1.
bir zamanlar cem uzan’ın kalemşörüydü, şimdilerde ise malum.
devamını gör...
2.
her devrin adamı tanımlamasının vücut bulmuş hali.
devamını gör...
3.
küfürbaz köşe yazarı.

kendisinden farklı düşünenlere hakaret etmeyi marifet sayanlardan.. ülkenin en çok okunan gazetelerinden birinde yazması. yerine göre, en liberal, yerine göre en muhafazakar, yerine göre en islamcı, yerine göre ama. rüzgar nereden eserse, o gün nerede saf tutması gerekiyorsa orada yer alır, kalemini iyi kullandığı için, kelimelerle oynar, gerçekleri çarpıtır, fazla sıkıştığında basar küfrü, kendini haklı çıkartır. bir de twitter hesabı var ki, evlere şenlik..
devamını gör...
4.
yarının kemalizm adayı ya da ulusalcılar kadrolaşmaya bu hızda devam ederse yarının ulusalcı adayı da olabilir, emin değilim.
devamını gör...
25 kasım 2020 tarihindeki yazısının "fetullah türkiye'ye dönecek ve uçaktan inerken boklu donunu hafifmeşrep bir sinema yıldızı gibi bunlara fırlatacak. öpüp koklayacaklar, yüzlerine gözlerine sürecekler." kısmıyla yarmış yazar.
devamını gör...
yirmi ve yirmi birinci yüzyılın en büyük utanmaz arlanmazlarindan. galatasaray lisesi'nin utanç kaynağı. troll. aydınlık olan her şeye saldırır.
devamını gör...
deccal bir liboştur.
görsel
devamını gör...
16 nisan 2021 tarihli köşe yazısında şu ifadeleri kullanan bir kişi:

sosyal demokrat geçinenlerin sosyoloji bilimine karşı verdikleri nafile mücadele, pek eğlencelidir. bunun en güzel örneğini lise mezunu bülent ecevit sergilemişti. gençlik günlerinin chp diktasının o faşizan köy enstitüleri uygulamasının etkisinde kalmış, kendi hayal dünyasında köykent diye bir safsata uydurmuştu. beklenti aynıydı: köy o kadar kalkınacaktı ki, köylü köyünde kalacak, şehirlere yığılmayacaktı. chp içinde de dsp içinde de bilimden anlar geçinen ama kelle gezdiren birçok vatandaş vardı, dilleri varıp da "bir yer kentse köy olmaz, köyse kent olmaz, sizin bu projeniz bilime aykırıdır" diyemediler. ne yaptılar? ahir ömründe mutlu olsun diye bir örnek köykent yarattılar. kısa sürede fiyaskoyla sonuçlandı. üstelik oradan ecevit'in partisine bir tek oy bile çıkmadı. bugün hâlâ bilmemnekent diye sayıklayanlar var, kimse ciddiye almıyor. chp yöneticileri, ara sıra proje yapar gibi görünmek için bir takım saçmalıklar yumurtluyorlar. hemen unuttukları ve unutturmaya çalıştıkları orta anadolu'da kurulacak ambalajsanayii kenti buna bir örnektir. orada yurt dışından doktoralı 25 bin genç çalışacaktı, o sırada ülkemizde yurt dışından doktoralı vatandaş sayısı yalnızca 517. bir de muhtarlara özel kalem müdürü gibi abuk vaatler var tabii.
sivrisineğin fotoğrafını çekip gönderene ekip gönderme gibi manyak projeleri de unutmayalım. şimdi de saha raporları hazırlıyorlarmış.
kentteki göç sorununu ortadan kaldıracaklarmış. nasıl mı? kentsel alanlarda istihdamı arttıracak ve kırsal alanlarda üretimi destekleyecek politikalar uygulanmalı diyorlar. boş laftır. kentsel alanlarda istihdamı arttırırsan göç de aynı oranda hızlanır. köysel alanlarda üretimi desteklemek de oralara sanayi kurarak olmaz, ancak tarımda ırgat ve maraba sayısını çoğaltırsın. köyde sanayi olmaz. orada sanayi varsa orası köy değildir. kaldı ki mesele, yalnızca işsizlik de değildir.
bu bir sınıf değiştirme kavgasıdır. köylü, avanak solcuları ‘yıllarca eziliyoruz’ diye kandırdı ve büyük şehirlerin varoşlarını yağmaladı.
bugün hemen hepsi gayrımenkul sahibidir. arslan chp; gel sen de bir zamanlar kardeş partin shp'nin yaptığı gibi ‘belediye kaynaklarını köylüye peşkeş çekeceğim, bedavadan gecekondu dikip yerine birkaç yıl içinde apartman yapmasını sağlayacağım’ de ve rahatla. ama ‘millet aç aç’ teranesiyle ancak emekli ankara memurlarını mutlu edersin. köylü, bunu yemez. çünkü aç da değildir açıkta da değildir. seni de suya götürür susuz getirir.”
devamını gör...
müstekreh ''gazteçi.''
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"engin ardıç" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim