1.
rus asıllı müzisyen, piyanist.. türkiye de valse, field gibi şarkıları ile popüleritesini kazansa da özünde icra ettiği sanatı her parçasıyla dinleyiciye ileten bir sanatçı..
buradan
devamını gör...
2.
dinlerken huzura erdiğim piyanist
devamını gör...
3.
ankara konserine aynı gece sınavım olduğu için gidemediğim sanatçı, hala aklıma geldikçe hüzünlenirim
devamını gör...
tırt.

canlı dinleme fırsatı bulduğum halde eve dönerken glenn gould açtım telefondan.
devamını gör...
evgeny grinko'nun valse'i, jane maryam'ı piyano çalmak için beni motive eden,delicesine heyecanlandıran bestelerindendir. öğreneceğim seni piyano , çalacağım seni jane maryam.
devamını gör...
rus müzisyen, piyanist ve davulcu. özellikle ülkemizde oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip. ilk olarak valse adlı eseri ile tanımıştım kendisini.


ilk dinlediğimde sanırım onlarca kez dinlemiştim bu eseri. daha sonra ise "field"


işte o zaman hayran kalmıştım kendisine. jane maryam, once upon a time, faulkner's sleep... kahvemizi alıp hayallere doğru adım adım yürürken güzel bir arkadaşlık ediyor eserleri.
devamını gör...
hayatımın arka planında tek bi müzik çaldırma şansım olsa evgeny grinko-valse olurdu yüksek ihtimalle.her daim dinleyebilceğim nadir şarkılardandır benim için.çok ayrıdır çok.
devamını gör...
açık hava konserlerinde valse çalarken bir sigara yakar. şarkı bitmeden bitecek gibi olur rüzgardan. ama o çalarken rüzgar bile durur sanki.
devamını gör...
bir türlü konserine gidemediğim piyanist. umarım pandemi bittiği gibi ilk fırsatta gidebilirim.çok severim kendisini, internette birkaç röportajını da dinledim sanırım çok da mütevazı. valse, faulkner's sleep' i de çok severim
devamını gör...
türkiye'de ağzında sigarayla piyano çalan adam diye tanınan, başarılı piyanist.
devamını gör...
besteleri bana kış mevsiminde kurumuş dalların üzerinde kalan son yaprağı hatırlatıyor nedense. o kuru soğuk içinde esen rüzgar sesini. sükûnet içindeki yalnızlıkla beraber hayata tutunabilmeyi. yeri geldiğinde duygularıma karşılık açar dinlerim. bazen konuşmaktansa ruhumun dinlemesini tercih ediyorum. ayrıca valse'dan başka güzel eserleri olduğunu düşünüyorum. her insanın ruhuna hitap eden ses bir olmuyor tabii.
devamını gör...
ruslardan çok türklerin dinlediği sanatçı.
herkes valse çok sever ama bende tık bunun yeri bambaşkadır. çello sevdiğimden midir bilinmez ama bambaşka yerlere alıp götürür bu melodi beni <3
devamını gör...
gençlere klasik müzik diye pazarlanan, şişirilmiş popüler bir balondur.
devamını gör...
2 sene önce ankara mebs şura salonu konserine gitme şansı bulduğum rus müzisyen. piyanistliği ile ön plana çıkmasına rağmen gitar ve davul da çalmaktadır.
bir iran halk müziği olan jane maryam’ı enstrümental olarak piyano uyarlaması bence en iyi işidir.
devamını gör...
dinledikçe insanı büyüleyen adam.
devamını gör...
(bkz: valse)
devamını gör...
hayranlarının çoğu türk olan rus müzisyen. özellikle de valse isimli parçasını bilmeyenleri taşlıyorlarmış diye duydum.
devamını gör...
mükemmel bir sanatçı çaldığı her eserde bir huzur buluyorum.
devamını gör...
parçalarını çalması da dinlemesi de ziyadesiyle zevkli olan güzide sanatçı. onedioya çıkmıştı bir sefer. noluyor uleyn oluştum.
devamını gör...
yaşayan en iyi piyanisttir kendisi. piyanoya bahşettiği ruhla çaldığı her parça beni benden alıp o çok istediğim ama kavuşamadığım hayallerimin vatanına doğru götürür.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"evgeny grinko" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim