bazen çıkıp bir tane ağzına vurmak istediğim tiptir. bu kişi, her zaman hakkının yendiğini düşünmektedir. ufak veya büyük ayırt etmeden her olayı kendine yorup, acıların çocuğu'nu oynamaktadır.

kimsenin merak etmediği derdini, karşısındakine zorla anlatıp kendi derdine ortak olmasını amaçlayan kişidir ayrıca. asla tavsiye kabul etmez, çünkü en iyi o bilir. ne haddimize zaten.

eyy, sürekli isyan eden çilekeş tip, lütfen görüşmeyelim. seni gördüğüm yerde yolumu değiştirmekten sakınmam.

(bkz: benim derdim bana yeter)
devamını gör...
odam kireç tutmuyor şarkısını yazan tiptir. odası kireç tutmuyor diye şarkı yazıp bizim moralimizi psikolojimizi bozmuş insandır. ne var kardeşim bu kadar dert edecek ne var demek istiyorum buradan.
devamını gör...
bozguncu tiptir.
devamını gör...
hayatta her şey yolundayken asla anlam veremediğim ama bunaldığım zamanlarda ne kadar haklılar dediğim tiptir.
devamını gör...
dünyada olup bitenden bihaber , vur patlasın çal oynasın kafasındaki tipten daha duyarlı daha fazla düşünen tiptir .
kişilerin yüzleşmek ve kabullenmekte zorluk çektikleri hatta kaçtıkları konulara parmak bastıklarından, genellikle kabul görmez, sevilmez , ve yalnızdırlar.
keşke daha çok olsalar da , insanları uyudukları bu uykudan ve gördükleri rüyadan uyandırsalar dediğim tiplerdir.
devamını gör...
sürekli şikayet edip şikayetin sebebine gönülden bağlı olan, cahil ve yetersiz kitledir.

bu kişiler malum parti ve onun malum iğrenç destekçileridir bana göre.
devamını gör...
çevresinde bir süre sonra kimse bulamayacaktır. böyle tipler hiç mutlu olamaz sizinde moralinizi bozar.
devamını gör...
aynı zamanda kendini içinde bulunduğu durumdan kurtarmak adına hiçbir girişimde bulunmayan tiptir. bu tip insanlar olumsuz duygulardan beslenirler. sürekli diğer insanları kendi başlarına gelen olumsuzluklar yüzünden suçlamakla kalmazlar; küçümseme, saldırganlık, hoşgörüsüzlük ve hatta şiddet içeren tutumlar da takınırlar.
devamını gör...
kendine çilekeş/derbeder/melankolik bir kostüm biçmiştir ve gücü yettiğince o kostümü çıkarmamak için elinden geleni yapar. lakin şunu da unutmamak lazım ki, insanı var eden şey salt acıları olamaz. bu kadar sıkı sıkıya sarılmışsa insan belirli duygulara, onlardan sıyrıldığında geriye bir karakter göremeyeceğinden korkuyor olması mümkündür.
devamını gör...
bu insanlar kurban rolünü kimliğine etiyle sütüyle katmışlar ve asla kopamıyorlar bu rolden.belki bilinçsizce bu role bağlılar ama uyarıldıklarında da ateşe değmiş gibi tepki göstermeleri yüzünden bıkıp uzaklaştırıyolar bizi ve yardım alamıyorlar
devamını gör...
dayanalmaz insan tipidir. bu halinden çıkmak için hiçbir adım atmaz üstelik sizin verdiğiniz önerileri de dinlemezler. gittikçe durumları kötüleşeceğinden daha da çok şikayet ederler. "ee yeter ama" dediğinizde de büyük ihtimalle gözyaşıyla karşılaşıp vicdanınızın sızlamasına neden olurlar. "elinden geleni yapmadığın müddetçe, umduğunu bulamamaktan şikâyette haksızsın." - alex rovira
devamını gör...
hayatın bazı dönemlerinde hepimiz bu tip olabiliyoruz bence. doğduğumdan beri pes etmek ve olumsuz düşünmek nedir bilmedim ama hayatıma karantina denen illetin girmesiyle yalnızlaşmam, boş kalan vaktimi sosyal medya denen beş para etmez yerin ortasında bulmamla her şey bir anda değişti. kendimi kültürel bakımdan ve hayatımda yoluna girmesini istediğim şeyleri yapamadığımdan dolayı memnun edemediğim için sürekli şikayet etme kendine acıma ve üzülme döngüsüne girmiştim. bu ben değildim biliyordum ve değişmesi gerekiyordu. öncelikle hayatıma kitap okumak, ders çalışmak gibi verimli aktiviteleri aldım sonrasındaysa beni kendimden soğutan o belirli kalıba uymadıkça kabullenilmeyeceğiniz sosyal medyadan kurtuldum. şimdi ne mi oldu, mutluyum, gündemi takip ediyorum, arada girip kafa sözlüğe bakıp birkaç bir şey yazıyorum ve hayatımı yoluna koymak için çabalıyorum. bazı döngüler biz onlardan ders çıkarana dek kırılmaz bunu öğrendim.
devamını gör...
tek derdi sadece kendilerinin sanarlar.
devamını gör...
kısaca ağlak olarak tanımlanan tiptir. ilgi çekmek için sürekli şikayet ederler ve drama queen olarak bilinirler.
devamını gör...
kesin müslüm babacı yada ferdicidir.
devamını gör...
hayat enerjimi sömüren tip. ekseriyetle, negatiflikten beslenerek yaşar. tabii ki hepimizin moralinin bozuk olduğu, olumsuz şeyler yaşadığımız, depresif olduğumuz dönemler olmuştur, olacaktır. fakat bunları yaşarken, bir noktada kendimizi toparlamak için çaba gösterir, amaan koy rahvan gitsin moduna geçebiliriz. ama o geçemez. geçmek istemez. teselli etmeye çalışırsın, çözüm üretmeye çalışırsın, mütemadiyen red eder. en sonunda, ne halin varsa gör dedirtir. ruh sağlığı açısından bir miktar mesafeli durmakta fayda var.
devamını gör...
sebebi vardır. ellesmeyin.
devamını gör...
çoğu kolpadır. inanmayın. bu tiplere acımayın. nedenini ise yaşayarak öğrenin.
devamını gör...
nefret ettiğim tip. bi sus be bi ruhumu günümü yutma.
devamını gör...
yaşanan her şey ortaya bilinçli ya da bilinçsiz tepkiler çıkarır. her bireyin bu noktada kendi yoğurt yiyişi vardır ki isyan etmek de bir yoğurt yeme biçimidir.

eleştirilmesi noktasına karışmıyorum. zaman zaman benim de "ee çözümle gel biraz!" diyesim geliyor. ama daha çok anlama ve anlamlandırmanın peşindeyim. uzun yıllar aynı şekilde işlemiş bir mekanizmayı iki üç telkinle değiştirmek mümkün değil. fakat hiçbir şey kusursuz olmayacağı gibi bu sistemin de kusurlarını bulup sızmak mümkün.

kişiyi çaba harcamaya değer görürsünüz görmezsiniz o sizin bileceğiniz iş. ama ben kısa süreli çözümlerle ve "bu seferlik öyle olsun"larla yetinemiyorum. bir kez neyi neden yaptığını ve bunun pek de bilinçli olmadığını görünce içimde inceden bir şefkat duyuyorum. bazı şeylerin bencillik olup olmadığını iyi tahlil etmek gerekir. bazı insanlar dışardan bakan bir göze ihtiyaç duyar. en başta da suçlanmadan, incitilmeden doğruyu görmeye ihtiyaç duyar. isyan eden ve hemen her şeyi bir mücadele gibi gören insanlar aslında savunma halinde kalmaya alışmış insanlardır. ortada bir saldırı olsun ya da olmasın.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sürekli isyan eden çilekeş tip" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim