ahvalnews.com/turkey-saudi/...
yabancı basında selman'ın servis ettirdiği selman - erdoğan buluşması fotoğrafı sosyal medyada gündem olmuş.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
şunu bir anlayamadı gitti bizimkiler, türkiye'yı itibarsızlastırmıyorlar zaten artık itibarsız bir ülke burası. fotoğraftaki kare yaşanmış mı? yaşanmış. olanı servis etmek dışında bir şey yapmamış yabancı medya. haliniz bu halâ dıjj güjlerr yegenim triplerinizdesiniz misali.
devamını gör...
erdoğan'ın itibarı başka ülkenin itibarı başka. ülkeler böyle numaralar yapmayı severler. herkes kendisinin en iyi çıktığı pozu basına servis eder. geçen senelerde ülkelerin toplandığı bir zirve vardı ve her ülke liderinin adeta toplantıya liderlik ediyormuş gibi gözüktüğü bir pozu vardı.

çok abartılacak bir mesele değil. fotoğraf başka bir şey video başka bir şey. işi bilince her şeyi istediğiniz gibi gösterebiliyorsunuz. burada sorun olması gereken şey, arabın oluşturmak istediği imajın insanların zihninde bir karşılığı olması. muhtaç bir ülke konumunda olmasaydık bu tarz fotoğrafların herhangi bir etkisi olmazdı. gelir burada araplarla dalga geçerdik.

neden ve nasıl muhtaç pozisyona düştüğümüze odaklanalım.
devamını gör...
çok önemsenecek durum değil. her ülke yapar böyle şeyleri.
ben asıl bu selman'ın gülüşüne tavım. yılışık esnaf sırıtması.
devamını gör...
türkiyeden sonra güney kıbrıs ve yunanistana gidecek, sadece akape için gelmedi.
devamını gör...
ecevit’e senelerdir vurmaya çalıştıkları meşhur pozu bilen bilir. hani artık türkiye cumhuriyeti temsilcisi öyle olmuyordu. ben şu fotoğrafta istediğini yaptırmış bir adamla sözünü geçirememiş çaresiz birini görüyorum. tabi ki biz gene aciz olan tarafız.
olan olmuş, bu an yaşanmış. yabancının gazetecisi basar. öyle içeride basını istediğin gibi oynatmaya benzemiyor dimi. adamlar gerçekten gazeteci, birilerinin elinde kukla değil.
devamını gör...
şey yok mu ya?
bakanların tek sıra harçlık sırası gibi sıraya girdiği fotoğraf...
devamını gör...
daha düne kadar,15 temmuz'un finansörü,fetö destekçisi,cemal kaşıkçı'nın katili,pkk destekleyicisi dediğiniz adam bu işte.
hani atatürk ile kıyaslıyorsunuz ya yapmayın.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
suudi arabistan ve hindi arasında yeni bir sayfa açılmış.
hindi?
devamını gör...
malum iki resmin yıllarca iğrenç propagandalarına alet edenlerce yadırganan resimmiş sözde, yersen!!
yukarıda sözde destek olmadığı adama neredeyse şiir yazacak iki yüzlüler de gelmiş itibar mitibar saçmalıyor.
bakın;
ülkenin kurucu kadrosundan sonra gelen en büyük adam olan bülent ecevit'i yerden yere vuranlar;
ülkenin kutsal nesi var nesi yoksa kendi ifadeleridir "ayaklar altına alanlar";
balyoz ve ergenekon kumpaslarının maşaları yurtdışına kaçarken kör sağır dilsiz olanlar;
bu ülkenin ne kadar değeri varsa "gece uykusundan kalkıp satanlar";
avrupa'dan aldığı karşılığında ülkeye soktuğu 10 milyondan fazla geçici sığınmacı anlaşması yaparken o itibar yerlerdeydi zaten.
dernek adı altında mesela almanya'ya yollanıp oradaki gayrimeşru işlerden dolayı sınırdışı edilenlerden o itibar toprak altına indi zaten;
gri pasaportla yolladiklarinin yarısı ülkeye dönmeyip acaip kokular gelince o itibar seviyesi çoktan bir adam boyu toprak altına ulaştı zaten;
sen geçeceksin o işleri.
bizim binlerce yıllık hikayemiz, binlerce yıllık devlet aklımız var.
o akıl nerede şimdilik ben de merak ediyorum ancak hükumet demek devlet demek değildir.
hiçbir zaman da olmamıştır.
yukarıda bahsettiğim iki resim de şunlar;
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
ecevite laf yapan şerefsizlerin gözüne sokun bunu.
devamını gör...
çok kötü olmuş; selman isimli adam, maalesef çok stratejik davranmış; ancak hemen tüm hamleleri hesaplayarak hareket ediyor; ve birileri ona çok iyi hamleler hesaplıyor;
burada suud ailesi şöyle, suud ailesi böyle diye anlatmaya gerek yok; anlatsak cümle alem bu aileyi bilse ne oluyor ki? bu aile müslümanlar açısından çok kutsal bir yapıyı ellerinde tutuyorlar ve kabe isimli bu yapı ile ilgili tüm şartları tek yanlı olarak onlar belirliyor. "hac" ibadeti bütün müslümanlar için farz bir ibadet olduğu için, her müslümanın yolu her halükârda suud devleti sınırlarından geçiyor.
dünyada ki, tüm müslümanlar bu suud devletine karşı "hac" ibadeti ile ilgili gerekirse silahlı müdahale etmeye kalksa; sanırım suud devleti yanında öncelikle ingiltere ve abd saf tutacaktır; yoksa suud devletinin gücü "yemen" devletine bile yetmediğini herkes tarafından bilinmektedir.
hatta teyide muhtaç bir bilgiye göre; 1965 yılından itibaren suud sarayını koruyan muhafız birliği "ingiliz askerlerden" oluşmaktaymış. eğer bu bilgi doğru ise, ingiltere hiçbirşeyi şansa bırakmamış, suud ailesinin kendi çıkarına davranması durumunda, tek parmak hareketi ile bu aile katledilebilir. bu ailenin manevi babalarının "lawrance" olduğunu hiç akıldan çıkartmamak gerekli.
dünya şu an için, petrole muhtaç o nedenle bu suud ailesi kasılması çok anormal değil. şu hibrit araçların teknolojileri geliştirilse de hem temiz bir dünya, hemde yakıt yönünden ucuz dışa bağımlı olmayan bir ülke haline gelsek.
bu suudlara küfür edeceğimize bilime önem vermeliyiz,
devamını gör...
max arap zekasını gözler önüne seren fotodur.
devamını gör...
arap götü yalayıcılarının düştüğü durumu gösteren fotoğraftır.

bu yarma kılıklı senin resmi karşılamandaki protokolünü hiçe sayıp askerine merhaba asker demek yerine selamun aleyküm diyor, üstüne üstelik bu fotoğrafı servis ettiriyor. hiçbir şekilde sallamıyor seni.

elin arabı gelir, seninle böyle taşak geçip gider işte.
devamını gör...
dosta güven, düşmana korku veren fotoğraftır.
devamını gör...
bu lavuk zaten daha gelirken tören kıtası önünde provokasyona başlamıştı.
bunlar vahabi kültüründen gelen itler olduğu için medeniyet bilmemeleri normaldir.
sevimsizin teki.
türk devleti küçük düşmez, oradaki amacı başka o dingilin.

tayyip bey de şapkasını önüne koyup düşünmüştür herhalde.
rahmetli ecevit ile dalga geçip sonra üstelik de bir arap'tan böyle bir gol yemek zor olmalı.
devamını gör...
yukarı da akp linin teki ,ülkemiz için kötü ıvır zıvır şeyler yazmış ,bizi de bu tezgaha gelmememiz üzerine uyarmış ,ulan hıyar!!!senin devletin mi var?,devlet denen organizasyon mu kalmış da bizi uyarıyorsun.dönme dolaba dönmüş omurgası olmayan memleketi oradan oraya sürükleyen bir adamın nesini savunacagim
devamını gör...
aslında genelde bu fotoğraflar kasıtlı olarak durumu yanlış gösterecek şekilde çekilir ama bu nasıl olduysa durumu tam olarak gösteriyor. para kalmayınca mecburen katil dediği adamı ağırlayıp arapça şarkılar eşliğinde yedirip içirip bakanları önüne dizip pohpohladıktan sonra bu olaylar bütününün nasıl göründüğünü resmetmişler adeta. ayrıca devlet için kötü olan bu fotoğraf değil, bu fotoğraf sonuç. kötü olan bu fotoğrafa sebebiyet veren olaylar silsilesi.
devamını gör...
tokalaşırken eline bu şekilde bakan birinin verdiği tavizleri tahmin bile edemezsiniz. arabın ağzını yaya yaya sırıtmasından bunu net bir şekilde anlayabilirsiniz.
devamını gör...
arabın sığınmacısına bakıyoruz aynı arabın zengininden para dileniyoruz. çok ilginç kafalar tarafından yönetiliyoruz. ulan ne arapmış be..
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yabancı basında servis edilen erdoğan selman fotoğrafı" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim