1.
açılımı rythmich american poetry olan dünyada son zamanlarda underground'dan çıkarak popüler olan müzik türü.
devamını gör...
günümüzde travis scott, asap rocky ve kanye west gibi isimlerin temsil ettiği müzik türü.
devamını gör...
son 5 yıldır en çok dinlediğim müzik türü. favorim sagopa kajmer.
devamını gör...
ceza, sagopa kajmer gibi kült isimlerin yanısıra ben fero, ezhel gibi new school sanatçıların da icra ettiği müzik türü.

isyan, başkaldırı ana temadır. bu biraz da siyahi kültürünün sonucudur. ezilmiş olmak, zulüm, baskı, dışlanmışlık gibi şeyler.

bence rap müzik daha kapsamlı hale gelmeli ve birçok müzik türü ile kaynaştırılmalıdır. mesela rap ile aşık geleneği. mesela rap ile pop. mesela rap ile ağır hava âçsvwvdvabdabdb.

ceza, ezhel deniyor bir şeyler bakalım.

hayırlısı.
devamını gör...
2000'den beri dinlediğim ve hiç birakmadığım müzik türü. ceza, sagopa kajmer, fuat ergin, killa hakan, kadıköy acil ve belki de daha sonrası için sansar salvo gelebilir oldschool türkçe rap için. tupac, biggie, dr.dre, snoop dogg, dmx, nate dogg(g-funk), wu-tang clan(method man & redman), ice cube ve yine bu ekolün çıkardığı eminem bu sanata adanmış hayatlardır. gerçek mc'ler.
devamını gör...
ritmic american poet tanımının kısa versiyonudur. genelde beatin üstüne kafiyeli sözler yazarak icra edilir. isyandan doğduğu bilinse de bu yanlıştır . dj lerin eğlenmek amacıyla yaptığı partilerden doğmuştur hey adamım ıvan milinski size bir şeyler bahsedecek falan diyen djlerden ortaya çıkmıştır. politik bir duruşu vardır . asi bir duruşu vardır. argo içeren şarkılara sahiptir. türkiyede rapin doğuşunda ki en önemli isimler cartel grubudur sonralarda fuat ceza fuchs sagopa gibi isimler bayrağı ele almıştır. amerikanın ana akım müziği rap müziktir radyolarda televizyonlarda genelde rap müzik dolaşır türkiyeye de geç de olsa yayılmıştır.
devamını gör...
türkiye’de “altın çağını” yaşamaktadır.
devamını gör...
dinlemesi pek bir keyifli müzik türüdür.
soundcloud.app.goo.gl/UXHn
devamını gör...
sevdigim muzik türüdür . sago , fuchs , modexl , k"st , albatros ve defkhan iyidir.
devamını gör...
10.
açılımı rhytm and poem, yani ritim ile şiir.
devamını gör...
11.
ingilizce "ritim ve şiir" manasına gelir. *

anıl piyancı, sagopa kajmer, killa hakan, ceza, velet dinlemeyi sevdiğim birkaç rap sanatçısından birkaçıdır. ilk zamanlar yalnızca eğlenmek için yapılıyordu, konthkar tarzı yani. şimdi işin içine toplumu eğitmek de girdi. sagopa kajmer toplumu eğitir sözleriyle mesela, ya da şehinşah'ın ıslah'ı.

her türlüsü güzel vesselam. *
devamını gör...
12.
postal sesidir
devamını gör...
son yıllarda youtube ve tik tok sayesinde türkiye'de yükselişe geçmiş müzik akımıdır. pek çok genç yetenek bu platformlar sayesinde seslerini milyonlara duyurma imkanı yakalamıştır.
devamını gör...
dinlediğim bir müzik türü hatta genel anlamda severim. ancak son zamanlarda ıhhh nasıl desem , 21 savage, trippie redd ,travis scott , drake gibi isimlerin başı çektiğini görünce midem kalkıyor . dinleyici olarak şarkılarını açıp dinleyince gördüğüm tek şey boş yapıyor olmaları , tarzları yok beat üzerine akmayan gevelemeler. hopsin gibi dedim şu an ama harbiden öyle. milyonları etkileyen söz ' lambomda sürtük bana yağlama yapıyordu' sözü mü? hayır anlatımı farklı olsa bu insanların ona da tamamum mesela denzel curry adam akıyor flowu akıyor sert yeri geliyor protestin dibine dibine veriyor yeri geliyor eğlenceli parçalar paslıyor. isimlere takılırsak bu konu uzar, isteyen istediğini dinler ancak çatır çutur uyuşturucu çekip haşır huşur fahişe götürüyorum anlayışı ile yapılan çöp parçaların milyonlara ulaşması komik geliyor. çöp kardeşim bu müziğin eğlence tarafı çöp.
devamını gör...
3-5 tane düzgün icra edeni olan, bu insanlar dışında biri yaparsa kusma isteği uyandıran müzik türü.
devamını gör...
ne zaman bitecek bu çile dediğim şey. tamam her zaman yapanı da dinleyeni de vardı ancak hiç bu kadar popüler olmamıştı. zoraki maruz kalmak insanın canını sıkıyor üstelik kötü eserler iyilerden çok çok fazla. müzik desen müzik de değil bir garip hızlı mani söylemeli arkada tın tın tek bir beat olan bi tür. güzel sözlere bu kadar düşkünsem şiir falan okurum. müzik müzikle olur. müziklee
devamını gör...
özlüyorum eski zamanları şehinşahın şarkılarını facede beğenmeyi sokaklarda kendi aramızda free atmayı alıp elimize boya tüpünü grafiti yapmayı break dance yapan abimize hayretle bakmayı bol sözlükte sansar hakkında konuşmayı bir de şimdiye bak rapi zincire değiş tokuş ediyorlar hala var bunu devam ettirenler ama popülerizm etkisinde rap kurtulması ve eski underground haline dönmesi umut ediyorum.

*
devamını gör...
gayet keyifli şarkılar.
sözleri güzel, araya da arabesk melodi koyuyorlar.
yapsınlar yapsınlar ben dinlerim.
bu aralar favorim (bkz: ederin olsun)
devamını gör...
isyan, baskı, dışlanmışlık gibi konulardan başlayarak swag, araba, rolex, kızlar ile devam eden müzik türü
devamını gör...
benim pek hoşlanmadığım müzik türü.
artık insanlar dinlemekle kalmıyorlar, her önüne gelen rap yapmaya başladı. iyice soğudum.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"rap" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim