bunu bir hastalık, bir günah, bir ahlaksızlık olarak gören var ama lgbt'li olmak ne günahtır, ne hastalıktır, ne de ahlaksızlıktır. bu sonradan keyfi olarak tercih edilen bir yönelim değildir. doğuştan olan bir hormonal bir durumdur. buna günah diyenler, doğuştan olduğunu yani allahın öyle yarattığını bilmeleri gerek, buna ahlaksızlık diyenler kime göre, neye göre ahlaksızlık? asıl lgbt'li insanlara yapılan iğrenç ayrımcılıklar, kötü sözler, hakaretler, uygulanan fiziksel ve sözlü şiddetler ahlaksızlıktır, herkesin özel hayatı ve tercihleri sadece o kişiyi ilgilendirir. kimsenin aşkına kimse karışamaz.
devamını gör...
cinsel yönelimleri yüzünden sürekli mental ve fiziki şiddete maruz kalan topluluk.
devamını gör...
kimin kimi sevdiğini* bile siyaset malzemesi yapan siyasilerin vazgeçilmezidir.
devamını gör...
çok güzel bir cover şarkı da kozmonot osman'dan gelmiştir.

buradan
devamını gör...
kimin kimi sevdiğini* bile siyaset malzemesi yapan siyasilerin vazgeçilmezidir.
devamını gör...
açılımı lez, gay, biseksüel ve trans olan eşcinsel oluşumdur. her alanda ezilen, dışlanan, vicdanı olan herkesin sahip çıkması gereken insanlardır. lgbt'nin başta evlilik olmak üzere bütün hakları verilmelidir.
devamını gör...
cinsel yönelimlerini bir kenara bırakarak şunu söyleyeyim; genellikle topluma hiçbir yararı olmayan, aklı başında olmayan ve popüler kültürün etkisinde kalan üyelerden oluşan topluluktur.
devamını gör...
birey olarak hiç birini dışlamadığım aksine anlamak, dinlemek gerektiğini düşündüğüm ama örgütsel olarak karşısında durduğum topluluk. lgbt destekçisi kurumların, bu kişilerin hak ve özgürlüklerini koruduğunu düşünmüyor kişiyi aksine agresif, sürekli isyan peşinde koşan, düzeni yıkma amaçları güden profiller olmaya iten bir topluluk olarak görüyorum.

özellikle sayıca çok ve toplum içinde daha kendilerini belirtmeyi seven “gay ve trans” bireylere şunu sormak istiyorum. neden normal feminen tavırlar sergilemek yerine sürekli abartı peşindesiniz? neden bedeninizi teşhir etmekten haz alıyorsunuz? neden kullandığınız dil ahlak dışı? bu toplumda en kendini özgür ifade ettiğini söyleyen, istediğimi giyiyorum diyen kadınlar dahi bu kadar uçuk değil. neden bir onur yürüyüşü olduğu zaman işin b*kunu çıkarıp (giyim tarzları, küfür ve argo içerikli dövizler vb.) sonra polis müdahale etti diye ağlıyorsunuz?

üzgünüm bu amaca hizmet eden stk’lar tarafından aleni, net, kılçıksız şekilde misler gibi kullanılıyorsunuz. siz bu örgütsel anarşizmin parçası olmaya devam ettikçe de bu toplumda yer edinmeniz ne yazık ki imkansız olmaya devam edecektir.
devamını gör...
cinsel tercih değil yönelim olduğunu anlayabildiğimiz zaman hastalık vs gibi safsatalardan ve yanlış bilgilerden kurtulacak, türkiye'de lgbti+ bireylerin yaşadığı zorlukları ve hala herhangi bir yasal haklarının olmadığı ( çocuk sahibi olma, evlenme ,evlat edinme vs.) yaşadığımız bir 21. yüzyıl türkiye'si

lgbt+ bireyler her zaman vardır, var olacaktır. bu yüzden empati herkese gerek...
devamını gör...
topluma hiçbir yararı olmayan derken ? modern bilgisayarın atası olan evrensel makine'yi icat eden alan turing eşcinsel yahu. şu anda o adam sayesinde hakaret edebiliyorsun. birçok felsefeci, politikacı, bilim adamı var. heyallamya
devamını gör...
cahil insanlar, bu tür insanlara iğrenç, kötü, pis ve acıyan gözlerle bakıyor. iğrenç düşünceleriyle, acınır halde olduklarını bilmeyerekten.
devamını gör...
ben lgbt'nin hastalık olduğunu düşünüyorum bir seçim olduğunu düşünmüyorum insanın doğası dışına çıkması hastalıktır evet hiç böyle biriyle konuşup muhabbet etmedim ama ne bileyim bana biraz bohem geliyor bu lgbt şeyleri son zamanlarda da sıktı artık yavaş yavaş algı kayması netflix etkisi vs. şeylerle lgbt'nin bu kadar gündem olmasını dünyanın nüfusunun artmasını istemeyenlerle alakalı olduğunu düşünüyorum buna da tabii bitlis üniversitesinde seracılık okuyan ali inanıp aliye oluyor orası da ayrı traji herkesin görüşüne saygı duymak ve ötekileştirmemek gerek bu insanları ama bunun olmaması için de gidilen propaganda yolu biraz itici gelmeye başladı.
devamını gör...
kimin kimi sevdiğinden size ne yahu kime ne? müslümanlık takım oyunu değil ki birileri hemcinsiyle sevişiyor diye size günah yazılmıyor korkmayın bu kadar ve rahat bırakın insanları
devamını gör...
islam da eşcinsellik yasaklanmıştır. bu kesin ve nettir. ne diyelim kafamızdan ayet uydurup serbest yalanını mı ortaya sürelim anlamadım.
devamını gör...
kimse kimsenin cinsel yönelimini sorgulamaz.kimse gelin lgbt ye katılın da demiyor.dertleri zarar vermekte değil.senin dininde yasaksa veya eğilimin,gerekçen başkaysa sen katılma.ama karışma da.bu insanlarin tek isteği dışlanmamak.aşağılanmamak.ötekileştirilmemek.şiddete maruz kalmamak ve herkesin sahip olduğu haklara sahip olmak (evlenme-aile-evlat edinme).insan gibi yaşamak.
devamını gör...
böyle bir oluşum oluşturulması zorunda kalınması bile beni ciddi anlamda çok üzüyor . insanların kendileri olurken şiddete , meraklı gözlere , dedikodulara , ona buna maruz kalmaları çok üzücü bir mevzu . bir insan en doğal , en normal halindeyken toplum için “farklı” “ anormal” olarak nitelendirilmesi “asıl anormallik” bence bu .
devamını gör...
genellikle yönelimi anlaşılan lgbt bireylere iş imkanı sağlanmaz, aileden ve toplumdan tecrit edilir. acımsızca yargılanırlar. oysa bilinmez ki bize gösterilen lgbt bireylerin sadece bir yüzüdür. her lgbt birey taşkın hareketler yapmaz, teşhirciliği amaçlamaz. eminim ki pek çok insan günlük hayatında lgbt bir bireyle pek çok kez karşılaşmış fakat onun yöneliminin kendi alışılmışının dışında olduğunu anlamamıştır bile. bir insanın lgbt olması onu insan olma durumundan ya da eylemlerini her insan gibi gerçekleştirme imkanından soyutlamaz. medyanın insanlara dayattığı pek çok yanlış algı var bu konuda. en yaygını gay karakterler mevzu bahis olduğunda gerçekleştirilir mesela. ağzı yayarak konuşma, şekerim canım benzeri ifadeler kullanma, çok renkli kıyafetler tercih etme, ciddiyetsizlik medyanın bizde oluşturduğu genel gay insan kalıbıdır. elbette bu davranışları sergileyen gay bireyler vardır ama bu her bireye mal edilemez, tıpkı her heteroseksüel bireyin aynı özelliği, karakteri taşımadığı gibi.
örgütlü harekete katılımın temel nedeni lgbt bireylerin yalnız ve çaresiz bırakılması, ötekileştirilmesidir. insanlar benzer durumları, mücadeleleri ve tecrübeleri paylaştıkları için birbirine yaslanarak hareket ederler. lgbt bireyler bir keyfiyetin değil var olmanın mücadelesini vermektedir çünkü.
devamını gör...
lüleburgaz, bolu, giresun ve trabzon ilçelerinin baş harfleri.
devamını gör...
edeplerini takınıp sağda solda türlü saçmalıklar yapmaması gereken kişilerin oluşumu.
devamını gör...
lgbt insan haklarıdır
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"lgbt" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim