yaşar kemal'in 30 yılına verdiği dörtlemedir, herkesin okuması gerekir.
devamını gör...
harika bir eserdir. türk roman tarihinin önemli yapıtlarındandır.
devamını gör...
yks ye giriceklerin bilmesi gereken kitaplar.
devamını gör...
okunmalı ama çok uzundur.
devamını gör...
bütün kitap öneri listeleri ,videolarında geçen yaşar kemal in eşsiz eseri.
devamını gör...
yky 4 unu bir araya topladığı çok güzel bir kitap yapmış. 3 sene önce aldığım kitaptır.
devamını gör...
sayesinde severek kullandığim yeni kelimeler edindiğim 4 kitaplık serüven.
- işemik: çiş
- kancıklamak: ispiyonlamak
- heyye: evet
- küşümlenmek: dert etmek, tasalanmak
- derakap: çarçabuk
- derecesiz üzülmek
- imi timi bellisiz
- kirp die kesilmek
devamını gör...
yapılan araştırmalara göre türk edebiyatının en iyi romanı ince memed dörtlemesi. arkasından da tutunamayanlar geliyor...
devamını gör...
yaşar kemal'in 1955 ile 1987 arasında yazdığı ve dört ciltten oluşan roman serisidir. serinin konusu cumhuriyet döneminin ilk yıllarında çukurova'da geçmektedir. ince memed'in aslında eşkıya olmadığı bir halk kahramanı olduğunu düşündüren efsanevi bir roman .
devamını gör...
3. ve son kitabini henüz okuyamadığım efsane dörtlemedir. yaşar kemal'in ne büyük bir yazar olduğunun kanıtıdır.
devamını gör...
tekrara fazla yer verse de okumasi çok keyiflidir. tamamı çok iyidir. dünya edebiyatının da en iyilerindendir. muazzam sahneler barındırır. yasar kemal dünyanın en büyük romancıdir.
devamını gör...
yaşar kemal'in çok güzel bir kitabıdır. kalın olduğuna bakmayın su gibi akar kitap. ayrıca adına şarkı bile bestelenmiştir.

tık
devamını gör...
ilkini ve ikincisinin yarısını okuyup üçe asla başlanılmamış kitaptır.
her güzel şey zamanında bitmelidir ki, zaten yaşar kemal son iki kitabı, ilk kitaplar (haklı olarak) çok okununca, resmen sipariş üzerine yazmıştır.
devamını gör...
zor zamanlarda gözlerinde bir ışığın çakmasını bekleriz. sonrasında artık bir malkoçoğludur.
devamını gör...
sanıldığının aksine son iki cilt en iyi olanlar.
devamını gör...
en vurucusu ilk kitaptır. en duygusalı da 4. kitaptır. okurken adeta lord of the rings misali film seyrediyormuş gibi dalar gidersiniz. o yüzden kitapların kalın yada uzun olmasına çok takılmayın okumaya başlayınca hemen bitmesin diye dua ediceksiniz.
kitaptaki bütün karakterler bir derinliği olan ilmek ilmek işlenmiş insanlardır. hürü ana, hatçe, topal ali, vs. sanki günlük hayatta karşınıza bir yerden çıkıp denk gelicek gibi hissedersiniz. içerisinde barındırdığı hikayenin muazzamlığı aynı zamanda bizim yansımamız olmaktan kaynaklanmaktadır. gereksiz romantizm ve duyusallık kasmaz mesajlarını ince ince verir. ben dahil birçok insanın türk edebiyatında okudu en iyi eserdir.
devamını gör...
peter ustinov tarafından sinemaya aktarılmıştır.
devamını gör...
insanımız okumaktan öcü gibi korktuğu kitap serisi. her kitapta farklı bir olay işlenir. ama olay örgüsü tüm seride hemen hemen aynıdır. kahramanımız kötülere karşı tek başına mücadele eder. ama yaptıkları hiç bir zmaan karşılığını bulmaz. çünkü o günün halkı kendisi yozlaşmıştır.


aslında bu seri birazda günümüzü anlatmaktadır. bugün gerçek anlamıyla birileri çıkıp gerçekleri halka anlatmaya çalışsa yuhalanor ve terörist ilan edilebilir.

belki kitapta günümüzde olduğu gibi zalimlikler olmuyor olabilir. ama o günlerde halk cahil olduğu için zalim yöneticilere ses çıkaramıyor ve içlerinden cılız bir olan ince memed tek başına tüm zalim yöneticilere kafa tutuyor.

bugün ise halk cahilden öte, çok farklı bir noktada. herşeyin farkında. düzenin bozulmaması için elinden geleni yapıyor ve yapılan kötülüklere sesini asla çıkarmıyor aksine destekliyor.
devamını gör...
sağlam bir prodüksiyonla ve günümüz teknolojisiyle filme uyarlanmaması büyük ayıp. hollywood'un elinde şöyle bir materyal olsaydı şimdiye ince memed universe kurulmuştu, biz de 8. filmi izliyorduk.
devamını gör...
bir gün indirimde falan bulursam alıp okuyacağım kitaptır.
bir türlü okumak kısmet olmadı.
o da bizim ayıbımız olsun.
cervantesin don quıjotesini okuyup ince memed okumuyoruz yazıklar olsun kendime.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"ince memed" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim