sony'nin bir aksiyon-macera oyun serisi. oyunun hikayesi çok iyidir. ana karakter olan kratos'un başından geçenler ve tanrılarla yaşadıkları ele alınır.
devamını gör...
mitoloji sevenleri zevkten uçuracak, sunduğu görsel şölenle keyif denizlerinde yüzdürecek şaheser. her oyunu ayrı güzel. bir kere bitirmenin yetmediği başyapıt. sparta’nın hayaletinin intikam yolculuğunda yunan tanrılarıyla boğuşmak harika bir duygu. playstation tarihinin en iyi birkaç oyununundandır.
devamını gör...
(bkz: gow)
devamını gör...
"do not mistake my silence for lack of grief".
devamını gör...
bu oyunu eski çağ tarihi profesörüne anlattım. "bu kadar mitolojik bilgiyi sadece bu oyundan mı öğrendin? benim öğrencilerim bile bu kadar bilmez" demişti.
devamını gör...
şaheser.
çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok güzeldir.
kratosun kel kafasını bile özedim. oynamayalı çok uzun zaman oldu.
devamını gör...
hiç oynamadığım, bana oldukça itici gelen oyundur.
devamını gör...
oynadığım en iyi ps oyunu. hele nordik felsefeye de ilgi duyuyorsanız tadından yenmez.
gow 5’i iple çekmekteyiz.
devamını gör...
2018'deki soft reboot hakkında ana hikaye konusunda cinnet geçirdiğim ama oynanış bakımından hakkını vermek zorunda hissettiğim oyun. orijinal seriyi bitirmiş olanlar için ufak çaplı krizlere sebep olsa bile -ki bunun en temel sebebi oyunun hack 'n' slash mantığından uzaklaşıp daha soğuk ve mekanik bir yapıya bürünüyor gibi görünmesi ve görünürde vahşetin törpülenmesiydi- aslında objektif bir biçimde baktığım zaman kendini gerçek anlamda aşmış bir oyun gow. blades of chaos zaten önceki oyunlarda tapındığımız bir silahtı ki skilleri de güzel bir nostalji yaşattı ama leviathan baltası ne kadar yeni ve alışılmadık bir weapon olsa bile oyun ilerledikçe gerçek anlamda muazzam bir oyun zevki yaşatıyor. vuruş hissiyatı zaten ders niteliğindeydi resmen ama kontrol şeması meh... daha yeni souls serisini bitirdim geldim be santa monica. yarı-açık dünya denilebilir ama ben aşağı yukarı 20 saatlik ana hikayede atreus denilen sevimsiz bahçe cücesine tilt olduğum için yan görevlere hiç bulaşmadığımdan çok linear bir haritada ilerlemek zorunda kaldım. yetersiz ve tekrarlayan bosslar ve atreus'un kafasını koparma gibi bir opsiyonumuzun olmaması oyundan biraz soğutsa bile ana hikaye yine de gayet sağlam ilerliyor. atreus'a tilt oluyor olsam bile oyunda bazı durumlarda aşırı işlevsel olduğu gerçeği var özellikle oyun ilerledikçe okları yeni özellikler kazandığı için bazı durumlarda kurtarıcı rolü üstleniyor.

iki tane silah -ki blades of chaos oyunun yarısında elimize geçiyor- bu kadar uzun bir oyunda özellikle sürekli savaş sekanslarının olduğu bir oyunda sıkabilirmiş gibi gelse de silahların combo yapmaya olanak sağlayan gayet eğlenceli yetenekleri var ve asla sıkmıyor. kamera açısını değiştirmeleri başta işkillendirmiş olsa da eski oyunlar gibi sabit kamera açısı ile oynamaya çok müsait değildi zaten bu yüzden riskli ama güzel bir hamle yapmış santa monica. çok spoiler vermeden kısaca özet geçmek gerekirse; temeli sağlam hikayesi, orta-üst seviye mekanikleri, fena olmayan mekan tasarımları, sağda solda loot yapmak bazen can sıksa bile oyuna ayak uydurunca alışılabilecek bir denge kurmaları ve şiir gibi grafikleri ile gayet keyifli - yine de seni sevmiyorum atreus puştu- bir oyun.


helheim'a kadar yolun var atreus. hadi thor'un bir oğlunu öldürdük ama onu belki çok sevmiyordur diye kendimi avutuyordum niye gidip diğerini de öldürdün cin cücesi kılıklı sevimsiz? ragnarok'da bizi kum torbası yapacak thor, mutlu musun?! bari adamın heykelini yıkmasaydık ya. senin loki olduğun çok belliydi zaten, sinsi velet.
devamını gör...
2018 yılında santa monica studio tarafından geliştirilen aksiyon-macera oyunu fakat buna oyun demek az kalır. kendisi kalbimde the witcher 3: wild hunt kadar olmasa da ona yakın bir yer edinmiştir.
oyunumuz diğer 7 oyunun aksine yunan mitolojisinde değil iskandinav mitolojisinde geçmektedir. ana hikaye olarak yeniden evlenmiş ve bir oğlu olmuştur. evliliği sürecinde çoğunlukla avlanmasından ötürü evde olmayan kratos, oğlu atreus ile yakınlaşmamış ve bağ kuramamıştır. eşi laufey/faye'in ölmeden önceki son dileği olan öldükten sonra küllerinin iskandinavyadaki en yüksek dağın tepesinden serpilmesi üzerine birbirlerine sahip olan fakat tanımayan baba-oğulun hikayesi böylece başlar. oyun ana hikaye olarak oynanışınıza bağlı olarak 20-25 saat arası ve yan görevler ile birlikte 30 saate yakın bir süre boyunca sizi ekranda tutuyor.
karakter işleyişi olarak çok başarılı olmuştur. baba-oğul ilişkisi konusunda örnek vermek gerekirse the last of us'da aniden bir yakınlaşma varken burada ilmek ilmek işlemişler. savaş mekanikleri her saat kendisinin üstüne koyuyor ve üst düzey bir kaliteye erişiyor. grafik ve atmosferler harika. bulunduğumuz her bölgede çeşit çeşit loot yapabileceğimiz farklı farklı sandıklar var bu sandıkların içinden gereksiz hiçbir şey çıkmıyor. her loot yaptığımızda elde ettiğimiz şeyler sayesinde ana karakterimize katkı sağlamış oluyor. bu loot yapmayı sevmeyen insanları sevdirecek bir olay. bitiriş animasyonları yer yer bir tık uzun olsa da oldukça tatmin edici. boss savaşı sayısı konusunda biraz yetersiz fakat oyun süresi ve hikayesine bakılınca bu normal geliyor. her düşmana özel bir bitirici hareket var ve bu harika ama az önce dediğim gibi ana boss sayısı az olduğu için yan düşmanların sayısı oldukça fazla ve bundan dolayı bitirici hareketlerin sayısı bir süre sonra oldukça tekrar ediyor ve yetersiz kalıyor. yan görevler konusunda ise muazzam bir iş başarmışlar. öyle diğer oyunlarda bulunan oyun süresini uzatmak için konulan içi boş yan görevler değil tamamen üzerinde uğraşılmış ve farklı farklı bulmacalara sahip yan görevleri içinde barındırıyor. eğer oyun içinde çok güçlü bir ekipman seti dizmek istiyorsanız kesinlikle yan görevleri yapmalısınız çünkü ana hikayede elde ettiğiniz parçalardan daha kaliteli ekipmanlar yan görevlerde çıkıyor. yan karakterler ise fevkalade. sayıları fazla değil ama en beğendiğim karakter ise mitolojide baldur isminde bilinen ve oyunun başında "yabancı" olarak karşımıza çıkan ölümsüz tanrı. hikayesini anlatmayacağım fakat çok iyi işlenmiş bir karakter. tasarım olarak dövmelerini o kadar beğendim ki oyun içinde vücudunda bulunan 3 tane dövmeyi kendime yaptırdım. çıktığı yılın en iyi oyunu ödülünü almış olmasını kesinlikle hak ediyor. alın oynayın arkadaşlar.

oyunun sonu ve after credits ise bir sonraki oyuna selam çakmıştı zaten. ps5 tanıtımı sırasında devam oyunu olacak god of war: ragnarok'u bize sadece logosunu göstermeleri sadece satışları arttırmak için olduğu çok barizdi çünkü oyunun bu kadar kısa sürede çıkması imkansız zaten geçtiğimiz günlerde ertelendi. after credits'ten gördüğümüz üzere ana düşmanımız olacak thor ile nasıl bir hikayeye sahip oyun yapacaklar merakla bekliyorum.
be ready boy!
devamını gör...
dün itibari ile pc'ye çıkmış olan oyundur. indiriyoruz bakalım abartıldığı kadar var mı? bir (bkz: red dead redemption 2) kadar güzel mi?
devamını gör...
otuz yaşımdan sonra çocuk gibi youtube’tan oynanış videolarını izlediğim şahane oyun. cidden harikaydı izlemesi.
devamını gör...
pc'ye çıkışına müteakip indirdiğim ve ilk iki saatini geride bıraktığım harika ötesi oyun. her yanı ayrı güzel lakin kratos 'boy' diyince ayrı bir güzel.

görsel
devamını gör...
b*k gibi oyun, çok sıkıcıdır.
devamını gör...
yıllar önce ps'de arkadaşlarla bir oturuşta bitirdiğimiz oyun. en sevdiğim aksiyon oyunlarından biridir. ne zamandır bu tür oyunlar oynamıyorum, heves ettim şimdi başlığı görünce.
devamını gör...
ps3 te oynamıştım en son efsaneydi.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"god of war" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim