değerli yazarlar,
kafa sözlüğün 800 tanım giren ilk 100 kişiye 50 tl. d&r hediye çeki kampanyası sonuçlanmış, yapılan bildiriyle bu çeklerin dağıtılacağı duyurulmuştur.

oturduğum yerde, kafa sözlüğün daha önce de yaptığı 'köy okuluna kitap ' yardımı gibi sosyal etkinlikler geldi aklıma. bence son derece güzel ve duyarlı etkinlikler bunlar.

bunu yönetim yaptı,
biz yazarlar neden yapmayalım, dedim birden kendime ve bu düşüncemi siz değerli sermaye düşmanı yazar arkadaşlarımla paylaşmak istedim.

toplam bedel kadar kitap, kırtasiye malzemesi, yine tespit edilecek ihtiyaç sahibi bir okula verilebilir diye düşündüm.

bilemiyorum, iyi mi ettim kötü mü ?

( konuyla ilgili bir çok başlıkta olduğu gibi sessiz kalınmayıp, olumlu veya olumsuz düşüncelerin paylaşılması, sürecin nasıl ilerleyeceğine katkı yapacaktır. )

edit: kabul edilmesi halinde, yönetimin bu konuda aktif rol alıp, ihtiyaç sahibi okul belirleme ve sureci ilerletme konusunda, yine aktif rol alacağına inanmak istiyorum.

edit: bu düşüncemi tamamen iyiniyetle attım ortaya, bu #462880 entry'de söylendiği gibi aptallık olsun diye değil.

tanımda, özellikle iki kez
' aptalca ' kelimesini kullanmışsınız.
doğrusu aptallık olsun diye düşünüp ortaya attığım bir mesele değildi.

anlamlı birşeylere imza atmaya hasret bir ülkede yaşıyoruz.
sözlük ilk kurulduğunda yönetim, köy okuluna kitap kampanyası yaptı, çok da güzel oldu, hepimiz destekledik.

benim de aklıma bu geldi ve, bireysel olarak hakkımdan vazgeçiyorum deyip, meselenin duyuna kalmasına sebebiyet vermek yerine, böyle birşey yapabiliriz dedim.
amacım 'aptallık ' yapmak değildi.
buna katılmayabilirsiniz, ancak keşke daha uygun bir lisan ile bu düşüncenizi ortaya koymayı deneseydiniz.
üzüldüm doğrusu.
devamını gör...
kesinlikle katıldığım kampanya. naçizane 800 tanım yapan 100 yazar arasında olmam vesilesi ile bu hediye çekine hak kazandım. yoldaş'a da içeriği bu kampanya gibi olmasa da kazandığım bu çeki istemediğimi ve nasıl değerlendirebileceğimi sorduğum bir mesaj attım. ama henüz geri dönüş alamadım. ancak şahsi düşüncem bu kampanya yapılacaksa da yönetimin katkısı ile tek elden yürütülmeli.

şöyle bir sistemle ilerleyebiliriz. 50 tl'lik hediye çeki kazanmaya hak kazanan ve bu çeki bu kampanya bünyesinde değerlendirmek isteyen arkadaşlar çeklerin hesaba tanımlanması için istenen maile bu niyetini belirtilirse ortaya net bir sayı da çıkmış olur.

hem siteye yazar kazandırmak için yapılan bu kampanya başka bir sosyal sorumluluk projesine dönüşürse sözlüğe de tanınırlık anlamında muhakkak geri dönüşü olacaktır. hadi yine iyisiniz. *

ekleme: #458782 numaralı tanım ile yönetimin bu iş için bir hazırlığı olduğunu öğrendik. teşekkür ederiz.
devamını gör...
800 tanım girememiş ve kara listede adı olmayan bir yazar olarak bende ek olarak kampanya gerçekleşirse havale/ eft yoluyla belirlenen okula çam sakızı çoban armağanı niteliğinde bağış yapmak isterim. eminim benim gibi düşünen yazar arkadaşlar da vardır.
devamını gör...
+1 ile katıldığım kampanya. kitap kimin umrunda. evet.
devamını gör...
halihazırda bu hakkından vazgeçmek isteyen yazarlarımıza sunduğumuz tekliftir.
ilerde gerçekleşecek olan kitap yardımı etkinliklerinde yardım için adlarına kullanılacaktır.
devamını gör...
bir kitap bizi bir anlığına, bir kütüphane pek çok çocuğu uzun bir süre mutlu edecektir diye katıldığım fikir. daha 800 tanıma yaklaşamamış olsam da bir gün mutlaka.
devamını gör...
troll başlık diye girdim on numara etkinlik çıktı. ben varım benim çekim helali hoş olsun. ama bu ileri bir tarihe sallanmamalı haklarından vazgeçenler adına bir ihtiyaç sahibi okula vs. yakın zamanda yapılmalı dediğim kampanya.
devamını gör...
sevgili (bkz: işimbu) çok güzel bir yardımlaşma etkinliği düşünmüş. daha önce kraliyet arması için aldığım çeki de bu yönde değerlendirmiştim. şimdi de 8000 karma puanını tamamladığımda; aklımda yeni gelecek olan yardımlaşma kampanyasına bağışlamak vardı veya öğrenci bir yazarımıza hediye etmek. kesinlikle hakkımı seve seve vereceğim ve sonuna kadar desteklediğim kampanya. şimdi sayın (bkz: helios)’un da tanımını okudum ve yönetim tarafından da desteklenmesi exstra mutlu etti. tam destek hep destek.
devamını gör...
ben bu başlığı gün içinde açtığımda, diğer başlıklar gibi 'arada kaynayıp gitmez' umarım diye düşünmüştüm, tam da düşündüğüm oldu maalesef.

burada yazdığım düşüncemi moderasyonla özel olarak da görüştüm.
hatta kendilerinin bu işe el atıp, çok fazla sürüncemeye bırakmadan, bir an önce sonuca ulaştırmalarını rica ettim.
ancak, haklı olarak bazı çekinceleri olduğunu bildirdiler, şöyle ki ,

'biz bu konuda fikir beyan edersek, yönetim farklı bir dayatma yapıyor şeklinde anlaşılabilir ' tarzında bir görüş belirttiler.

farklı kültür ve düşünceye sahip bir çok insanın bulunduğu bu tür yerlerde bunu yapacak birileri çıkar mı? ne yalan söyleyeyim bence de çıkar.

bu sebeple konuyu kendim tekrar gündeme getirmeyi uygun gördüm.
özellikle ilgili yazarların belirtecekleri görüşler, konunun nereye evrileceği yönde belirleyici olacaktır diye düşünüyorum...
devamını gör...
çok güzel düşünülmüş bir olaydır. ben şahsımın çekini öyle kullanmak istiyorum. alın benim çeki yardımda bulunun.

eğer organize olunamazsa yardım kampanyası olmazsa da alın benim çeki mama falan alın. veya ne bileyim huzur evine lokum alın bir şeyler yapın yönetim alooo. çok güzel bir hareket olur.
devamını gör...
katılıyor ve destekliyorum. bu güzel düşüncesi için değerli yazar beyefendiye teşekkürlerimi sunuyorum.*
devamını gör...
bu yazarların arasına giremediğim için ne desem boş. benim tanımlar bedavaya gitti.
devamını gör...
100 yazardan biri olarak sonuna kadar desteklediğim kampanyadır. o hediye çekleri ile bir okulun kütüphanesini dolduralım bence.

tabii ki günümüzde kitaplar oldukça pahalı ama o 50 liralık çek ile her yazar arkadaşımız minimum iki kitap gönderse 200 kitap yapar ve bu rakam neredeyse hiç kitabı olmayan okullarımız için çok şey ifade eder.
devamını gör...
benden de destek görecek kampanya ama ben yoldaş ile konuşarak hakkımı başka bir yazara devredeceğimi bildirmiştim haftalar önce. eğer biri seçilip kendisiyle görüşülmediyse ya da görüşülen kişi de kabul ederse, şu anda pek de bana ait olmayan hakkımdan böyle bir şey için seve seve feragat ederim.

özetle +1 diyorum.
devamını gör...
varım dediğim başlıktır.
devamını gör...
kampanyaya dönüşmesi muhtemel istek.

ayrıca +1'leyen, varım diyen arkadaşları #459959 numaralı tanıma istinaden hi my i run kullanıcı adlı modelatör arkadaşa mesaj atmaya davet etmek isterim. mesaj atanların kaydını alıp fişliyor. *
devamını gör...
arkadaşlar moderatörlere yazarsanız sizin payınıza düşeni bağışa çevirebiliyorlar.

bu kadar aptalca bir kampanya görmedim, yazsana moderatöre benim payımla bağış yapın diye, herkese ne diye dayatmaya çalışıyorsun? çoğumuz bu etkinlik için katıldık sözlüğe. benim başka bir sözlük geçmişim de yok, yoksa ne işim olur ki bu kadar aptalca bir platformda?
devamını gör...
sermaye düşmanı bir yazar olarak bu konudaki fikrimi ilgili moderatör öğrenecektir. 50 liralık çekin akıbetini umuma reklama gerek duymuyorum.
devamını gör...
sermaye düşmanı yazarları başını çekenlerden biri olarak destekliyorum, insanlara ve ihtiyacı olanlara kitap yardımı demek geleceğe yatırım demektir.
devamını gör...
bu fikri ve başlığı ben attım ortaya.
sırf bu yüzden birisiyle uzun süren tartışma ve ardından engele kadar gitti iş.
bu sebeple, bu tür yerlerde binbir çeşit insan olduğu ve farklı sosyo-kültürel çevrelerde bulunulduğu gerçeğinden hareketle,

ben ne böyle bir fikir attim ortaya, ne de siz gördünüz.

herkes özgürce bireysel tercihini yapsın, bunu da yönetime bildirsin .

yani bu başlığı ve öneriyi sallayın gitsin, dikkate almayın...

not: görülmesi için bu şekilde yazdım, az sonra yukarıya, tanım altına edit olarak çekeceğim...

100 kişinin bir araya gelip, bir karar alamadığı yerde hiç bir b..k olmaz .
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"800 tanıma kitap kampanyasını sosyal yardım kampanyasına dönüştürelim" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim