yunan kardeşlerimizin atina'da yapmış olduğu yürüyüştür. yunanistan'da da kesin lgbt'li ve hdp'li tayfanın haklı olan her muhalif hareketi baltalaması muhabeti dönüyordur. şaka bir yana şimdiki konjoktürde ezilen bütün insanların sorunları ortak ve bu düzene karşı uluslararası dayanışma ile muktedirlere karşı örgütlenme ağı genişletilebilir. bu yönü ile oldukça kıymetli bir destektir.
devamını gör...
dış güçler harekete geçmiş. topusu birden gelsin.
devamını gör...
yunanlar bile boğaziçi öğrencilerini ve lgbti'leri destekliyor görüyorununuz değil mi? yunan destekliyorsa demek ki haklı yoldayız.

diye düşüneler varsa heyecanlanmamalarını tavsiye ettiğim yürüyüştür. yunanistan'da da bu ayın başından beri üniversite öğrencileri protesto eylemleri düzenlemekte. çünkü kiriakos miçotakis liderliğindeki yeni demokrasi (partisi) hükümeti üniversitelere polis yerleştirme derdine düşmüş. ee hâliyle üniversiteliler buna karşı çıkıp ayaklanmışlar. bunun benzeri türkiye'de de yaşandığı için dayanışma mesajı göndermişler.

yunanistan'daki olaylar hakkında yunan basınından:

www.ekathimerini.com/261812...
devamını gör...
yunan kardeşler(!) yine şaşırtmamış. türkiye'de nerde bir fitne orda ermeni-yunan desteği.
devamını gör...
arkadaşlar yunasitanda yaşayan birkaç arkadaşıma yazdım da, milletin ne olup bittiğinden haberi bile yok. yunan halkı böyle olayları sevmez zaten genel olarak. yunanistana gidin, adamlar ekonomik krizin dibini gördüler, yinede herkes rahat rahat takılır, kimse rahatını bozmak istemez kolay kolay. bu grupları da sjw olarak adlandırıyorlar anladığım karadıyla. lütfen genelleme yapıp oradaki insanlara sövmeyin.
devamını gör...
oğlum bi rahat durun yaa, zaten buralar karışık diye atarlanasım geldi.
devamını gör...
sıçtı cafer bez getir, cıvık sıçtı tez getir.

bu haberi okuyup "boğaziçi öğrencilerine ajan, yunanlılarla birlikte oluyorlar, casus bunlar, türkiye'yi bölmeye çalışıyorlar, dıj minnak" diyenleri sahneye davet ediyoruz.
alkış lütfen!
devamını gör...
insanların haklı bir direnişe destek vermelerinde ne gibi bir yanlış var? yunanlılar yerine azerbaycanlılar böyle bir eylem düzenlese ne düşünecektik? bu tavır açıkça yunan düşmanlığı değil midir? yunan düşmanlığı ırkçılık değil midir? iktidarın ağzına laf veriyoruz diyenler iktidarın ağzına laf vermemek için ak partiyede oy veriyorlar mı?

tanım: hoş bir destek.
devamını gör...
''bana öyle bir muhalefet verin ki bin yıllık iktidarımı garantileyeyim'' deki salaklar bunlar işte. ben reis'in muhalefet kadrolarını bizzat belirlediği inancındayım. kendi halkına, yaşadığı coğrafyanın realitesine fransız kalan adamların iktidarı düşlemesi hakikaten komik.
devamını gör...
haklı direnişe hepimiz destek veriyoruz zaten. kendinizi bu kadar merkezde görmeyin.
oküler sentrik bakıyorsunuz olaylara. her şey göründüğü gibi olmaz. kaosa giden süreç yönetilir ama kaos yönetilmez.
gezi parkı direnişi de çok güzel başlamıştı. sonra hdp'nin nasıl terörize ettiğini hepimiz izledik. reisin dili sütten yandı bi kere, boğaziçi'ni üfleyerek yiyecek, belki boğazında kalır.

ben de siyasal islamcıları sevmiyorum. ama ortak değerleri paylaştığım insanlarla bir direnişe katılırım. ne olduğu belirsiz, bana başka ona başka konuşan sicilini bilmediğim herifle ne işim var direnişte.

madem boğaziçi üniversitesi dayanışma derneği kurdu, dernek yetkilileri acaba üyelerin sicillerine bakıyor mu? şu an için sadece sayılar önemli. ne kadar kalabalık o kadar iyi diyorlar. belki aralarında canlı bomba eylemcisi çıkacak? tam anlaşacaklar cumhurbaşkanı çıkıp direnişçilerle görüşmek isteyecek bi bomba patlayacak istanbul'da boğaziçi üniversitesi'ni komple kapatırlar o zaman görürsünüz.

seçimler yaklaştıkça bombalar patlatan bir iktidar partisi bu. gençler kimle dans ettiğini bilmiyor.
devamını gör...
bu işi bu kadar uzatırsanız bunların olması normal ama birileri bir yerde yürüdü diye ögrenciler haksız olamaz. saf saf mantık kurup haklı çıkılmaz.
devamını gör...
elinden gelse ülkeyi bi kaşık suda boğacak serçe kuşuna kadar yakacak yunana kardeş oluyorsunuz.
yaradılış anatomisini değiştirip (bkz: tdk :lgbt'nin açılımı, lezbiyen, gey, biseksüel, trans şeklindedir. ... gey, gay'in türkçeleştirilmiş halidir. tdk sözlüğünde, 2006 tarihinden itibaren “erkek eşcinsel” olarak geçer. * lezbiyen, duygusal ya da cinsel yönelimleri kendi cinsinden bireylere yönelik olan kadınları tanımlar) bunların çiftleşmesi evlenmesi biyolojik olarak üreyemeyip ekolojik olarak çoğalmasınada çağdaşlık denilmesi.

yok hayır yani kim kestanesini çizdirmiş neresini delirmiş, kim kiminle ne yapıp edip zerre umrumda değil.
saygımı? hayır zerre saygım yok, bu tarz bağnaz düşüncelere saygım olmadığı gibi! hayat standartımın ve düzenimin etkilemedikleri sürece bu ve benzer düşünce ve desteklemeride görmezden gelirim.

insan birini kardeş bellerken kardeş olma şartlarını yerine getirilmişmi sorgulamalı. haklı düşündüğün bir olayı savunurken, savunduğun olayın hayatına ve kültürüne etki edecek unsurları göz önünde bulundurmak.
devamını gör...
güldürmüştür. eski yazılarımda da yazdım. bu boğaziçini karıştıran teröristlerin arkasında kimin olduğu zaten belli. siz de saf gibi öğrenciler protesto ediyor diye düşünün. neyse böyle böyle gerçekleri göreceksiniz.
devamını gör...
evet bu başlık altında bolca cahillik, yobazlık ve ırkçılık görebilirsiniz.
allah akıl fikir versin.
devamını gör...
ben bunupopülizmin çöküşü olarak okurum. halk bıktı seçtiği liderlerin megaloman insanlara dönüşmelerinden.
devamını gör...
yunan mı? hani şu denize döktüklerimiz mi? aynen ya destek yürüyüşü *
devamını gör...
bu gösterilerin arkasında kimler var kimler demekle gösterilerin haklılık payı azalmıyor gençler orda bir anlaşalım..
devlet gibi devlet aralarında terörist mi var, provokatör mü var ensesinden tutup ayıracak, basit.
ya aranıza şunlar bunlar karışıyor eylem yapmayın demekle olmuyor, olmayacak.
o zaman protesto etme hakkını kaldırın anayasa'dan hepimiz rahat edelim. var olan hakkı kullananlara da türlü türlü engelleme bahanesi üretmekle uğraşmamış olursunuz.

hem protesto etmek bizim neyimize zaten değil mi?*
devamını gör...
yunanistan'daki öğrencilere bizden destek gitmemesini sorgulatandır. sahi onlar ezilen değil mi? niçin bir pankart göremiyoruz kostas'ı destekleyen? hani kardeştiler.
devamını gör...
boğaziçili öğrenciler kendi dertlerini ingilizce de anlatabildiğinden dünya kendilerinin sesini duymuştur. ayrıca yurtdışına beyin göçü veren bir üniversite olması nedeniyle farklı ülkelerde mezunlar grubu bulunur. bu gruplar da kendi bulundukları ülkelerde bu protestoları organize ederler. ayrıca bir doğruya düşmanınız da doğru dese o şey doğruluğundan bir şey kaybetmez.
devamını gör...
komşuya da bir selam buradan çakıyoruz, bizi gezide yalnız bırakmışlardı ama az da olsa hayal kırıklığımız azaldı. yaşasın alex
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"atina'da gerçekleştirilen boğaziçi üniversitesi protestolarına destek yürüyüşü" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim