1.
gemi görünmeyecek hale gelene kadar gemiyi terketmeyin mustafa kemal atatürkü hatırlayın. avuçlarınızla su atın dışarı. tekrar denizlere açılacağız!
devamını gör...
2.
ben oraya hiç bakmıyorum
devamını gör...
3.
gören göz kılavuz istemez fakat ülkemiz cahillikten geçilmediği için körden geçilmiyor
devamını gör...
4.
gençlerin çoğunluğunun yurt dışında yaşamak hayali kurduğu, fanatizmin ve kutuplaşmanın arşa çıktığı, hayallerin sadece hayatta kalmaya çalışmak üzerine kurulduğu, ehline göre değil de kafana göre kadroların kurulduğu bir düzenin olduğu düşünülürse doğru bir tespittir.
devamını gör...
5.
çoğu temsilcimizinse titanikteki kemancı olması sorunudur
devamını gör...
6.
peki buraya gelene kadar neden düşünülmedi bu? aslında yolun sonu başından belliydi. umarım düzelir elbet bir gün. sadece geçmişe bakınca yazık diyorum.
devamını gör...
üstteki yazar arkadaşımız “bu zamana kadar neden düşünülmedi bu “ demiş. aklı başında olan memleketin iyiliğini düşünen 3-5 insan yıllarca uğraşıp didindi zaten bunu gündeme getirebilmek için. maalesef bizim halkımız o kazık girene kadar fark etmiyor yaklaşmakta olan o kazığı. ülke düzelir mi ? sanmam çünkü mesele iktidar partisi değil. mesele, halkın haksızlığa ve hırsızlığa alenen göz yumması bir nevi “müslüman müslümanın ayıbını örtercilik”. eğer iktidar değişirse, ülke iyiye gider gibi olur daha sonra yeniden büyük çöküşler yaşarız şimdi olduğu gibi. imkanı olan kaçsın kurtarsın kendini burdan bataklık burası.
devamını gör...
üzülüyorum bu duruma ama bazı insanlar hala bunun farkında değil.
devamını gör...
katar katar batıyoruzdur
devamını gör...
10.
bu saatten sonra yapabilecek bir şey var mı bilemem. zamanında yetmez ama evet diyenler belletti ülkeyi.

sıradaki adım için:
(bkz: asrika islam devleti)
devamını gör...
11.
doğru bir gerçektir. bu esnada aktroller titanik filminde olduğu gibi keman çalmaktadırlar.
devamını gör...
12.
batıyor ama herkesin elinde cidden iphone var allahım yarabbim ben 2.5 yıldır aynı telefonu kullanıyorum ve beni 5 yıl daha götürür biraz insanlardada sıkıntı var
devamını gör...
13.
200 milyon dolara borsanın %10'unu satıyorsan zaten batmışsın demektir.
devamını gör...
14.
ülkenin batması durumu yoktur. sadece yanlış yönetim, yanlış seçimler, yanlış ideoloji, yanlış düşünce tarzı... vardır. üstümüzde ki ölü yükü kaldırıp atmalı ve artık yolumuza gitmeliyiz.
devamını gör...
biz keman dinlemeye deval edelim
devamını gör...
evet batıyordur. ama batmasına rağmen onu yükseltecek,yükseltmek isteyecek insanlar da vardır. almanya da 2. dünya savaşından sonra batıyordu ama ne oldu,şimdi dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip.
devamını gör...
şimdiki zaman değil -di li geçmiş zaman kullanılması gereken başlık. gemi battı şimdi sıra topluca cehennem simülasyonunda.
devamını gör...
anadolu’da çok kullanılan bir söz vardır, “bir şey olmaz”
devamını gör...
tahminimce büyük istanbul depremi sonucu türkiye'nin dibe iki kat batması durumu.
hayırlısı olsun
devamını gör...
kulaklarım ilk işittiğini kavradığından beri her gün denk gelirim bu lafa.

bir ülke var ortada/ check
batıyor/ check

alışmak lazım ufaktan artık.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"türkiye'nin batıyor olduğu gerçeği" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim