1.
bir zamanlar cem uzan’ın kalemşörüydü, şimdilerde ise malum.
devamını gör...
2.
her devrin adamı tanımlamasının vücut bulmuş hali.
devamını gör...
3.
küfürbaz köşe yazarı.

kendisinden farklı düşünenlere hakaret etmeyi marifet sayanlardan.. ülkenin en çok okunan gazetelerinden birinde yazması. yerine göre, en liberal, yerine göre en muhafazakar, yerine göre en islamcı, yerine göre ama. rüzgar nereden eserse, o gün nerede saf tutması gerekiyorsa orada yer alır, kalemini iyi kullandığı için, kelimelerle oynar, gerçekleri çarpıtır, fazla sıkıştığında basar küfrü, kendini haklı çıkartır. bir de twitter hesabı var ki, evlere şenlik..
devamını gör...
4.
yarının kemalizm adayı ya da ulusalcılar kadrolaşmaya bu hızda devam ederse yarının ulusalcı adayı da olabilir, emin değilim.
devamını gör...
25 kasım 2020 tarihindeki yazısının "fetullah türkiye'ye dönecek ve uçaktan inerken boklu donunu hafifmeşrep bir sinema yıldızı gibi bunlara fırlatacak. öpüp koklayacaklar, yüzlerine gözlerine sürecekler." kısmıyla yarmış yazar.
devamını gör...
yirmi ve yirmi birinci yüzyılın en büyük utanmaz arlanmazlarindan. galatasaray lisesi'nin utanç kaynağı. troll. aydınlık olan her şeye saldırır.
devamını gör...
deccal bir liboştur.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
16 nisan 2021 tarihli köşe yazısında şu ifadeleri kullanan bir kişi:

sosyal demokrat geçinenlerin sosyoloji bilimine karşı verdikleri nafile mücadele, pek eğlencelidir. bunun en güzel örneğini lise mezunu bülent ecevit sergilemişti. gençlik günlerinin chp diktasının o faşizan köy enstitüleri uygulamasının etkisinde kalmış, kendi hayal dünyasında köykent diye bir safsata uydurmuştu. beklenti aynıydı: köy o kadar kalkınacaktı ki, köylü köyünde kalacak, şehirlere yığılmayacaktı. chp içinde de dsp içinde de bilimden anlar geçinen ama kelle gezdiren birçok vatandaş vardı, dilleri varıp da "bir yer kentse köy olmaz, köyse kent olmaz, sizin bu projeniz bilime aykırıdır" diyemediler. ne yaptılar? ahir ömründe mutlu olsun diye bir örnek köykent yarattılar. kısa sürede fiyaskoyla sonuçlandı. üstelik oradan ecevit'in partisine bir tek oy bile çıkmadı. bugün hâlâ bilmemnekent diye sayıklayanlar var, kimse ciddiye almıyor. chp yöneticileri, ara sıra proje yapar gibi görünmek için bir takım saçmalıklar yumurtluyorlar. hemen unuttukları ve unutturmaya çalıştıkları orta anadolu'da kurulacak ambalajsanayii kenti buna bir örnektir. orada yurt dışından doktoralı 25 bin genç çalışacaktı, o sırada ülkemizde yurt dışından doktoralı vatandaş sayısı yalnızca 517. bir de muhtarlara özel kalem müdürü gibi abuk vaatler var tabii.
sivrisineğin fotoğrafını çekip gönderene ekip gönderme gibi manyak projeleri de unutmayalım. şimdi de saha raporları hazırlıyorlarmış.
kentteki göç sorununu ortadan kaldıracaklarmış. nasıl mı? kentsel alanlarda istihdamı arttıracak ve kırsal alanlarda üretimi destekleyecek politikalar uygulanmalı diyorlar. boş laftır. kentsel alanlarda istihdamı arttırırsan göç de aynı oranda hızlanır. köysel alanlarda üretimi desteklemek de oralara sanayi kurarak olmaz, ancak tarımda ırgat ve maraba sayısını çoğaltırsın. köyde sanayi olmaz. orada sanayi varsa orası köy değildir. kaldı ki mesele, yalnızca işsizlik de değildir.
bu bir sınıf değiştirme kavgasıdır. köylü, avanak solcuları ‘yıllarca eziliyoruz’ diye kandırdı ve büyük şehirlerin varoşlarını yağmaladı.
bugün hemen hepsi gayrımenkul sahibidir. arslan chp; gel sen de bir zamanlar kardeş partin shp'nin yaptığı gibi ‘belediye kaynaklarını köylüye peşkeş çekeceğim, bedavadan gecekondu dikip yerine birkaç yıl içinde apartman yapmasını sağlayacağım’ de ve rahatla. ama ‘millet aç aç’ teranesiyle ancak emekli ankara memurlarını mutlu edersin. köylü, bunu yemez. çünkü aç da değildir açıkta da değildir. seni de suya götürür susuz getirir.”
devamını gör...
müstekreh ''gazteçi.''
devamını gör...
albay abdülkerim kırca'nın intiharının arkasından bu topraklar için çok şeyini feda etmiş biri arkasından asla söylenemeyecek şeyler söylemiştir. engin ardıç'ın ve nicelerinin ismi unutulmasın diye şu yazıyı şuraya bırakıyorumburadan
devamını gör...
açık açık isim zikretmek gerekirse; sabun olan insan nickli bağzı sözlük yazarımsılarının kriterlerince; artık ümit özdağ'ı o ve onlar gibilerin desteklemesi gerektiğini yazan sabah isimli gastenin yazarıdır.
çünkü bu tiplere göre iktidara yakın yayın organları biri hakkında bir şey yazıyorsa o iktidar yalakasıdır, kötü yazıyorsa tamamdır olmuştur.
alsın okusun.
arkadaşları varsa söyleyiversin.
"varsa" altı çizili, kalın punto italik...
ümit özdağ hakkında yazısı.
devamını gör...
neden inönü hakkında tek kelime bile edemiyorsun ?
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
liboş kelimesinin en büyük örneği
her döneme göre şekil alabilen
her dönemin adamı
abilerini iyi örnek almış
90'lı yıllarda solcu
2000'li yılların başında demokratik liberal
sonra liberal
en son şekliyle liboş
siyasi evrim bu olsa gerek
liberal olduktan sonra da kilo almaya başladı.
devamını gör...
enginar kıç, mao'culuktan, özal'cılığa sonra cemuzan'cılığa ve en tayyip'çiliğe gerdan (dümen) kırmıştır. ağzı lağım çukuru bu zat, bunca yıldır yazmışken,tek akılda kalan eseri şengül hamamıdır. üstelik yaş yetmişi aşmışken bile kitabındaki dansöz kıvırmaları ve pornoculuğu hiç düzelmemiştir. hâlâ eski mahallesinin ekmeğini yemeye çalışırken, aslında akp'lilerin bile pek züküne taktığı biri değildir. bu haliyle kıvır kıvır bir enginar kıç'la kimi cezbeder bilemem?
devamını gör...
ben kendim giderim demiş ve beyin kanaması geçirmiştir. (bence basur azmıştır)
tele1.com.tr/sabah-yazari-e...
devamını gör...
bugün ölmüş.
devamını gör...
istaç'a gönderin leşini de gaz üretsinler, vatana millete yarım metreküp faydası olsun.
devamını gör...
birkac saat once aklimdan gecmis, "ulan secim gunu olse ne garip olurdu" demistim. kismet buguneymis.

iyi basladi, kotu bitirdi. cok gunahi vardi muhtemelen cunku senelerce pacavra "kaste"lere yazdi.
devamını gör...
1 oy eksildi.
devamını gör...
kimsenin hakkında olumlu tek kelime etmediği gazeteci olmayan, bir kişi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"engin ardıç" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim