afet ve acil durum başkanlığı,gönüllülük esastır.
devamını gör...
gönüllüsü olduğum kuruluştur. ücretsiz kursları var. bu kurslardan sertifika ve hediyeleri tamamen ücretsiz alabiliyorsunuz. sağ olsunlar bana çakı fener seti ve termos hediye ettiler.*
bu linkten üye olabilirsiniz.
devamını gör...
akıllı telefonlardaki acil durum uyarı sistemini deneye deneye bitirememiş kuruluştur. 5-10 dk arayla uyarı geliyor. ilk siren çaldığında savaş çıktı sandım, telefondan geldiğini sonradan fark ettim *
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
tam başlığa tıkladığım esnada gelen acil durum uyarısıyla ömrümden bi beş sene falan götürmüş kuruluştur.. napıyosunuz ya hu, uyarı da uyarı olsa. 112’yi arayın demek için böyle uyarı mı gönderilir? tsunami geliyor sandım neredeyse..
devamını gör...
saçmalığın daniskası. gelen uyarı ile evde nereye koşacağımı şaşırdım,inanılmaz korktum.
devamını gör...
az önce sms yoluyla istanbul için fırtına uyarısı yapan doğal afetle mücadele kuruluşu.
devamını gör...
bu sabah mikailciğime duy sesimi diye biraz atarlandım. bu kadar hızlı dönüş beklemiyordum. afad aracılığıyla iletişime geçti. keşke her dileğim bu kadar çabuk kabul olsa.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
yağmurda dağılan bir binaya sahip kurum. bu bina nerde bilmiyorum ama ismail saymaz paylaşmış. afad binası yağmurda parça parça kopuyor.

twitter.com/ismailsaymaz/st...
devamını gör...
14 ekim 2022 bartın'da maden ocağında patlama sonrası 1 saat arayla 3 adet duyuru mahiyeinde twit atmış kurum. ilk attıkları twitte nedeni belli olmayan patlama dediler. ikinci twitte trafodan kaynakli oatlama dediler. üçüncü twitte bir patlama dediler.
şimdi de twitter hesabından trafodan kaynaklı patlama sehven yazilmistir demişler.
not düşelim.
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
kayıt olmak için acele etmeyelim, depremzedelere öncelik tanıyalım.
sistem bugün ağırlaşmış.
devamını gör...
gönülülerini organize etmeye baslamis organizasyondur.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
mesajlar gerçek. şu an sabihadayım. önce ilçe akom’a oradan da buraya geldik. buradan gaziantep ve adana aktarmalı olarak hatay’a gideceğimiz söylendi. ne kadar doğrudur bilemem.

değerli bilgilerinize sunarım.

edit. gönüllüler, sertifikalı kurtarmacılar, sağlıkçılar olarak ayrıldık. her yaşta ve her meslekte insan var burada.
devamını gör...
arkadaşlar eğitimi olmayan gönüllülere ihtiyaç var mı? lütfen bilgi verin.
devamını gör...
tam 24 saat önce, bin beşyüze yakın kişi sabiha'daydı. özellikle birlikte geldiğim kafilede kalifiye timler, tam teçhizat sertifikalı kurtarıcılar, sağlıkçılar ve hazırlıklı gönüllüler vardı. önce iki katlı bir binaya alındık. "2'de uçağınız kalkacak." dediler, kalkmadı. bu arada bazı deneyimli kişiler hatırlatma eğitimleri yaptılar.

sonra 4 dediler. ardından "belki 6." "8'de olabilir." sonra da 12.30 dediler.

organize edecek bir tane afad ya da akom görevlisi yoktu. yetkili yoktu. bizi mesajdan 45 dakika sonra hazır kıta ilçe akom'dan havalimanına dakikalar içerisinde attılar ve bıraktılar. oradaki askerler kumanyalar ve bir sürü şey koymuşlar bizler için. sağ olsunlar.

bilfiil 10 saati aşkın süre çantama yaslanıp bekledim. bir çok insan evine döndü. beklememin hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini düşündükten sonra ben de eve döndüm. ben çıkarken iki katta göz kararı 70 kişi saydım. çıkmama yakın terminalden gelenler, 100 kişi de orada var demişlerdi.

ne diyeyim ki? ne diyeyim?

he unuttum, gece bir ara belediyeden biri geldi. bize çorba gönderecekmiş. öyle dedi. sanki çorba içmeye oraya çağırılmışız gibi.

artık aralarında ne sorun varsa, umarım tez zamanda çözerler. insanlar faydalı olmak istiyor.
devamını gör...
genel müdürü ilahiyat mezunu olan bir kurum.
kahramanmaraş depreminde çuvallamıştır.
devamını gör...
mevcut başkanı işi eline yüzüne bulaştırdığı için eski başkanı taaaa tanzanyalardan geri çağırmışlar.
komique
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

(bkz: liyakat)
devamını gör...
_yalan

cem uzan, "afad'ın başındaki adam kahramanmaraşlı, imam hatip lisesi mezunu, üniversite ise ilahiyat fakültesi mezunu, sürekli diyanette çalışmış. bu adam ancak cenaze namazı kıldırır. imam ne anlar lojistikten arama kurtarmadan. recep bey bunun hesabını soracağım" dedi.

_gerçek

afad başkanı kahramanmaraşlı değil erzurumlu. imam hatip değil, erzurum atatürk lisesi mezunu. ilahiyat değil, idari bilimler fakültesi mezunu. kaymakamlık, valilik, mahalli idareler genel müdürlüğü ve içişleri bakanlığı strateji geliştirme başkanlığı görevleri de olmuştu.

buradan
devamını gör...
edit: kovuşturmaya yer yoktur kararı çıktı dolayısı ile dava yok.


yarın savcılığa ifade vereceğim kurum;

depremin ilk günü telefondaki görevliye belli sebeplerden dolayı "yapacağınız işi silkeyim!." dedim diye mahkemeye vermişler beni garipler.

ahmet hakan a yavsak demek 1750 lira 5 taksit bunlara küfür etmek olsun olsun 5000 lira 20.000 vereyim tepesinden aşağı soveyim.

mahalle yanarken fahişe saçını tararmis sözündeki fahişe bu kurum olsa gerek.
devamını gör...
"yapacaginiz isi sileyim" ya da "silkeyim" dedim diyerek tek kurus kaptirilmamasi gereken, kapatilmasi gereken suc orgutu.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"afad" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim