buradan
yunanistan ana muhalefet partisi radikal sol ittifak (syrıza) lideri aleksis çipras, türkiye’nin uluslararası alandaki rolünün arttığını belirterek, "türkiye, hem batı'nın hem de doğu'nun gözünde yükselişte. bu, bizi endişelendiriyor." açıklamasında bulunmuş.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
ağam bizimle eyleniir
devamını gör...
seni o yunan parlamentosunun ortasında cima ederim. hangi yükseliş ne yükselişi ulan açlıktan çıldırmamıza 3 adım kalmış türkiye’nin yükselişi diyor. suriyeliden beter cima ederim seni yemin olsun.
devamını gör...
bu toprakların solcusu da sağcısı da aynı. prim yapmak istiyorsan salla birilerine. doğru yanlış hiç önemli değil.
devamını gör...
hani cem yılmaz diyor ya askerde herkesin elinde bazuka ağızda kasatura, kadrajı bir indir elde patates; aynı o hesap. hükümete göre şahlanıyoruz, buna göre uçup kaçıyoruz. kadrajı bir indir vatandaş boş dürüm yiyor, dünün poğaçasını satın alıyor. ulan vatandaşı simit alamayan ülkeyi kim ipler.
bunlar böyle açıklamalar yapınca bizim yandaş medya zaten sürekli böyle haberlerle vatandaşı unuttuğundan iyice ekmeğe kaymak sürülüyor. şunu yayınla 24 saat koyunlar masturbasyon yapsın zevkten. resmen seçim için erdoğan’a çalışıyorlar.
devamını gör...
bu kodumun cipras 'ı böyle dedi ya şimdi yandaş basın yunanistan bile bizi övüyor, reise sahip çıkın der. bu eleman kötü bir şey deseydi dıj güjler reisi kıskanıyor reise destek verin derler. adamlar her türlü kandırıyor bu kitlesini aq.
devamını gör...
türkiye'nin "halkının" mevcut durumu, "kapital"in halka nasıl dağılacağının"bu şekilde dizayn edilmiş olması"yla ilgili. tıpkı nerede eğlenip eğlenmeyeceğinize, ne kadar ithal edeceğinize, ne içip içmeyeceğinize nasıl "indirekt" bir şekilde "karışılıyor"sa; ne kadar para kazanacağınıza ve hatta bu yüzden sizin ne kadar kendinizi geliştirebileceğinize, çocuğunuzun eğitim durumuna, sadece sosyoekonomik değil, sosyokültürel durumunuza da "indirekt" bir şekilde karışılıyor.

yine de bu; uluslararası alanda türkiye cumhuriyeti'nin oldukça etkin bir rol üstlendiğini değiştirmez. geçen gün venezuela'dan maduro'nun da türkiye'ye belirli nedenlerden ötürü geldiğini, rusya ve ukrayna arasındaki gerilimde türkiye'nin gerçek bir aracı rolünü tüm dünya kamuoyu önünde gösterdi. başkalarınca isimlendiren bir turkey yok, kendi ismini en azından koymayı hiç bu kadar denememiş bir türkiye var. olur da iktidar değişirse en çok bunu kaybetmemizden korkuyorum.
devamını gör...
türkiye ukrayna-rusya savaşı'nı çok iyi kullandı dış politikada, akp iktidarı boyunca yapılmış en iyi hamleler bu esnadakiler olabilir. bayraktar'ların yarattığı sükse, nato'daki rolün iyi kullanılması, boğazların rus gemilerine kapatılması ve tarafsız bir duruş sergilenilmesi bir hayli artı topladı yurtdışında. hoş, başka iktidar olsa belki on katı olurdu ama olsun; doğruya doğru, eğriye eğri.
devamını gör...
çipras sana çaprazdan bi sokarım düz yürüyemezsin.
devamını gör...
onları endişelendirmeye türkiye'nin varlığı yetiyor zaten bu yüzden olan biteni doğru değerlendiremeyip yükseldiğimiz sanrısına kapılmışlar.

ayrıca bize karşı besledikleri niyet iyi değil, daha doğrusu sahiplerinin niyetleri iyi değil. sanırım bunlar ekonomik kriz sonrası iplerini başkasının eline verdiler ve o ipi tutanların kuklası oldukları için böyle titrekler. durum bizlik değil. kim vurduya gideceklerini biliyorlar bu yüzden endişe halindeler. korku ile tetikte kalmaktan başka çareleri yok.

ayrıca yakın gelecekte bu sürekli hale gelen korkunun kaynağına yani bize karşı duyacakları nefret ile milli bir bilinç oluşturmayı amaçlıyorlar. bunu yapamazlarsa işgale uğrayan toprak ve nüfusu kalıcı olarak kaybederler.
devamını gör...
içi bizi dışı eli yakıyor efendim.
devamını gör...
soylemleri olabildigince dogru. bir ulkenin ic ekonomisinin gidisati baskadir, uyguladigi dis politikadaki konumunun degisikligi tamamiyla baska alandadir. sapla samani karistirmayin.

ve sozune ithafen diyebiliriz ki; ozellikle son donemlerde uluslararasi iliskilerinde olabildigince mantikli adimlar atan, gerektiginde masaya agirligini koyabilen, artik goz ardi edilemeyen bir turkiye var. kimsenin isine gelmese de duzenledigimiz sınır operasyonlari atilan dogru adimlarin en somut ornegi. libya ile yapilan antlasma ki; bugun israil'le iliskilerimizin ilerlemesindeki en buyuk etkendir, turkiye icin bir basaridir. mevcut ukrayna-rusya savasindaki sergiledigimiz tutum keza ciddi bir politik basari ornegidir. son derece aleyhimize isleyen kotu konumumuza ragmen, cok zor tutturulacak dengeyi hassas bir sekilde iki tarafa karsi da koruduk. bu es gecilebilecek bir sey degildir.

cipras'a sira gelince; hendek kazmaya devam etmelerini tavsiye edebiliriz sanki.
devamını gör...
çılgın ve her şeyi bilen muhalif kitlenin gözüne sokulması gereken açıklama.

gerçi beyhude ya. onlara göre batıyor bitiyoruz biz… neyse, endişelenmeye devam edeceksiniz..
devamını gör...
yok be oğlum.
batıyoz biz.
devamını gör...
mevcut hükumet ile gül gibi geçinip gidiyoruz demiyor da bunu diyor.
bilimsel gerçektir, yalakalık her zaman kazandırır. kimi gömdüğü kimi övdüğü önemli değil buraya esen rüzgara meltem hiç değil.
okumayı bilene....
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"çipras'ın türkiye'nin yükselişi bizi endişelendiriyor açıklaması" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim