geçen yaz arkadaş grubumla sanırım hayatımın en keyifli tatilini geçirdiğim güzel muğla ilçesi. ağustos ayında, benim gibi klima fobisi olan insanı klimanın karşısında hazırola geçirmiştir.
devamını gör...
muğla ilinin 13 ilçesinden birisi.
eski adı meğri'dir. bu adın, rumların "uzak diyar" anlamına gelen makri adlandırmasından türediği düşünülmektedir.
özellikle turizm açısından gelişmiştir.
muğla'nın en büyük ilçesi ve muğla merkez de dahil olmak üzere en büyük yüz ölçümüne ve yerleşim alanına sahip ilçedir.
nüfus yoğunluğu açısından da muğla merkez ve diğer ilçelerden büyüktür.
devamını gör...
yaşayamasam da en azından bir gidip görmek istediğim yerdir ama cebim öyle demiyor.

tanım : muglada bir ilçe.
devamını gör...
sadece yazları değil, yılın her döneminde gitmekten keyif aldığım ve fırsat buldukça da gittiğim, bana göre türkiye’nin yaşam için en güzel yeri.

burada fethiye’nin bilenen tatil beldeleri ve ören yerleri için güzelleme yapmayacağım. zaten herkes biliyor oraları. bilinmeyen yerleri emin olun bilinen yerlerinden de daha güzel. fethiye’ye bir kere gidip hayran kalanlarından da değilim. kayda değer bir zaman dilimi geçirmişimdir orada.

en sevdiğim ve yaşamak için uygun bulduğum özelliği de şehrin halkı ve turistlerin görünmez bir perde ile ayrılması. bu ayrılmayı bağnazlık anlamında düşünmeyin. demek istediğim halkının tamamen esnafa dönmüş olduğu, hayat döngüsünün turistler üzerine kurulduğu yerlerden değil. insanlar tatil şehrinde ama normal hayatları var, turizm dışında akan işler mevcut, aynı zamanda akşamları ya da boş zamanlarında turistlerin aktivitelerine katılabiliyorlar. yani güzel bir denge var.

belki de sevdiğim dostlarım ve anılarım fethiye’yi bu denli özel kılıyor. sebepleri bir yana, eşimle fethiye den her dönüşte, tekrardan gelişin ve temelli dönüşün konuşmalarını yaparak dönüyoruz. türkiye’de sadece burası, bize bu hissiyatı yaşatıyor.
devamını gör...
su üstü güzellikleri kadar, sualtı güzellikleri ile de keyif veren ve biraz tecrübeli dalıcıların kovuk ve mağara dalışından da büyük keyif alabilecekleri nadide beldemiz..
devamını gör...
trafiği çok kötü.
istanbul trafiğinden yakınıyoruz ama birçok ile göre insanlar daha düzgün kullanıyor,kullanmak zorunda kalıyor(istanbul trafiğinin iyi yanı)
bu tarz yerlerde öyle çok trafik olmadığı için insanlardan kurallardan bihaber. yan yoldan bi anda motorsikletli çıkabilir .
devamını gör...
sadece iki kere gidebildiğim ama beynimde huzur kavramıyla eşleşen muğla'nın güzel ilçesi. kendimi en kısa zamanda ölüdeniz'de, sırtüstü yatıp masmavi gökyüzüne bakarken bulmak istiyorum.
devamını gör...
fethiye'nin nüfusu kışın bile 150 bin civarı.
yazın zaten çok kalabalık.
ölüdenize gitmek ise tam bir sinir zıplaması yaratıyor.
giriş para, şezlong para, otopark para, büfeler ateş pahası.
en son paraşütle atlama 800 tl 'ydi.
sakin tatil tercihim nedeniyle ben uzak duruyorum.
devamını gör...
muğla'nın büyüleyen bir güzelliğe sahip ilçesi. mavi ve yeşilin dans ettiği en güzel yerlerden biri. ne yazık ki vizyonsuz insanların rantına kurban gitmektedir. doğal güzelliklerimizin korunması için çok katı kurallara ihtiyacımız var. bu toplumda henüz bu bilinç oluşmadı. eğer zamanında harekete geçilmezse, iyice tahrip edilebilir. ülkemizin her yeri ayrı güzel, fakat insanımızın her biri aynı güzellikte değil ne yazık ki. doğal güzelliklerimizi korumamız gerektiğini ne zaman anlayacağız...
devamını gör...
10. (tematik)
yaklaşık 160 bin nüfusu olan aydın ilçesi.
devamını gör...
şuan yağan karla keyiften çıldırtmakta olan güzellik.
devamını gör...
muğlada bulunduğum 8 sene kadar olan süreçte bir kere bile gitmediğim, gidemeğim yerdir.
devamını gör...
fethiye-kaş-datça hayatımın bu 3 yerden birinde sonlanmasını isterim.

denize kıyısı vardır fethiye'nin. bütün yollar eninde sonunda paspatur'a çıkar. kozmopolit bir yapısı vardır, yerlisi az inatçıdır biraz da eski kafalı. her ne olursa olsun fethiye'de yaşamak pamuk gibi yapar adamı.

he bu arada yaşayan konuşuyor.
devamını gör...
doğa ile denizin buluştuğu güzellik.
ardı ardına bulunan koyları gezmek isterseniz naçizane tavsiyem bisikletle geziniz.yürümek isterseniz çok yorulacaksınız, otomobille gezmek isterseniz o güzel havayı hissedemeyeceksiniz, motosiklette doğanın o huzurlu sesini duyamayacaksınız. ayrıca ilçe de bisiklet kiralanan bir çok iş yeri mevcut.
devamını gör...
"yaşanacak şehir vesselam".
devamını gör...
sadece doğasıyla değil tarihi kalıntılarıyla görülmeye değer yerlerden biri. fethiye'ye gidecek olan herkese kayaköy'e bir göz atmalarını öneririm.
devamını gör...
allahın s***r ettiği yerde yolda kalmak istenmiyorsa gidilecek yolu iyi seçmek lazım. hay şansımı bahtımı. yarı yolda başka şehirde mahsur kaldım.

yatağan üzerinden basar giderim derken aydın bozdoğan güzergahında araba perte çıktı en aşağı iki güne tekrar yola çıkabileceğim. sinirlerim yıprandı yemin ederim.

konya - karaman güzergahından zaten gidilmez s***r edin. antalya sahil güzergahı virajlı ama daha temiz yol açısından. konya-karaman yolunda 70-90 arası gitmekten yol uzadıkça uzuyor. her yerde radar var. gündüz zaten metre başına iki tır düştüğünden kazalar yüzünden yolu kapattıkları da oluyor arada. iki saatlik yolda üç tır bir araba kazasına denk geldim. millette sithe sürecek akıl yok. adam tırla önüme sürüyor anasını satayım.

hayır bir salaklık edip bir kere de farklı yoldan gideyim değişiklik olur diyorsanız o boku yemiş salaklardan biri olarak tavsiyem afyon'un içine hiç girmeden çevre yolundan basın dümdüz. dinar'a afyonun içinde dolanıp giden var. boş yere yol uzatmayın hocam.

denizli'de yol fena değil de aydın - yatağan üzeri bir yerden sonra boka sarıyor. radarlardan hasarsız çıksan da garanti iki lastik giriyor yani bir şekilde. aydın-kuyucak güzergahında kurtuluş sapağını geçtim geçmedim araba bi tekledi zaten. bozdoğan civarlarında yol bok gibi olduğundan üstüne sağ ön ve sol arka lastik gitti. 35'den 23'e indi en son zaten. bozdoğan'da da komple gitti. yol şose olsa bu kadar hasar görmezdi.

kaldım bozdoğan'da. adam akıllı tamirci yok. otel, pansiyon bulacağım diye canım çıktı. dağ başı bildiğimiz. sözde fethiye'den bursaya geçmem lazım daha ama usta araba iki gün yatar diyor. bunların tüm sebebi hadi bu kez başka güzergahtan gideyim enayiliği.

antalya yolu ışıklar yüzünden can sıkıyor da virajlar abartıldığı kadar yok. oradan basın gidin. en azından geze geze gidersiniz. burası neresi anasını satayım ya.

iyi benim mustang ile yola çıkmadım. alçak araba o yolda ziyan olurdu. parçası zor bulunuyor zaten. motoru elden geçirecek usta zor buldum küçücük yer. ha ama yol üzerinde çok çevirme yoktu. denizli güzergahında dönüş yolunda var çevirme sadece.
devamını gör...
bayram için geldiğim ve pazartesi sabahı gideceğim gayet güzel ve bir o kadar da inşaatın yoğun olduğu tatil yeri. 15 mayıs'a kadar buralarda inşaat devam ediyor o tarihten sonra yasak , genelde insanlar kaçak villa yapıp geceliğini min 3000 tl den verip bu şekilde insanları aslında otelden buralara çekmek isteniyor ,bu sürdürülebilir değildir bunun bir şekilde düzeltilmesi gerek. çok canlı ve genelde ingilizlerin zamanlarını harcadığı bir yer olarak kısa olarak yazabilirim.
devamını gör...
tatile gelmek ile yaşamak arasında dağlar kadar fark olduğu yerdir. yaşamak istiyorsanız hayallerinizi yüksek tutmayın derim.
devamını gör...
yamaç paraşütü ile hatırladığımız güzide ilçemiz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"fethiye" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim