1.
7 medeniyete başkentlik yapmış, künefesi ve döneriyle ünlü akdeniz sınırları içerinde yer alan 31 numara plakalı şehrimiz.
devamını gör...
humus diye bir mezesi vardır ki yemeye doyum olmaz.
(bkz: humus)
devamını gör...
farklı şehirde yaşadığımız tek akrabımın bulunduğu yer.
devamını gör...
sonradan anavatan'a eklenmiş ilimiz.
devamını gör...
özellikle yemek kültürleriyle damak zevkime fazlasıyla hitap eden şehrimizdir. oraya bir süre gidip kilo almadan dönmek gerçekten zor. bir de bayaa meze kültürleri vardır. hataylı arkadaşım bizim yediklerimizin meze olmadığını iddia eder. gidilip görülmesi, gezilmesi, en çok da yemeklerinden yenilmesi gereken bir şehirdir. ayrıca birçok kültüre ev sahipliği yapmanın izlerini de hala taşır. sokaklarda yarı arapça yarı türkçe konuşan insanlar çoktur.
devamını gör...
ülkemize katılan en son yer...
devamını gör...
(bkz: antakya)
devamını gör...
aklı olanın hataylı kızla evlenip ömrü boyunca kaliteli yemek yemesine vesile olan şehir.

yumurta kıramayan kızlar yumurtalıklarını aldırsın. evet seksistim.
devamını gör...
(bkz: iskenderun)
devamını gör...
izmir’in en köklü semtlerinden biri. tam ortasından geçen inönü caddesinin denize doğru aşağı kısmı konak, yukarı kısmı ise karabağlar ilçesine bağlıdır. en köklülerinden olduğu için en eskilerindendir de. dolayısıyla yerleşimi tek kelimeyle iğrençtir. binalar akar, kokar.
devamını gör...
iskenderun çok güzel yer. sanki hatay değil gibi orası.
devamını gör...
kültür mozaiği.
devamını gör...
yemekleri harika olan şehir. insanları da çok arkadaş canlısı. en sevdiğim arkadaşlarım hataylı.
devamını gör...
hatay, serinyol'da büyük bir alay var ve acemiliğimi orada yaptım. daha ilk gün hepiniz doğuya gideceksiniz dediler ve gerçekten gittik.
karşısında afganistan türklerinin bir köyü vardı. havan topu eğitiminde genelde o köye nişan alırdık. tabi çok kısmetli biri olduğumdan, koğuşlara en uzak eğitim sahası olan birlikte askerlik yaptım.
devamını gör...
hatay ve antakya aynı il için kullanılan 2 farklı isim mi yoksa antakya hatay'ın ünlü bir ilçesi mi diye her seferinde düşündürür(izmit-kocaeli gibi), her düşünmenin sonunda antakya'daki dev migros arabasını görme isteği pekişir. gitmişken künefe de yerdik ne güzel.
devamını gör...
arap alevi popülasyonunun yoğun olduğu medeniyetler beşiği, tarih kokan güzide bir ildir. czn burak' da buralıymış. bu ilde kadınların gözleri ve dudakları gözle görülür bir biçimde iridir. erkekleri de genelde göbekli ve ödemlidir. insanları baya baya sevecendir. etrafınızda hatay'lı biri varsa onunla mutlaka arkadaş olmalısınız. eğer izmir dışında doğma hakkı bana verilse kesinlikle hataylı olurdum. her gün içliköfte ve zahter salatası yer, mideme biber ekmeği dışında bir şey sokmazdım. çok seviyorum hatay'ı.
devamını gör...
genelleme yapmadan şu söylenebilir;
türkiye’nin çok çok ilerisinde düşünce yapısına, yaşam tarzına sahip bir halk barındıran şehir. kültür karmaşasını zevkle yaşayacağınız, içerisinde araplar, kürtler, hristiyan araplar, ermeniler, türkler’i barındıran ve kardeşçe yaşamayı bilen insanlarla doludur. kendine has yemekleri ve içecekleriyle ünlü olup, gittiğiniz zaman mutlaka boğma ’yı denemeniz gerekiyor.
merkeze 15 dakikalık mustafa kemal üniversitesi serinyol kampüsü tam bir öğrenci semtidir. esnafı(geneli) kaliteli ve terbiyelidir.
dışarıdan gelen öğrencilere ev sahipliği yapmanın mutluluğu gözlerine yansır insanların...
devamını gör...
ankaralı olup hatay da yaşamayı deneyimlemiş yazar beyanıdır dikkate almayınız. ankara da örneğin birisine adres sorsanız size çok hızlı bir şekilde doğru yürü 100 metre sonra ışıktan sola dön v.s der. anlamadım nereden dönecektim dediğinde ya kardeşim seninle mi uğraşacağım der ya hiçbir şey demeden uzaklaşır. yani soğuk adamlardır vesselam. ama hatay öylemi bırak tarif etmeyi elinden tutar götürür. gideceğin yere götürür. yardımda iyilikte sıcak kanlılık da yarışır da yarışır. güzel şehirdir hatay.
t: güney de bulunan bir şehir.
devamını gör...
yemekleri çok güzel olan sıradan bir ortadoğu şehri.
devamını gör...
bir hataylı olarak çig köfte, zahter, biberli ekmek gibi cennetten çıkma yemekleri otobüsle izmir'e kargolatıp izmir'de yaşamayı tercih ederdim.
tercih ettim.
sıcak memleket.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hatay" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim