1.
import - export hizmet veren belediye elçisi.
devamını gör...
2.
dünyayı dolaşan otobüs tabirinin hakkını verir kendisi. her gün en az 1 kişi içerideki havasızlıktan gerçek anlamda bayılır. insanlarla sıkı fıkı olmanın en kolay yoludur 500t ile seyahat etmek.
devamını gör...
3.
oksijenin en az seviyede hissedildiği ortam.
devamını gör...
4.
ufak kuzenim teyzeme “anne orduya gitmek daha kısa sürüyor” demişti.
devamını gör...
5.
turistlere sesleniyorum istanbulu tek bir otobüs içinde gezmek isterseniz 500t aradığınız otobüstür (nefes almanın zorluğunu unutmayın)
devamını gör...
orient express'in istanbul içerisine uyarlanmış bir hali.
devamını gör...
istanbul'un ve belki de tüm türkiye'nin en uzun halk otobüsü hattıdır. istanbul'un bir ucundan diğerine gitmenizi sağlar.o kadar kalabalık olur ki bu otobüste koltuğa oturabilme olasılığınız bayburt'ta rock bar bulma olasılığınızdan daha düşüktür. yeni maceralara atılmak isteyenlerin ilk tercihi bu otobüstür. tuzla'dan topkapı'ya gidene kadar en az 10 adet kaza tehlikesine, 3 adet kavgaya, 14 adet tacize, 38 adet sevgilisine trip atan insana, 7 adet yanında ki hiç tanımadığı başka bir teyzeye yemek tarifi veren teyzeye, 4 adet gelinini çekiştiren kaynanaya ve 83 adet kendilerine yer vermeyen gençlere ters ters bakan ihtiyara denk gelebilirsiniz.
devamını gör...
kendine özgü havası, kokusu, ortamı olan otobüstür. şuna binmemiş adam türkiye'nin gerçekleriyle tam anlamıyla karşılaşmış sayılmaz.
devamını gör...
istanbula özgü bir otobüs hattı. 500 t bir yaşamdir bir hayat mücadelesidir. istanbul'da yaşayan neredeyse herkes binmese bile 500 t hakkında bilgisi vardır.
devamını gör...
10.
parlak tıraş mecburiyetinin olmaması şoförleri açısından iyi olan hat. aksi takdirde şifa mahallesi'nde tıraş olan şoförün cevizlibağ'a vardığında yeniden tıraş olması gerekir. ipek yolu mübarek.
devamını gör...
11.
dışarıdan baktığınızda içeride suratı camlara yapışık bir kalabalığı görmenizin mümkün olabileceği tek otobüs. 5-10 dakikada bir yenisi geliyor ama boş olduğu hiç görülmedi.
devamını gör...
12.
istanbul'un akrabalık ilişkilerini geliştiren otobüs hattıdır. şöyle ki biniyorsun adamı hiç tanımıyorsun indiğin zaman artık o da bir akraban sayılıyor. *
devamını gör...
13.
adına belgesel filmi çekilmiş 98 km'lik ve 87 duraklı efsanevi otobüs hattı.
devamını gör...
14.
türkiye'nin en meşhur otobüs hattıdır sanırım. şimdiye kadar hiç binmek fırsatım olmadı istanbul'da yaşamadığım için lakin istanbul'a gittiğimde ilk fırsatta sırf gözlem yapmak maksadıyla binmeyi planlıyorum. toplu taşıma araçlarında sosyal davranış konusunu anlamak açısından ilginç bir deneyim olacağına inanıyorum.
devamını gör...
15.
mesai başlangıcı saatinden 1 saat önce mesai bitiş saatinden 1 saat sonra kesinlikle binilmemesi gereken otobüstür tutunmadan gitme konusunda metrobüsten sonra gelir
devamını gör...
16.
zihnimdeki çağırışımı pozitif olmuştur. beni alır ve eskilere götürür.
marmaray metro veya metrobüs gibi ulaşım ağları seçeneklerinin olmadığı ya da kısıtlı olduğu dönemde bir hayli önem sahibi hat idi. istanbul’da neredeyse bir uçtan bir uca ulaşım imkanı sağlamakta olan efsane hat.
devamını gör...
ilk durağında binip son durağında inmek zorunda kalan biri olarak "ölüm gibi birşey oldu ama ama ama kimse ölmedi" şeklinde anlatabileceğim çift akbilin bile az kaldığı otobüs hattının adıdır.
devamını gör...
normal zamanlarda 2-3 dakikada kalkan bir otobüs hattıdır. yolu çok uzundur.
devamını gör...
gezegenler arası bir güzergaha sahip iett hattıdır. lise zamanı sadece 2 durak gitmek için binerdim çünkü çok sık gelirdi.
devamını gör...
öyle bir ıett hattıdır ki soforun her an delirttiniz lan beni diye bağırması an meselesidir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"500t" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim