evet arkadaşlar, böyle bir belayla baş başayım.
galiba belirtileri varmış benden. erken teşhis hayat kurtarır metoduyla sizlerden tavsiye istirham ediyorum. yapacağınız önerilerinizi can kulağıyla dinleyip, uygulayacağımdan emin olabilirsiniz.
unutmayın, her fani bu illete bir gün mutlaka yakalanacakmış. sağlıcakla kalın.
devamını gör...
hemoroid tedavisiyle ilgili olarak kullanılabilecek bir çok farklı etken madde içeren tıbbi ürünler ve cerrahi teknikler bulunmaktadır. bunları burada yazmak doğru olmayacağı için bu konuyla ilgili bir hekime danışmak ve hastalığın evresine ve türüne göre bir tedaviye başlanması sağlıklı olacaktır. bu hastalık nükseden bir hastalık olduğu için yaşam stilini yani beslenme şeklinin değişmesi tekrarını önler veya geciktirir.
devamını gör...
leğene dayanabileceğiniz kadar sıcak su koyup belli bir süre içerisinde oturmak iyi gelir. acıdan ve yağlı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. ama kesin çözüm tabi ki doktora gitmektir. çünkü ilerleyebilen bir hastalıktır ve ileri seviyede ilaç veya cerrahi müdahale haricindeki yöntemler bir işe yaramayabilir.
devamını gör...
hemoroid istisnaları saymazsak kabızlıktan olur. o da büyük oranda stres kaynaklıdır.

lifli gıda yiyip bol su içmek elbette işe yarar. kafein içeren ve su atımını arttıran içecekler de azaltılmalı. suyu da ılık , yudum yudum ve sık sık ama oturarak için.

günlük su tüketimini arttırın ve tansiyon hastası değilseniz 2 şişe sade maden suyu tüketin. karbonhidratlardan ama özellikle basit karbonhidratlardan uzak durun.

son olarak stres yönetimini araştırın.
devamını gör...
- bol bol sebze meyve yiyin
- acıdan uzak durun
-kabız olmamaya çalışın. kabızlık sorunu için de 1 yemek kaşığı zeytinyağı içerseniz anında etkisini görürsünüz.
- tuvalette çok oturmayın ve zorlamayın.
devamını gör...
düzenli bağırsak düzeni çok önemli. aşırı ishal olunca da kötü olabiliyor bu meret. fazla baharatlı yiyecekler yemek daha da kötü eder.
devamını gör...
venotrex.
devamını gör...
hepimiz aç çok neyin bizi kabız yaptığını biliriz. elbette bu davranışlardan kaçınmak en azından kontrollü olmak önemli çünkü kabızlık aslında bir belirti, vücudun mevcut durumla başa çıkma yolu. yani o aşamaya gelmeden müdahale edilebilir. *
aşırı olan beslenmeden sakınmak (aşırı acı, aşırı yağlı...) en önemli önlemdir. bu aşırılık sadece tek öğünde tüketme anlamında değil, devamlı fast food tüketimi, tek tip beslenme olarak da anılan tekrarlayan aynı öğünleri tüketme veya öğün atlama/geçiştirme gibi alışkanlıklar bağırsak florası başta olmak üzere tüm bedeni etkiler. hepsi birden belirti vermez belki ama bedeni yorar.
bahsettiğim bu kötü beslenme alışkanlığından kaçınmak, su tüketimine dikkat etmek * ve bağırsak florasında bulunun yararlı bakterilerin varlığını desteklemek için pre ve probiyotik ürünler tüketmek, bunları ihtiva eden besin takviyelerini kullanmak sadece hemoroid açısından değil bir çok hastalık açısından önleyicidir.
devamını gör...
genel olarak oluşumu engellemeye yönelik şeyler yazılmış haklı olarak.

bunların dışında gün içinde ağrı kontrolünü sağlamaya yönelik;

- sıcak su oturma banyosu

leğen gibi genişçe bir yere ya da artık sizin için nasıl uygunsa tolere edebileceğiniz sıcaklıkta su ile dolduruyorsunuz. eczaneden batikon nam-ı diğer tentürdiyot alıp bu suya karıştırıyorsunuz. gün içinde aralıklı olarak bu suya oturup yaklaşık 10-15 dakika bekliyorsunuz.

- ağrı kesici (lidokain içeren) kremler kullanılabilir.

eğer grade 3-4 yani dışarıya çıkmış ancak el ile geri döndürülemeyen hemoroid için mutlaka genel cerrrahi randevusu almanız gerekiyor.
devamını gör...
cok eskiden bnde de vardi.söylüyorum çünkü bunun ayıbı olmaz.önceleri procto glyvenol ve daflonla gecistiriyorduk ama sonradan yanlis uygulamalar sonrasi kanamalar artti.şişti.ızdırabın bini bi para oldu.

herkes bir tavsiyede bulundu.bilen de bilmeyen de .yaş inciri açıp mabadına yapistir diyenden tut , 2-3 gün su içme vd. diyen dangalaklara bile denk geldim.bu nasi tavsiye arkadas dedigimde de alternatif tıp dediler.

neyse sonuca gelelim de bünyeleri germeyelim.ameliyat olduk.allah'a cok sukur cikarilan kozalak gibi hemoroid ayrica biyopsiye gönderildi ve temiz çıktı. ilk gün kalktik ayaga 1 gün hastanede yattiktan sonra.ameliyatin yöntemi de önemli.doktorla mutlaka konuşun.

acı yemeyin,ıkınmayın,tuvalette çok oturmayın,çok ayakta kalmayin ve abur cuburu bırakın.

diyete dikkat edin.
devamını gör...
göt kaslarını kullanmayı öğrenmek.
devamını gör...
- yük işlerinde çalışmayın.
- uzun süre bisiklet selesine maruz kalmayın.
- uzun süre ağır yük kaldırılan sporlara takılmayın.
- acı yemeyin.
- mayalı içki ve yiyeceklerden uzak durun.
- kabız ve isal olmayın.
- soğuktan korunun.
- fitil, krem, leğen banyosu ve kan sulandırıcı kullanın.
- strese gitmeyin.
- doğum yapmayın.
- çok fazla prinç pilavı, turunçgil, yoğurt, süt ürünü, asitli içecek tüketmeyin. eser miktarda tüketmeye çalışın.
- taharet musluğu kullarak iyice temizlik yapmadan tuvaletten çıkmayın.
- iç hemoroid ya da kanamalı dış hemoroid yaşıyor iseniz doktora gitmeyi ve tedaviyi ihmal etmeyin. ölebilirsiniz..
devamını gör...
bu meredin en büyük düşmanı soğuk havalar ve kuru gıdalar sonucunda kabızlıktan mütevellit ceryan ediyor. o sebeple bol sıvı ve sebze tüketmeniz efendim. sağlıkla kalın.
devamını gör...
(bkz: bir hemoroid öyküsü)
devamını gör...
"hemoroid" yaygın diğer adıyla " bağsur" makat bölgesinde ortaya çıkan bir problemdir. makattaki kan damarlarının genişlemesi ve çevredeki dokuların sarkması şeklinde oluşur. yani makat deliğinin etrafında oval şeklinde şişkinlikler görürsünüz.

bunun sebebi genelde fazla ıkınma, tuvalette fazla kalma alışkanlığından doğar. estetik açıdan kötü durur ve zamanla enfekte olur.

enfekte olmak nedir?

hemoroidin öncelikle aşamaları vardır. bazı aşamaları krem ile tedavi edilebilirken, bazı aşamaları cerrahi müdahale gerektirir. makatınızın etrafındaki oval şeklindeki bu sarkan yapıları kesip alırlar ama yine tekrarlama ihtimali vardır. şahsen amcam bu cerrahi müdahaleyi
zamanında geçirmiştir.

hemoroidiniz varsa, lavabo alışkanlıklarınız değiştiğinde; hemoroidleriniz şişebilir, kanayabilir hatta şişerse ağrı ve kaşınma yapabilir. ( ki ben buna enfekte olmak diyorum. yani size sıkıntı uyandıracak seviyede kendisini hissettirmeye başladığı sürece verdiğim isim bu. genelde şiştiklerinde ağrı- kaşınma hissedersiniz.) hemoroidleriniz varsa, anal seksten kesinlikle uzak durmanız gerekir. zorlama sebebiyle makat etrafındaki şişliklere ve makat çevrenize zarar verebilirsiniz.

en doğrusu bir genel cerraha gidip, tedavi yoluna gitmektir ama gitmek istemezseniz, sıcak su kompleksi iyidir. makat sıcak suya maruz kaldığında, şişmiş oval yapılar küçülür ve hissettiğiniz zonklama, agrı hatta kaşınma gider.

hemoroidleriniz şiştiyse, cok fazla klozette oturmayın, ıkınmayın ve sizi ishal ya da kabız yapacak şeyler yememeye çalışın özellikle dışkınızın çok sert olmaması adına bol bol su için çünkü sert bir dışkı makatınıza baskı yapıp hemoroidlerinizi zorlayabilir. bol bol meyve ve lifli gıdalar tüketin.

ayrıca not: hemoroidden utanmayın. bir çok insanda görülen, son derece yaygın bir durumdur. şahsen kendi annemde de bana hamile kaldığı süreçte oluşmuştur. çoğu insanda görülür. kendinizi kötü hissetmeyin.
devamını gör...
açılın bilir kişi geldi.
hemoroid oluşması öyle kolay olmaz.
o yüzden yeme düzeninizi ve su içmenizi düzeltmeniz lazım.
yoksa makat çatlağına çevirir haberiniz ola.
şimdi yeşillik yedin günde 1.5 litre su içtin. harekette ettin bağırsağında hareket etsin diye.
hala olmadı mı. tamam sakin ol halledicez.
ilk önce kremlerden başlamak istiyorum.
procto glyvenol bunun kremini ya da fitilini kullan ama iç kısma kullan ya da yara olan yere.
makatı su ile yıka ve yumuşak peçete kullan. ben alkolsüz ıslak mendil kullanıyodum ama o giderleri tıkıyor. ya da daflon adlı ilacı kullan. yaparken aşırı aşırı acıyorsa anestol adlı bir krem var onu kullan ama bu son tercihin olsun çünkü kremin ciddi yan etkileri var.
yazdığım ilaçlar tavsiye değil. eczaneye ya da doktora sormadan almayınız.
ilaçsız da bol su ve düzenli beslenmeyle çözülebilir
bir de asla ve asla tutmayın. geldiyse tuvalet bulduğunız an yapın.
yoksa daha çok katılaşır
sıcak suya oturmak ya da sıcak bez koymak gibi tavsiyeler de var ama ben de işe yaramadı. faydasını gören çok var.
iç çamaşırınız sizi sıkan ya da araya kaçan tarzda olmasın. bu yara geçene kadar babaanne dede çamaşırı giyin. pamuklu olması gerektiğini söylememe gerek yok herhalde.
biraz da cinsel işlevi oradan yapmayın bu üç katı kadar hatta makat yırtığına kadar gider. dikkat edin. sağlıklı ve stressiz günler.
devamını gör...
bakın çok ciddi söylüyorum. iyi dinleyin.

sülük.
ben böyle şeyleri sevmem normalde hatta kınadığım için başıma geldiğini düşünüyorum mecbur kaldım.

temiz bir yer bulun kendiniz mi yapıyosunuz bilen birine mi yaptırıyosunuz (tavsiyem bilen biri. hayati olabiliyormuş oradaki kan damarları) yaptırın.
sıfır dert.
ameliyat olacaktım doktor "ameliyat olma tekrar eder" demişti.
araştırırken bir hastanede böyle hizmet olduğunu gördüm ve denedim. sonuç: mükemmel.
devamını gör...
makatta sülüğün sağlıklı olduğu kanaatinde değilim hele ki damarların dışarıya sarkması durumunda oluşan bir yapı için hiç. hemoroidden kurtulmaya çalışırken, daha kompleks komplikasyonlara sebep olmayın. vücudun her bir noktası cok önemli. bilinçsiz hareket etmemek gerekiyor.
devamını gör...
taze zencefili rendeleyin, üzerine limon sıkın, bal ile karıştırıp macun haline getirin; sabah kahvaltıda yiyin.

hamiş-1: sadece bir kere değil haftada 3-4 gün sürekli tüketmelisiniz.

hamiş-2: hemoroidin kesin sonuçlu bir tedavisi yoktur, ancak bu macun sizi çok rahatlatacak ve bana dua edeceksiniz.
devamını gör...
baharati tamamen kesin.sucuk , pul biber özellikle yasak.gecmis olsun.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hemoroid için tavsiyeler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim