keşfettiğim ve benim gibi uzun uzun yazdığı için etki alanıma giren yeni çaylak arkadaşımız. kim bulursa onundur, hiç kimse göz dikmesin. *

yazılarınız daim olsun efendim, var olun. bilgilerinizi bizden saklamayın. bol bol sevgiler! *
devamını gör...
bugün benim de dikkatimden kaçmayan müstakbel yazar kişisidir. hoş gelmiş.
devamını gör...
tanımları beyin ödül yolumu çoşturan yazar.
devamını gör...
okuyorum, okuyorum ve okuyorum. bitmiyor. ne de güzel yazmış. anılarında yer aldım, izledim onu uzaktan, yükseklerde bir yerlerden. bazı anılarında yanağını okşadım, bazılarında da sırtını sıvazlayıp 'geçecek bu da be!' dedim. daha da çok anısı vardır eminim. içli yazarımızdan daha fazla anı dilemek temennisiyle. başarılar.
devamını gör...
yazılarının altını doldurduğu, birikimli olduğu belli olan değerli yazarımızdır. yazdıklarına şöyle bir göz atayım dediğimde bile birikimi anlaşılıyor, yazarlık hayatında başarılar dilerim kendisine.
devamını gör...
merakla ve sıkılmadan okunacak paylaşımları ile bir anda dikkat çeken güzel bir yazar. paylaşımlarını uzun yazıyor olması inanılmaz merakı daha da artırıyor. hep yazsın okuyalım dediğim yazar, hoş gelmiş, sefa getirmiş.
devamını gör...
mizah anlayışını çok hoşuma giden değerli yazarımız. ayrıca pc oyun zevkimiz de birbirine çok yakın. tam muhabbet adamı diyebilirim. yazdıklarınız için teşekkürler efendim.
devamını gör...
vay, müthiş nick!
en sevdiğim kitaplardan birisi olan palto kitabı ve gogol'u böyle bir nickte görmek şaşırttı.
güzel ve yaratıcı bir nicki olan yazar.
devamını gör...
bugün nickaltına yazılması sayesinde varlığından haberdar olduğum, yer yer üslubuna gıpta ettiğim, edebi eserlere yaptığı göndermelerden okumayı sevdiği ve nokta atışı okumalar yaptığı belli olan ve "hukukçu" olduğu kanaati uyandırmış değerli bir yazar.
devamını gör...
mahlasına yakışır kalitede dili ve hikaye yeteneği olan güzide yazar.
devamını gör...
böylesine özenli bir yazardan favori aldık, eski sözlükçülerdeniz teşekkür edelim dedik; ama o da nesi?! mesaj atamadık.
tüm bunları kedimle beraber yaptığımız için biz dedim, şizofreni ile alakası yok.
konu teşekkürden nerelere geldi yahu? ne olurdu açık olsaydı mesaj alımınız yani sayın palto?

neyse, teşekkürler favori için *
devamını gör...
bir bilen olarak söylüyorum: çok nadir tevafuk edilen ve kendine hayran bırakan bir üslubu olan, mesaj alımı kapalı olduğu için ulaşılamayan ancak kendisi ile hasbihal etmeyi çok istediğim bir yazardır.
devamını gör...
girdilerini okumaktan keyif aldığım, sözlüğün bir avuç kıymetli yazarından biri.
devamını gör...
güzel insan. fikirlerini tane tane gayet akıcı şekilde ifade ediyor. bazı entryleri için "keşke ben yazsaydım" diyorum.
devamını gör...
hakkında bir iki şey yazmak istedim ben de. yaklaşık 7-8 yıllık sözlük hayatımda tanıdığım en ilginç insanlardan birisidir. aynı zamanda yazdıklarını büyük bir keyifle okuduğumdur. sohbeti de çok ayrı keyiflidir. arada beklemediğiniz zamanlarda mesaj kutunuza gelir falan... gerçi bu sözlükte pek yapmıyor onu, mesaj alımları kapalıymış. keşke öyle olmasa tabiiyyy ama kendi bileceği iş. kendisi aklımda bir cümlesi ile özel olarak yer etmiştir. sevgili palto bu mesajı ifşa etmeme ne dersin bilmiyorum ama yine de bu güzel iltifatın aldığım en güzel iltifatlardan biriydi o yüzden yazmadan edemeyeceğim: "nickiniz gibi duygularınız da nastenka'ya benziyor sanırım."

tabi bazılarına göre nastenka sevilmeyen bir karakterdir. ve hakaret olarak görülebilir. ama ben gerçekten kendi duygularımı yaşayış biçimimi nastenka'nınkilere çok benzetirim. o yüzden beni mutlu etmiştin bu mesajın ile*

ay bir de bunu da ekleyeceğim, kendisi çok mübarek* ve güzel bir tarihte doğmuştur, asla aklımdan çıkmayacaktır*

ha bir de, bir gün bir kitapçıda oturup etrafa bakınacağız umarım*
devamını gör...
65 sayfalık kitap yazdırmış lığı vardır.
devamını gör...
her sabah "bakalım dün ne yazmış?" diyerek yazılarını sözcü gazetesi yazarı yılmaz özdil'den sonra ikinci sırada okuduğum; bıraktığı (bkz: atonal armoni) ukdesini doldurmak için bu sabah yaklaşık 1 saatlik araştırma, okuma ve çeviri yapmamı sağlamış kafa sözlük yazarı.
devamını gör...
üslup, insanın aynı olduğundan; güzel üslûbunun ruhunu yansıttığını düşündüğüm, edebi bilgi ve kültür birikimi hayli yüksek, en kısa yazılarında bile insanı uzun uzun düşünmeye sevk eden yetenekli yazar.
devamını gör...
kelimeler ve imgelerle dans eden yazar.

edit: palto*, tam bir yazar. birileriyle yaptığı günlük bir konuşma bile potansiyel bir edebiyat eseri. yani bakkaldan ekmek alsa, içinden öykü çıkarır. --->>#580170
devamını gör...
müthiş bir yazar.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"gogol’un dar paltosu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim