bbc'de yayınlanan habere göre, iskoçya mecli'sinin oy birliği ile regl ürünlerinin bedava ulaşılması oy birliği kabul edilme hadisesi.
dünya' da bir ilke imza atan iskoçya vekillerini tebrik ve takdir edilecek işlere imza atması siyasilerin halk için olduklarının bir göstergesi. halklarının yararına almış ş oldukları bu karar dünya ülkelerine örnek olmasını temenni ederim.
kaynak
devamını gör...
bu kadar mantıklı bir şey olamaz ya. kesinlikle keyfi bir ürün değil ama aşırı pahalı. tamam bizde bedava olmasını beklemiyoruz ama en azından daha makul fiyata satılabilir. erkekler regl olsaydı kesin daha ucuz olurdu...
devamını gör...
çok mantıklı bir karar.
bizde regl derken utanmamanın yollarını arayalım hala.
devamını gör...
yerinde karardır, her ülkede bedava olmasa da herkes tarafından ulaşılabilir bir fiyatta olmasını umuyorum ama regl ürünü deyince neden akla ped geliyor ben anlamıyorum. tampon kullanımı daha yaygın ve mantıklı değil mi?
devamını gör...
diğer ülkelere örnek olmasını temenni ettiğim durumdur. bazı ülkelerde ped alamadığı için evde kalmak zorunda olan insanların, kız çocuklarının varlığını öğrendikten sonra gerekliliğini savunduğumdur. regl ve kadın pedinin öcü olmadığı, normal birşey olduğu böyle böyle öğrenilecektir.
devamını gör...
tüm ülkelerde yayılmasını umut ederim. eşitlikse, özgürlükse önce "normallerimizi" değiştirmek için böyle küçük ama sağlam adımlar atılmalı diye düşünüyorum.
devamını gör...
iskoçya meclisinin en kısa sürede 0-3 yaş bebek bezlerini de bedava yapmak için karar alacağını gösteren güzel bir karar .
devamını gör...
olması gereken karardır.
devamını gör...
sonuçta sağlığı ilgilendiren bir durum olduğundan doğru bir karardır.
devamını gör...
10.
medeniyet göstergesi , bana göre simgesi.
devamını gör...
11.
dünya da vatandaşına hizmet etmeyi ilke edinmiş ülkelerin olduğunu bilmek de güzel.
devamını gör...
12.
türkiye'de olsa alıp satarlar muhtemelen.
devamını gör...
13.
türkiye devletinde bunu yapacak para yok. hadi yaptı diyelim millet ihtiyacı olmadığı halde alır ve satmaya başlar.
devamını gör...
14.
ne güzel bir karar. bize de her hafta zam gelsin.
devamını gör...
hangi ped?
i-ped mi. şaka şaka.
devamını gör...
tüm dünyada yapılması gereken uygulamadır. vergilerden karşılanarak gayet tabii uygulanabilir.
devamını gör...
bizde de yakında alarm takacaklar. al işte gene gısgandılar!
devamını gör...
her gün bir paket sigaraya 20 lira vermeyi çok görmeyip ama ayda bir paket ped'e 20 lira vermek istemeyen kişilerin kıskandığı ve türkiye'de bedava olmasını istediği olay.
devamını gör...
çok güzel bir karar umarım tüm ülkelere örnek olur. geçen indirimden ped alırken şunu düşündüm içinde yatacak evleri olmayan, sofraya koyacak yemekleri olmayan kadınlar var. aslında toplum sağlığını ilgilendiren bir durum olmasına rağmen ped almak onlar için bir lüks.
devamını gör...
ama onlar boklarını balkondan atıyorlardı. fötr şapka ve şemsiye onun için icad edilmişti.

ayyy, yanlış olmuş. osmanlı zamanı sandım.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"iskoçya'da pedlerin bedava olması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim