çoğu kişi tarafından vikis olarak bilinen ve hemen her evde bulunup her çeşit ağrıda kullanılan krem. yoğun mentol kokusuyla hafızalardan silinmez.
devamını gör...
nerem ağrısa oraya sürdüğüm kocakarı ilacım. her şeye faydalı geldiğini düşündürtüyor bana.
devamını gör...
grip, nezle, baş ağrısı için de kullanılan kremdir.
devamını gör...
kokusu beni çocukluğuma götürüyor. her hastalandığımda sürerlerdi, kokusunu hiç sevmezdim.
devamını gör...
her derde deva kremdir. çocuklar için peditus, calpol, dolven neyse, herkes için vicks odur. vazgeçilmezdir. olmayan eve güneş girmez o derece.
devamını gör...
kışın en sevdiğim merhemdir. hem ısıtır hem de mentolü sayesinde burnu açar.
devamını gör...
her derde deva ilaç. ayak altı burun baş göğüs karın her yere sürülebilen çok yönlü kremsidir. mentolü çok etkilidir. kaynayan suya atıp buharını çekerek nefes alımı da rahatlatılabilir.
devamını gör...
hayatında hep seni en sevilenler tarafından uygulanan üst solunum yolu enfeksiyonu tedavisi.

annenin virüslere vicks ve tülbentle açtığı amansız savaş.
devamını gör...
hafif boğaz ağrısı varsa hemen boğazınıza vikis sürün ve tülbent vs. ile bağlayıp uyuyun. sabaha bir şey kalmaz.
devamını gör...
sıcak su dolu leğene bir miktar vicks atılır.
burnu tıkalı çocuğun kafası ensesinden bastırılarak leğene eğilir.
üstüne örtü örtülür.
100'e kadar sayılır.
annneeeeeeeeeeeeeeeeeeee. salya sümük, yanan gözler ve tıkalı burun açılır.
devamını gör...
koklamayı pek sevdiğim, burun tıkanıklığına faydasını yaşadığım krem.
devamını gör...
annemin ne zaman hastalansam bu kremi bileklerime, boğazıma, sırtıma sürmesinden mütevellit gözlerime vuran baş ağrısı çektiğimde ''kesin bunu da geçirir'' diyerek şakaklarıma, göz çevreme sürdüğüm, devamında gözlerimin alev almasından dolayı ağlaya zırlaya, bağıra çağıra evin içinde beni at koşturan krem. çok küçüktüm, ne bileyim.
devamını gör...
kimsesiz ve soğuk bir kış akşamı hasta hasta çarşıya inip bir bakkalda bulunca , sıcak çorba yapmış birisi varmış hissini yaşatan mucizedir. öğrenciyken yaşadığım o kara günde sen beni sal vücuduna abi ben hallederim edasıyla raftan bana göz kırpmıştı vicks reyiz. post apokaliptik bir dünyada yaşayacak olsam sırt çantamda bulunmasını isteyeceğim iki kremden birisidir.
devamını gör...
kaynar suya atilip buhar banyosu halinde solunup yollarını acmakta kullanıldığı soylenir.bu yöntem deviasyon problemi olanlarda durumu dahada kötü yapabilmektedir, sonuç alinamiyorsa tekrsr edilmesinin bir anlamı yoktur çünkü ben tekrar tekrar denedim hic sonuç alamadim.
devamını gör...
soyunma odalarının vazgeçilmez kokusudur. halı sahalardan tütün amatör takımlara maç öncesi sürülen kremdir.
devamını gör...
5 yıldız değerinde bir bilgi ile gelmiş olmama sebep kremdir.

regl olduğunuz zaman ayaklarınızın altına sürüyorsunuz ve 15 dakika sonra o sizi yerde yere vuran ağrıya elveda diyorsunuz.
ikinci olarak spor yaparken özellikle incelmesini istediğimiz yere güzelce sürüp kendimizi bir buzluk eti gibi streçliyoruz ve spora başlıyoruz. delilerce ter atıyoruz. güzel bi soğuk duşa giriyoruz vee fit bir bedene merhaba diyoruz (düzenli bir kullanımda elbette) hayırlı incelmeler.
devamını gör...
iyileştirici gücü çocukluk anılarımıza dayanan, anneanne sevgisi kadar etkili okaliptüslü vazelin. temel endikasyonları cereyanda kalmaya bağlı kas tutulmaları ve terli su içmeye bağlı boğaz ağrılarıdır. bir kadın elinin değmesi iyileştirici gücünü artırır.
devamını gör...
çocuklarım küçükken, öksürük olduklarında, sırtlarına vicks sürüp ütüyle ısıttığım havluyu koyarak tedavi ederdim. çok da faydasını gördüm. havlu yerine gazete kağıdı da konulabilir.
devamını gör...
her işe yarayan. her şeye iyi gelen manyak bir üründür. başlık açılmamasına şaşırdım.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
baby olanı da var. benim cücükler üşüttüğünde göğüslerine sürer küçük havluyla örterim öksürük falan kalmaz 2 güne kesilir. burunları tıkanınca minicik burunlarının önüne sürerim açılır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"vicks vaporub" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim