1.
amerikanın 47. ve ilk kadın başkanı olacaktır
devamını gör...
türkiye'nin başını çok fena yakacak olan kadındır. pyd-ypg'yi ve ermeni soykırımı iddialarını en çok destekleyenlerden birisi olacaktır.
devamını gör...
yakın bir gelecekte ipleri eline alacak olan vice president süper sjw abla..

ama bir yandan da amerikan idealine ve felsefesine çok uygun bir arketip. hatun aklınıza gelip gelemeyecek amerika'daki tüm ötekilere neredeyse mensup bir ablamız. göçmen olarak ailesinin geldiği fırsatlar ülkesinde sıyrılıp vp olabilen bir örnek

alt right evanjelistleri geçin onlar her daim gazları alınması gereken kitledir amerikada..
devamını gör...
ön ismi bizdeki "kemale" nin karşılığı olan yeni abd eş devlet başkanıdır. valaa bu bizim hdp den korkulur. eş başkanlık modelini abd'ye bile örnek aldırdı.

"kemale" kemal isminin dişileştirilmiş halidir. "kemal" ismi islam terminolojisinde yer almaz. türkçe bir isimdir. gerçek hali "kamal" dır. hatta atatürk bir çok imzasını "kamal" olarak atmıştır.

19. yy'de büyük vatan şairi namık kemal, doğunun volteiri idi. bizdeki "mustafa kemal" den, "yahya kemal, ali kemal'e" kadar isim babasıdır. bu isim tüm doğu coğrafyasına yayılmıştır. bir bakıma yeni abd eş genel devlet başkanının ismi bizim vatan şairimizden gelmekte.
her bijii!!
devamını gör...
amerikan halkının joe biden'ı seçmesinin asıl nedeni olan kadındır. joe biden görevi yaşlılığını gerekçe göstererek bu hanımefendiye devredecektir.
devamını gör...
(bkz: tecumseh'in laneti)
devamını gör...
demokratik debate'lerde joe bideni duvardan duvara vurup, aday o olunca joe biden'a tam destek diyerek güzel bir strateji izlemiştir.
tabi ki afrikan amerikanların oyunu almak için siyahi ve kadın olması oy için oynanmış ayrı bir strateji.
ancak ben o kadının tam bir siyahi olduğunu düşünmüyorum.
devamını gör...
klasik joe biden ın hümanist seçmenini etkilemek için yardımcısı yaptığı kadın.

kadın da siyahilik var asyalık var aborjinlik te vardır belki bilemem ama trans olduğu söyleniyor.
devamını gör...
önce peşinen söyleyeyim, bu kadınla epey bir uğraşmak zorunda kalacağız.

geçtiğimiz yıl 1915 olaylarının abd tarafından ermeni soykırımı olarak tanınmasını isteyen önergeyi senato’ya sunan isimler arasında yer aldı.

harris, 2019’da senatörler bob menendez ve ted cruz ile birlikte abd senatosu’na 1915 olaylarını soykırım olarak tanınması için önerge verdi. senato’da yapılan oylamada kabul edilen tasarı, trump’tan geri dönmüştü.

bu konuda şöyle konuşmuştu harris:

“insanlık tarihinin en karanlık zamanlarından biri olan ermeni soykırımı’nın uygun bir şekilde tanınması için ermeni toplumunun yanında olacağım.”

sosyal medyada “ermeni soykırımı’nın başlangıcının 104. yıldönümü. 1915-1923 yılları arasında öldürülen 1.5 milyon ermeni’yi unutamayız” diye yazdı.

başka bir açıklamasında “insanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan ermeni soykırımı’nı tanıyarak hayatını kaybedenleri onurlandırıyor ve insan haklarını koruma kararlılığımızı teyit ediyoruz” ifadesini kullandı.

tehlikeli ve hırslı bir tip , harris’in geçmişinde “benim albatrosum” dediği san francisco belediye başkanı willie brown ile yaşadığı aşk hayatını… evli olan brown’ın harris’in kariyerinde etkili tayinler yaptığını kimse dike getirmez.
ha bir de ikinci eşi yahudidir, kamala azılı bir yahudi hakları savunucusudur.

bu arada, yahudi cemaatinin yayın organı şalom, joe biden’ın ailesine ilişkin de dikkat çeken bir haber yayımladı.

haberde, “joe biden ve eşi jill biden, katolik olmalarına rağmen üç çocukları da yahudilerle evlendi” açıklaması yer almaktaydı. çok da şey etmeyin yani, sonra kalbiniz kırılmasın...
devamını gör...
sayın cumhurbaşkanımız başkanımız başkomutanımız recep tayip erdoğan tarafından zamanı gelince haddi bildirilecek anlık abd başkan yardımcısı.
devamını gör...
biden 'ın gazozuna hap atacak diyolla

bekliyoruz bakalım
devamını gör...
seçilebilitesi olmadığı için arka plandan sinsice başkanlık görevi yaptırılması planlanmış güya kadın, güya siyahi, güya amerikalı şahıstır. kitaba uydurulacak ve merkezi küresel hükümetin her istediğini yapmak için ayar edilmiş ve türkiye' den nefret eden insanımsı. seçilmeden başkanlık yapacağı için başkan olmak için gerekli kural olan ebeveynlerinin abd vatandaşı olmaması sorun teşkil etmeyecektir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kamala harris" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim