arkadaştan ziyade aranan şey, çevre edinme. böyle olunca da çevre felaketi kaçınılmaz oluyor.
devamını gör...
o kişi benim. neredeyse hiç arkadaşım yok, yaşıtlarımla anlaşamıyorum çünkü. zaten arkadaş olarak gördüklerim beni çıkarları için kullandılar. kitaplarım ve ben gayet iyi dostuz, bu şekilde devam ediyorum, pişman falan da değilim. dost kazığı atanlar pişman olsun, beni daha fazla kullanamadıkları için.
devamını gör...
olan arkadaşları kaliteliyse dert edilmeyecek durum.
devamını gör...
güvendiklerinden sağlam kazıklar yiyen insandır.
devamını gör...
az ama öz seven kişidir. yığınla arkadaş yerine ; dertleşecek, eğlenecek, tavla oynayacak, kahve yapacak her an anlaşabileceği tek tük insanları seviyordur. tek bir yakın arkadaşım var ve bu durumu seviyorum. ne demişler 10 tane 10 kuruş da 1 lira eder 2 tane 50 kuruş da...
devamını gör...
fazla arkadaşı olmayan değil de istemeyen insan olarak katıldığım başlık. hayal kırıklığına uğramak istemiyorum. haddinden fazla seviyorum, sayıyorum arkadaşlarımı bu sebeple az arkadaş tercihimdir.
devamını gör...
sırtındaki hançer sayısını ezbere bilen insandır.
devamını gör...
nicelik yerine niteliğin önemli olduğunu farketmiş insan olabilir bu. günümüzün çıkarlı ve vıcıklı ilişkilerini sevmiyor olabilir. gerçek şu ki, yaş ilerledikçe de arkadaş sayısı hızla azalır, araya mesafeler,evlilikler ve sorumluluklar girer. geriye kalan gerekli ve sağlam arkadaşlıklardır.
devamını gör...
benim de çok arkadaşım yoktur. iş arkadaşlarım var onlarla da işte mecburen görüşüyoruz. arkadaşa vakit ayıracak zamanım yok zaten, babayım ben baba!
devamını gör...
10.
az olsun ama yeter ki pîr olsun. çevremde bir sürü kişi vardır ama sadece 3-4 tanesi gerçekten dostumdur. herkesle yakından olmaya gerek yok, dost olacam diye maymun oluyorsunuz çünkü.
devamını gör...
11.
çok arkadaş çok insan sevmediğini bilirsin o yüzden belli bir yaştan sonra tanıştığın çoğu insanla aşırı samimi olamazsın. şans eseri işyerinde çok iyi anlaştığın insanlar olur, genelde senden büyük olurlar çünkü yaşıtlarınla pek uyuşmazsın. yaşıtlarından oluşan arkadaş çevrenin büyük kısmı lise zamanından ve bazıları da üniversitedendir. çok insan tanırsın ama gerçekten kendini güvende hissederek konuşabileceğin kişi sayısı bir elin parmağını geçmez. bazen sorgulatır sana bu durum “lan ben cidden yalnızım galiba” diye... sonra bunun kendi tercihin olduğunu anlarsın, üstelik yalnız da değilsindir zaten.
devamını gör...
12.
sağlam dostluklar edinen insandır. çevresindeki küçük çevre arkadaşı değil dostudur.
devamını gör...
13.
2 arkadaşım var. yetiyor artıyor bile. fazla olup ise yaramamasındansa az olsun öz olsun.
devamını gör...
14.
ortada olmayan insandır.
devamını gör...
15.
türkiye de "referans" problemlerinden dolayı acaba bu çocuk yarın bir yerlere gelir mi diye diye insanların fazla fazla arkadaş biriktirmesinden sıkılımış samimi bir şekilde hayatı yaşayan, azı karar çoğu zarar ata sözümüzü bilen, kimse..
devamını gör...
16.
ben değilimdir. fazla arkadaş iyidir, ne kadar kalabalık o kadar eğlence.
devamını gör...
17.
hayatı ve insanın yapısını çözememiş zavallı biridir. yaşamak tahammül ister. elbette o sabrın sınırları vardır, ama her anımızda mutlu olamayızki. bazı şeyleri göze almazsak çok kuru bir yaşantımız olur. mücadeleden, sorumluluktan kaçmak kendimiz adına pek hayırlı olmayacaktır.
devamını gör...
18.
az ama öz mantığı günden insandır. değer bilen ve gösteren bir kaç insan anlamsız onlarca kalabalığa bedeldir bana göre.
devamını gör...
nerde çokluk orda b.kluk deyiminin haklılığına inanan insandır.
yalnızlık, sessizlik güzeldir buna inanın.
devamını gör...
5 kişilik bir arkadaş ortamın varsa ve herkes kendince başkaysa ve de hiç birbirinizden ayrılmıyorsanız keyiflidir, diğer türlü çekilmez.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"fazla arkadaşı olmayan insan" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim