1.
şu güne kadar pek yararını görmediğim hiçbir zaman iyiliğimizi istemeyen kan bağı olan kişilere verilen isim
devamını gör...
bir derde derman olduklarını görmedim. birisi sizin akrabanız diye onu gelip gitmek samimiyet kurmaya gerek olduğunu düşünmüyorum . kan bağımızı neden biz seçemiyoruz yahu.
devamını gör...
hani yeşilçam filmlerinde adamın birine ikramiye çıkar, sonra ne kadar kıyıda köşede akraba varsa çıkar gelir ya. ışte tam olarak akrabalık budur işte. ötesi yok.
devamını gör...
bazen akbaba olduklarına şahit olmuşumdur.
devamını gör...
akraba, kan yoluyla bulaşmış olan ve tedavisi olmayan bir hastalıktır.
devamını gör...
iyi akraba olduğu gibi kötü akraba da vardır. eminim herkesin bir iki tane de olsa sevdiği akrabası vardır yoksa hepimizin sevmediği akrabaları var. o yüzden başlığın böyle aşağılayıcı bi şekilde açılması doğru değil.
(bkz: akraba)
devamını gör...
güç zamanlarımda yanımda olup, hep destek olmaları sinirimi bozuyor. kimsenin bana yardım etmesini istemiyorum ama akrabalar sen istemesen de yardım ediyorlar, kaba olmamak adına kahrolarak yardım ettiklerinde de "hayır ben yardım etmeni istemiyorum." demek çok zor geliyor, e sonunda kahroluyorsun çünkü yardıma muhtaç oldun, kendi ayakların üstünde durmana müsaade edilmedi. belki de bu sistem yüzünden ilerleyemiyoruz biz, çoğunluk çöküp küllerinden doğmak için fırsat bulamıyor bu akrabalık sistemi yüzünden.
bir de akrabaların sevgini hak ediyor mu, hak etmiyor mu emin olamıyorsun. seviyorlar gibi ama kimseyle yakınlaşmadığın kadar yakınlaşıp hep beraber büyüdüğün senden büyük veya senden küçük insanlar saçma biçimde arkandan konuşabiliyor sanki seni hiç sevmemiş gibi, yedi kat yabancıymışsın gibi tüm hataların, açıkların, kusurların sensiz ve en yakınlarınsız bir mecliste ortaya seriliyor üstüne keyif kahkahası atılıyor. hiç hoş değil.
devamını gör...
bıyıkları yeni terlemiş bireylerin cidden kabullenmekte zorlandığı iletişim kuramadığı kan bağı bulunan aile bireyleri.
devamını gör...
kan bağı dışında evlenerek edinilen yeni akrabalar daha da fenadır. sebebi kiminle evleneceğinizi seçerken kimlerle akraba olacağınızı da beraberinde seçiyor olmanızdır. aslında paket olarak eş+akraba şeklinde edinilir. kan bağı olan akrabalarınız için doğacağım aileyi ben seçmedim diyerek kendinize telkin verebiliyorken bu tür yılan akrabalar için içinizden sadece "kendim ettim kendim buldum" şarkısını söyleyebilirsiniz.
devamını gör...
10.
sokakta görsen selam vermeyeceğin kişilerle görüşme zorunluluğu.
devamını gör...
virüstür. yüzüne karşı sürekli gülümser ama arkandan dedikodunun, fesatlığın kralını yaparlar. çoğu iyi yerlere gelmenizi istemez. akraba sayısının az olması hem iyi hem kötüdür. az olduğunda hakkınızda daha çok dedikodu dönüyor ama çok olduğunda size sıra gelmiyor. ama az olduklarında bayram ziyaretleri falan daha rahat sürüyor
devamını gör...
olmasalar dediğim, sinir bozucu varlıklardır. yarardan çok zarar verirler. elinizden geldiğince uzak durun bu varlıklardan.
devamını gör...
birçoğunu sevip sayarken, birçoğuna sövüp saydığım gruptur. bana karşı olan haksız ve küstah bakış açılarına karşın, ebeveynlerimi üzmeme adına selam verdiğim insanlardır sövdüğüm kısım. ve bana göstermişlerdir ki kan bağı, en zayıf bağdır.
devamını gör...
atsan atılmaz satsan satılmaz denilen türden varlıklardır. bir yerde akrabalık kanla bulaşan en büyük hastalık diye bir şey okumuştum *, o günden beri akrabalığa bakışım budur.
devamını gör...
anne tarafı, baba tarafından genellikle daha iyidir.
devamını gör...
uzak durulması gereken varlıklardır. ne kadar uzak o kadar mutlusunuz.
devamını gör...
akrabalık kan yoluyla bulaşan en kötü hastalıktır sözünü aklıma getiren başlıktır.
devamını gör...
kan bağı olan anne veya baba tarafından insanlardır abim hep akraba akteptir der insanın başına ne gelirse akrabalardan gelir.
devamını gör...
akraba = akbaba
devamını gör...
gereksiz insan topluluğu. kendi akrabalarınız yetmezmiş gibi evlenince bir de eşinizin akrabalarıyla akraba olursunuz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"akraba" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim