1.
paolo coelho'nun en iyi eserlerinden biri, bu aralar tekrar okuyup nostalji yapmak istiyorum, bakalım aynı tadı bulabilecek miyim sözlük.
devamını gör...
2.
marlyn manson’ın ölümsüz eseri
devamını gör...
3.
orijinal adı için: (bkz: the alchemist)
devamını gör...
4.
nasıl yazıyorlar böyle kitapları diye düşünmeme neden olan değerli bir kitap
devamını gör...
5.
kitabın bir bölümünde bir tane müslüman vardır. bu müslümanın tek hayali hacca gitmek. çoban buna sorar neden gitmiyorsun diye müslüman da param yok der. aradan bir süre geçer çoban farkeder ki müslümanın parası var ama gitmiyor. neden diye sorar müslüman cevap verir:
bir gün yola çıktım gidiyorum sonra farkettim ki eğer ben haca gidersem başka hayalim kalmayacak ve yaşam amacım yok olacak sonra geri döndüm der.

önemli olan hayallere ulaşmak değiş yoldaki süreçtir
devamını gör...
hakkında simya nasıl yapılıyor onu anlatıyor heralde diye tahmin yürütüldüğüne şahit olduğumuz efso kitap.
devamını gör...
simyacı kesinlikle okunması gereken, sizi alıp gerçekten başka başka yerlere götüren bir kitaptır. pişman olmazsınız, sıkılmazsınız zira yazarı paulo coelho' dur ki kendisi muhteşemdir. veronika ölmek istiyor 'da bonus tavsiyem olsun öyleyse. :)
devamını gör...
vermek istediği mesaj güzel olsa da abartılmış, popüler kültür metası haline gelmiş kitap.
devamını gör...
kalbimde ayrı bir yer kazanmış kitap. sizi sizden alıyor.
devamını gör...
"kitaplar,dinlemek isterseniz size ilginç öyküler anlatır.ama insanlarla konuşurken durum başka,öylesine tuhaf şeyler söylerlerki konuşmayı nasıl sürdürüceğinizi bilemezsiniz".
devamını gör...
lisede zorla dayatılan fakat benim üniversiteden sonra ancak okuduğum ve okumakta geç kaldığımı fark ettiğim paulo coelho'nun nadide eseri.
devamını gör...
okumakta biraz geç kaldığım kitap.

--- alıntı ---

"seni seviyorum, çünkü bütün evren sana ulaşmam için işbirliği yaptı."

--- alıntı ---
devamını gör...
paulo coelho’ya ait, olması gerekenden çok daha fazla abartılan kitap.

kişisel gelişim-felsefe karışımı bir kitaptır. fazlasını sunmaz.
devamını gör...
paulo coelho'nun eşsiz eseridir. 2006 yılında okudum tadı halen damağımdadır.
devamını gör...
güzel kitaptır. başarılı edebi eser nasıl yazılır sorusunun cevabıdır. ama kişisel olarak bana tesiri olmadı. uyduruk bir young adult kitabının tesir ettiği kadar bile olmadı. bu beni içten içe üzüyor. 2 kez okudum kitabı, iki ayrı çeviriden. yine olmuyor... yine de okumayanlar bu kitabı "ölmeden önce okunması gereken kitaplar "kontenjanından okusun mutlaka. ( o listeyi de kim yapıyorsa artık)
devamını gör...
paulo coelho'nun güzel bir eseri.

kişisel menkıbeni yaşa !
devamını gör...
arapların bir hikayesinden uyarlama olduğu da söyleniyor.
devamını gör...
biraz felsefe, biraz çok popüler olan bir efsaneyi karıştırıp ortaya kişisel gelişimsi bir şey çıkarayım denilip de oluşturulan dünyanın en abartılan kitaplarından biri. yine de okuması zevkli.
devamını gör...
okurken bazı cümleler, ifadeler halil cibran'ın kalemini anımsattı bana. kitabı yeni okudum ve keşke daha erken okusaymışım dedim, belki o zaman daha etkileyici olurdu benim için. akıcı bir dili var, olay örgüsü yersiz uzatılmıyor. verilmek istenen mesajlar okuyucuya net bir şekilde ulaşıyor. etkili tek cümlelere ve diyaloglara sahip olsa da benim için oluşturduğu beklentiyi karşılayan bir kitap değildi ne yazık ki.
devamını gör...
keşke unutsam da tekrar okusam...

paulo coelho için artık kalıplaşmış bir söz. kime sorsam aynı şeyi söylüyor.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"simyacı (kitap)" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim