hürriyet başyazarı prof. dr. osman müftüoğlu, koronavirüs vaka sayılarının günlük 30 bine dayandığınına altını çizerek, "pandemide gidiş hiç de iyi görünmüyor, hafta sonu tam kapanma ilan edilmeli" açıklamasında bulundu.


buradan
devamını gör...
haftasonu kongre yapılmıyor mu? yapılıyorsa tam kapanmak mümkün olmayacak zira.
devamını gör...
kongreden iki hafta sonra olur zaten merak etmeyin. tam kapanmaya yaza kadar devam edilmeliydi
devamını gör...
ülkeyi komple kapatın da rahatlayalım be arkadaş bu ne bee.
devamını gör...
olur mu öyle şey
kongreleri ne zaman yapacağız.
devamını gör...
şu kaosçulardan fenalık geldi artık.

e tamam tut ki tam kapandık. 2 ay sonra 10 bine indi. ee? aşı yapamıyorsun topluma ne olacak sonsuza kadar kapalı mı kalacak insanlar evde?

kapatılan yerlerden ekmek yiyenler acından ölsünler mi?

ulan kimse demiyor ki aşılamayı programlamak, düzene oturtmak nasıl olur ona kafa yoralım, herkes kapanalım da kapanalım. isteyen otursun evinde kimseyi zorla dısarı cıkartmıyorlar.
devamını gör...
ülkeyi tam kapatıp vergileri üç katına çıkarın. (bkz: svihs)
devamını gör...
hafta içi tam kapanma diyebilecek mabad'a sahip sağlıkçı görmek istiyorum artık. hafta sonunu herkes kapatır, ben kabul edemiyorum arkadaş bu durumu, benim hafta sonumu çalıyorlarsa o patronlarda işçi çıkaramayıp köpek gibi ödeyecek gelemeyen işçilerin parasını, ne de olsa sağlık, öyle değil mi?
devamını gör...
yeni kayıt oldum ilk geldiğim başlık oldu.
maske ve sosyal mesafeyi takmayanlara doğru düzgün ceza kesilirse bence vakalarda ciddi azalmalar görülür.
ama doğa için kongreleri arttırmalıyız. ne kadar çok insan ölürse doğa için o kadar iyi.
devamını gör...
turizm sektörü uğruna güzel ülkemin insanlarının mecbur bırakıldığı duruma bakın.
dramın nirvanasına doğru freni patlamış moloz yüklü bir kamyon gibi hızlanarak ilerliyoruz..
devamını gör...
uygulanan yaptırımların kişiye yere mekana göre değiştiği bir ortamda istersen tüm hafta kapat ne fayda!
devamını gör...
kafasozluk.com/b/izmir-de-p...
devamını gör...
hafta sonu kapanma ilan edilsin edilmesine ama işinize gelince hıncahınç insan dolu toplantılar tam gaz devam etsin işinize gelince arada hafta sonu kapatması serpiştirelimle olmaz bu işler, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi? bir de bunun bedelini ödeyenleri düşünmek gerekiyor; hem finansal sıkıntıya düşenleri hem de canıyla bedel ödeyenleri...
devamını gör...
bu tam kapanmayi uygulayıp başarılı sonuç alan bir ülke var mi bilmiyorum ama ekonomi bu durumdayken ve millet zaten batık durumda iken mantıklı olacağını düşünmüyorum .
devamını gör...
tabi canım kapatın komple her yeri, sallantıda kalan esnaflar da batsın.
devamını gör...
hafta içi devamke.
devamını gör...
hadi ya.
ona hava hoş o kanal senin bu kanal benim gezecek, biz de evde onu izleyecez.
devamını gör...
t: memleketin içinde bulunduğu durumdan habersiz safsatadan ibaret haber başlığıdır.

millet zaten evde açlıktan ölecek dışarıda covidden ölmekten ne farkı var ki ? kapatmayın kardeşim hiçbir yeri olan esnafa, garibana fakire fukaraya oluyor. evde kalsa da ölen o dışarı çıksa da. bırakın da en azından özgür seçimiyle hayatını idame ettirsin ölecek mi kalacak mı bari ona vatandaş karar versin. hiç çıkıp senin nasıl bir mantığın var demeyin 1 yılı aşkın süredir memleket tımarhaneye döndü. vatandaş arabada 4 kişi diye ceza yiyor adamlar binlerce insanla kongre yapıyor. bırakın martaval okumayı evde kal ayaklarını millet açlıktan kendini öldürüyor kardeşim.
devamını gör...
edilmeli edilmesine de daraldık bunaldık burada yav.
devamını gör...
çok kararsız kaldığım bir mesele bu. bence de tam kapanma olmalı hatta hafta sonuyla da sınırlı olmamalı ama sorunun kaynağı ben değilim koyduğu kuralları kendine uygulamayan hükümet sorun. öyleyse ben neden kendimi daha da fazla kısıtlamalıyım ki diyorum. ama bu iş böyle gittikçe olan sağlıkçılara oluyor en büyük yük onların omzunda.

bence en baştan bir covid-19 mücadele planı çizilmeli ve mutlak itaat edilmeli yoksa toplumsal uzlaşı bu konuda sağlanamaz. o kadar kongrenin üstüne kimse kalkıp da kapanmayı kabul etmez artık.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hafta sonu tam kapanma ilan edilmeli" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim