1.
tdk bunu zaman öldürgeci olarak adlandırmalı dediğim bir iletişim aracı.
devamını gör...
2.
(bkz: radyonun resimlisi)
devamını gör...
3.
büyük şehirlerde yavaş yavaş evde ses olsun diye açılan alettir yerini yeni akım olan netflix gibi platformlara kaptırmıştır.
devamını gör...
4.
eskiden izlemesi daha zevkli olan ama şimdi kmsenin doğru düzgün yüzüne bakmadığı şey
devamını gör...
5.
absürt aptal kutusu
devamını gör...
yakında miladı dolacak eskimiş teknoloji.
devamını gör...
yalnızken ses olsun diye açtığım alet
devamını gör...
artık ekran niyetine kullanılır.
devamını gör...
babamın deyimiyle "aptal kutusu".
devamını gör...
10.
radyonun resimlisi.

(bkz: vizontele)
devamını gör...
marksist iletişim teorisine göre, kamu hizmeti değil, reklam aracıdır. televizyonda aslolan reklamdır. reklam içerik değildir. reklam seyretmek için film, dizi, yarışma, eğlence programları gibi içerikler araya sıkıştırılır. izleyici reklamlardan şikayet etse de tv kanalları reklamlardan gelir elde eder. şikayet eden izleyici ise kaba tabirle reklamları izlemek için angarya çalıştırılan gönüllü amelelerdir.
devamını gör...
bir saatine bile zor dayandığım gereksiz alet.en aptalca yanı da hiçbir şey yokken inatla kapatılmaması.10 sayfa kitap oku şu boş ekranı izleyeceğine!
devamını gör...
11 senedir izlemediğim, izleyenlerin varlığını birtakım sözlüklerdeki başlıklardan anladığım modası geçmiş, geçirilmiş icat.
devamını gör...
eskilerin aptal kutusu olarak tanımladığı teknolojik bir cihaz.

ironik bir biçimde en çok da yaşlılar izliyor.
devamını gör...
(bkz: televizyon öldüren eğlence)
devamını gör...
evde sadece youtube ve netflix icin kullandigim alet. genis band yayinlarini yillardir takip etmiyorum
devamını gör...
güney afrika cumhuriyetinde evinde televizyon olan herkes, ister izlesin ister izlemesin, her yıl t.v vergisi ödüyor.
devamını gör...
tv bir okuldur, sisteme uygun bir yaşam biçimi pazarlar. nasıl giyineceğimizi, nasıl düşüneceğimizi, nasıl konuşacağımızı vs ordan öğreniriz. gerçek okullar ise materyalist felsefeye uygun donanımda bireyler yetiştirmeyi hedefler. hangi bilgi ile ideolojini şekillendireceğini dizayn eder ve sınırlar.

düşünebileceklerin erişebileceklerinle sınırlanır. her kitap basılmaz her senaryo kabul edilmez. size ulaşan her bilgi binlerce filtreden geçer. tv ile beyin yıkanmaz insan bir robot gibi programlanır. zaaflarınızdan karakteriniz dizayn edilir. özgünlüğünüz dahi kurgudur. sistem için en tehlikeli birey öngörülemeyecek şekilde dengesiz hareket edendir. düşünmek engellenemez ama ne düşünmen gerektiği konusunda her zaman manipüle edilirsin. sistemden çıkışın tek bir yolu vardır. o da içe dönüştür. ihtiyacın olduğunda ihtiyacın olan şeyi uzaklarda değil her zaman en yakınında ara.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
şeytan'ın bilinen son icatlarındandır. sonrasında kendisinden pek icat çıkmadı zira.
devamını gör...
bir nimettir. en sevilendir. instagramda, facebookta zaman öldüreceğinize açın televizyon izleyin. evet ben de izlemiyorum ama gaza geldim artık izleyeceğim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"televizyon" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim