmez. python programı, sizin yazdığınız scripti satır satır çalıştırır. yani herşey aslında python programına bağlıdır. indirdiğiniz python versiyonun farklı olması, kütüphane sürümünün farklı olması yazdığınız script programının çalışmasını etkiler veya program çalışmaz hale gelebilir.

bu dilin tek güzel yanının pratik ve çocuk oyuncağı olmasıdır. optimizasyonu zordur. yazdığınız kod genelde çok yavaş çalışır.
devamını gör...
programlama yapabildiğiniz tüm diller programlama dilidir. python en popüler programlama dillerinden biridir. isviçre çakısı gibi yeteneklidir. mesafeli durmamak gerekir.
devamını gör...
2020'nin ekim ayında versiyon guncellemesi yuzunden bana kafayi yedirtmıs yazilim mi, script mi neyse o sey iste.
devamını gör...
10.
makine öğrenme kütüphaneleri bu dille yazılmamıştır. python'un peformans gibi bir derdi yoktur. insan zamanının daha kıymetli olduğunu savunur. sanıldığı kadar yavaş değildir çünkü kritik yerleri farklı dillerde yazılıp hızlandırılır. python script dili değildir, script dili gibi kullanabilen programlama dilidir.

python çok şey öğretir, piyasada deli gibi kullanılır (yurtdışı). kullanın kullandırın.
devamını gör...
acayip fanatiklerinin olduğu dil. çanakkaleyi savunur gibi savunuyor kullananlar.
(bkz: ben bilmem iko bilir)
devamını gör...
temelden giriş yaptım,bağımlısı oldum.
devamını gör...
colt, modellerine yılan ismi koymayı sever. başka bir modelin adı da anaconda mesela.
devamını gör...
günümüzde ki en popüler programlama dili.
devamını gör...
geniş bir kütüphanesi olan dil.
devamını gör...
ogrenmeye calistigim dil. vaktim bol bu ara sanirim
devamını gör...
udemy eğitmeni engin demiroğ tarafından 2 ay sürecek olan python kampı var. ilgilenenler için
devamını gör...
high-level programming language kategorisinde bulunan programlama dili. kod öğrenmek istiyorum deyince size önerilecek olan dildir. kod öğrenmek istiyorsanız öncelikle ne için öğrendiğinizi, öğrendiklerinizi ne üretmek için kullanacağınıza karar verin
sonrasında hangi dili öğrenmek istediğinize karar verirsiniz.

üniversitede derslerim gereği ilk olarak c ile tanıştım. derste öğrendiğim bilgilerden biri; c gibi low-level language dilleri öğrenmenin python, matlab gibi high-level language dilleri öğrenmekten nispeten daha zor olduğu. ikisinin de birbirleri üzerlerinde avantajları vardır. low-level ile yazılan kodda belirtilmesi gereken unsurların sayısı daha fazladır, makineye yapmanız gereken tanımlar daha fazladır. bununla birlikte yazdığınız kod, high-levelda aynı amaç için yazılan koda göre daha uzun olur. low-levelda yazılmış kodun avantajı ise, çalıştırırken hafızada kapladığı yerin daha az olmasıdır.
devamını gör...
pipleri sağ olsun şu sıralar çok işime yarıyor.
devamını gör...
vatandaşın coni'nin uygulamasından moskofunkine kaçtığı bu elim günlerde şu mesajlaşma uygulaması işine el atmak lazım diye düşünürken kullanmaya başladığım programlama dilidir. şuan ekrana istediğim kadar "böyle hayatın a*k" yazdırabiliyorum sadece. ama güzel günler yakındır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"python" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim