1.
herşeyi gözümüzün içine soka soka insanları kandıra kandıra yapılmadığı en azından bir amaç uğruna vatan uğruna yaşadığımızı bileceğimiz bir zaman.
devamını gör...
2.
1920 desteklemediğim başlıktır
devamını gör...
3.
yaşamak istediğim dönem. her şey açık, her şey gerçek ve hiçbir şeyin gizli olmadığı dönem.
devamını gör...
4.
sosyal medyanın,görünüm narsistlerininolmadığı,yüz yüze iletişimin gerçekleştiği,sıcak bir simitin değerinin bilindiği yıllar...
devamını gör...
5.
aynen aynen. karadeniz'de rumlar ege'de yunanlılar anamızı seviyordu. çok güzel bir yerdi harbiden.
devamını gör...
6.
ınsan sıcaklığı, samimiyeti ve doganin yipranmamisligi olarak tabii ki evet. fakat şimdi teknolojinin ilerlesyisinden ve psikolojik savaşlardan muzdaripsek o zamanlar da silahla aynı savaşlar oluyordu. o açıdan pek de katılamam.
devamını gör...
7.
100 yıl önceki türkiye'yi bilmem ama bölge itibariyle bakarsak 10.000 yıl önce çok daha iyiydi. en azından o zamanki insanların tek derdi topladıkları meyve ve şifalı kök bitkileri nasıl değerlendirecekleriydi.
devamını gör...
katılmadığım önermedir. bu dünyaya bir devlet uğruna ölmeye gelmedim. hele hele bir hanedanın, padişahın uğruna asla.
devamını gör...
(bkz: levanten) (bkz: yabancı sermaye)
devamını gör...
ya şu geçmiş zaman romantikçiliğine ayar oluyorum. sen gel de o zamanları, yaşayanlarına sor! örneğin 1850-1900 yılları arasında doğmuş nesil, savaşlar silsilesinde kendini buldu. 93 harbi, 1. balkan savaşı, kuzey afrika savaşları, 1. cihan harbi (cepheden cepheye) ve kurtuluş savaşı. yokluk, salgın hastalıklar, tükenmişlik de cabası. arkasından gelen 1929 buhranı, faşizmin yükselmesi, italya ve almanya’nın tehditleri akabinde 2. dünya savaşı’nın patlak vermesi. ismet inönü savaş dışında kalmak için neler yaptı neler. insanlar taşlaşmış ekmekleri suda ıslatıp ıslatıp yedi, tabii çok güzel yıllar. 2 saat interneti, bir öğün yemeği olmasa ağlayacak insanlar, geçmiş romantizmi kasıyor.
devamını gör...
bilmiyorum olası bir sovyet işgali tehlikesi altında yaşamak çok da eğlenceli gelmiyor
devamını gör...
türkiyeyi bilmem ama istanbul için 100 seneye kadar gitmeye gerek yok 12-13 sene önceye kadar yaşanılabilir güzel bir şehirdi,hep birlikte içine ettik,suçluluk payı kişiden kişiye göre değişir fakat bu işte hepimizin payı var.
devamını gör...
canını yediğiminin ülkesinde ne kadar geriye gidersen o kadar güzelleşiyor hakikaten. yani her bir günün ardından "kötü günleri geride bıraktık, şimdi daha kötü günler bizi bekliyor" mottosuyla da yaşanmıyor be kardeşim.
devamını gör...
(bkz: iq turnusolu entry)
devamını gör...
dünya tarihini ve kendi tarihini okumamış yazar beyanı.
devamını gör...
25.000 yıl önce çok çok daha güzeldi.
devamını gör...
100 sene önce osmanlı vardı biraz saçma başlık olmuş sanki
devamını gör...
"kedi a**nı görmüş de bu yara beni öldürür demiş" dedirten yazar beyanıdır.
sorunlarınızı beyan ederken suyunu da çıkarmayın be kardeşim. tamam biliyoruz cumhuriyet tarihinin en saçma sapan, özellikle bizim kuşak için en sıkıntılı dönemine denk geldik ama bu dönemi işgal yılları ile karşılaştırmak bile o dönemin ruhuna saygısızlık olur.
ortada devlet bile yoktur yüzyıl önce.
yani bugün dertleriniz var çeşit çeşit.
ama o kutlu neslin derdi varlık-yokluk mücadelesiydi.
devamını gör...
tutarsız bir başlık. cumhuriyet öncesi ne kadar güzel olabilir ki. her yerde düşman askeri. insanlar savaş halinde. sanırım savaştan hoşlanıyor.
devamını gör...
evinin konforunda klavye başından işgal zamanlarına dönmek isteyen yazar beyanı. 100 sene öncesine daldırıp daldırıp çıkaracaksın bunları.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"100 sene önce türkiye’nin daha güzel bir yer olduğu gerçeği" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim