1.
her şarkısı ayrı kıymetli, "sanatçı" kelimesinin hakkını sonuna kadar vermiş aydın kişi.
devamını gör...
2.
bu topraklarda yetişmiş parmakla gösterebileceğimiz şahsiyetlerden biridir . sanatçı diyerek kendisini kısıtlamak istemedim.
huzur içinde uyusun.
devamını gör...
3.
tüm dünyada tanınan gururlandığımız sanatçımızdır kendileri
devamını gör...
hakkı bey ile rikkat hanım'ın ikinci çocuğu olarak 2 ocak 1943 tarihinde doğan; türk müziğini efsanevi ismi . gerek müzik adamlığı gerek yapımcılığı ile geçmişte yaptığı herşey günümüzün ötesindedir.
devamını gör...
rahmetli müzik adamı. aklıma estikçe açar dinlerim bir şarkısını. küçükken dahi severek dinlerdim manço'yu. annem evde temizlik yaparken istanbul polis radyosunu açıp, seslenirdi bana barış abi çıktığında. mahallemizdeki lâkabı sarhoş olan berbere götürmüştü bir keresinde beni babam. her çocuk gibi huysuzluk edip, traş olmak istemedim. babam elime bir gofret tutuştursa da bana mısın demiyordum. sarhoşun aklına gelmiş olmalı ki hemen teybe bir barış abi kasedi taktı. traşım boyunca zırt pırt kalkıp dansederek o kasedi dinlediğimi ve hiç ağlamadan traşa müsade ettiğimi, anlatır anlatır güler babam ara sıra.

*küçükken, bir açıkhava konserine gidip, canlı canlı dinlemişliğim, görmüşlüğüm olan efsane. ne kadar şanslı olduğumu yıllar geçtikçe daha iyi anlıyorum..
devamını gör...
ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiş sanatçı kişi, seyyah.
devamını gör...
yanlış topluma gönderilmiş bir louis armstrong yada ne bileyim bir sting ayarında bir adamdı, adam sanatçı değil sanatın kendi bu adamdı.
devamını gör...
japonya’da bir daha eşi benzeri görülmeyecek bir konsere imza atmış kişidir de ayrıca. barış abi tek başına iki ülke arasında ilişkileri tavan yaptırmıştı.
devamını gör...
özlenendir…
devamını gör...
10.
gülpembe gibi bir parçanın sahibi yüce kişilik.
devamını gör...
11.
her şarkısında insanı düşünmeye sevk eden güzel insandır.
sanatçı diyerek kendinisini kısıtlamak istemem zira birçok alanda çalışmaları vardır.
devamını gör...
12.
kendisinin "insan adının geçmediği gün ölür" sözünü her daim hatırlar ve ölmemesi için mütemadiyen anarım.
devamını gör...
13.
ilkokul öğretmenimin ilk mp3'üme tüm şarkılarını yüklediği sanatçı. en sevdiğim şarkılarından biri de 'ömrümün sonbaharında'dır
devamını gör...
14.
sadece dilimizdeki şarkıları degil yabanci dilde çıkardığı parcalari da lezizdir. fairground, cera le temps , la casa della tulipano, little darling, blue morning angel ve dahası.. hepsini cok seviyorum.
devamını gör...
15.
şarkıları çok derin anlam içeren sanatçı. kendisine sanatçı demek yetmez adeta bir kültür elçisiydi.
devamını gör...
16.
gerçekten 7 den 77 ye herkesin kalbinde taht kurmuş sanatçıdır. hatta sesini yalnızca ülkede değil dünyada da duyurmuş, yeri dolmaz değerimizdir.
devamını gör...
17.
bir insanin her şarkısı mı güzel olur ya şarkılarını tekrar tekrar açıp dinlemekten bıkmam günümüzdeki gibi saçma sapan şarkı sözleri yerine anlamlı kaliteli hoş müzik dinlemek isteyenler barış mançoyu dinleyebilirler
devamını gör...
18.
barış manço son halk ozanıdır, muazzam bir sanatçı. o öldüğünde 15 yaşındaydım çok severdim kendisini çok üzülmüştüm. adam olacak çocuk izleyerek büyüdüm
devamını gör...
19.
1943 doğumlu türk müziği sanatçısıdır. unutulmaz şarkılara imza atmıştır.
devamını gör...
20.
türk sanatçı; şarkıcı, besteci, söz yazarı, tv programı yapımcısı ve sunucusu, köşe yazarı devlet sanatçısı ve kültür elçisi.
japonya'da konser vermiştir kendisi. küstah ingiliz sunucuya verdiği ayar da halen hafızalarımızdadır.
ayrıca doğukan ve batıkan manço'nun babası.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"barış manço" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim