1.
tesadüf seni önüme çıkarmasaydı, gene aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim. sen bana dünyada başka bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin.
(bkz: sabahattin ali) (bkz: kürk mantolu madonna)
devamını gör...
2.
biz bu çağın fiyakalı kaybedenleriyiz.

-dublörün dilemması
devamını gör...
"herkes ne diyecek?... fakat bu ana kadar herkesten ne gördüm ki...
bana en yakın olanlar dahil olmak üzere, bu herkes dedikleri şey beni üzmekten, hayatımı manasız bir hale sokmaktan başka ne yaptı? bu yaşıma kadar en iyi zamanlarım tam manasıyla yalnız kalabildiğim günler olmuştu.

(bkz: içimizdeki şeytan)
devamını gör...
her insan meçhul bir nedenden dolayı ölüme mahkumdur.

bir idam mahkumunun son günü.
devamını gör...
eğer silemeyeceksen geçmişimin tozlu raflarına üfleme. sonra sen gidiyorsun, ben boğuluyorum o tozların içinde. (bukre-kahraman tazeoğlu)
devamını gör...
ne imlâ, ne satır arası, ne paragraf,
boşluk yok olric, dopdoluyum !
oğuz atay - tutunamayanlar
devamını gör...
insan kendini bir şeye zincirleyerek yaşadığı sürece, bu şey bir tarla da olsa hapishaneye dönüşüyor. nerede ve ne için yaşadım, h. d. thoreau
devamını gör...
insanların büyük çoğunluğu, düşen bir yaprak gibidir, kapılıp gider rüzgârın önüne, havada süzülür, dönüp durur, sağa sola yalpalar vurarak iner yere. pek az kişi de vardır, yıldızlara benzer, belli bir yörüngede ilerler durur, hiçbir rüzgâr varamaz yanlarına, kendi yasalarını ve izleyecekleri yolu kendi içlerinde taşırlar.

-siddhartha/hermann hesse
devamını gör...
oysa yüreğimde cenneti taşıyordum.
bir idam mahkumunun son günü.

babalar alınlarımıza yazılmış yalnızlıklardır.
kuşlar yasına gider.
devamını gör...
10.
böyle hissettim, kendime onunkinden başka gelecek de görmüyordum artik. nereye gidiyorsak onunla birlikte gidiyorduk ve bu dünyadaki mutluluğu kaçırmıştık. çok yazık olmuştu, ama bu sanki kaçınılmaz bir şeydi.
devamını gör...
11.
beni bu yaratıkla yalnız bıraktılar sonunda, ama hayır, yalnız bırakmakla kalmadılar, bir hücreye de tıktılar, her şeyden çok korktuğum bu yaratıkla, kendi kendimle. biliyor musun nasıldır insanın kendi eline bırakılması,kendiyle başbaşa kendi insafına terk edilmesi. ille de korkunçtur diyemem ama bu dünyada yaşadığımız en akıl almaz serüvenlerden biridir: insanın kendisiyle yüz yüze gelmesi.
wolfgang borchert-ama fareler uyur geceleyin
devamını gör...
12.
düş babam düş
-alice harikalar ülkesinde -
devamını gör...
13.
“çocuklar yaraları madalya gibi sergiler. âşıklar yara izlerini açıklanacak sırlar niyetine kullanır. yara izi, söz ete büründüğünde ortaya çıkandır. herhangi bir yarayı, savaşın onurlu yaralarını sergilemek kolaydır. bir sivilceyi göstermekse zordur.”

en sevilen oyun - leonard cohen
devamını gör...
14.
kan nehir gibi akıyor hem de neşeyle,şampanya gibi.'
-dostoyevski çok yaşa dostoyevski..
devamını gör...
15.
sözlük konseptinin olmazsa olmaz başlığıdır.

ben öncülük edeyim ;

insanlar sen ne gösterirsen onu görürler. gerçekten kim olduğunu bilenler sayıca azdır. kalabalık her zaman dış görünüşe inanır ve dünya da kalabalıklardan oluşur.

kelebek kathryn harvey
devamını gör...
16.
yemek, uyumak ve çıplak dolaşmamak için insanın yapmak zorunda olduğu şeyler ürkütücüydü. ben de yatakta kalıp içiyordum. içtiğin zaman dünya yine ordaydı, kaybolmuyordu ama boğazına sarılmıyordu en azından.

charles bukowski
devamını gör...
17.
akıl ideale varamayınca hicve varıyor.
-şule gürbüz.
devamını gör...
18.
kendine ait bir yalan , başkalarına ait gerçekleri tekrarlamaktan belki de daha iyidir.birincisinde sen bir insansın,ikincisinde ise bir papağan.
devamını gör...
19.
bir gün bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti..

(bkz: yeni hayat)
(bkz: orhan pamuk)
devamını gör...
20.
varvaracağım, bunu herkes bilir yoksul insan bir paçavradan bile daha değersizdir ve asla kimsenin saygısını kazanamaz. evet onun hakkında istediğiniz kadar kitaplar yazın, ikinci sınıf yazarlar ne dilerse yazsınlar o yine her zaman olduğu gibi kalacaktır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"iz bırakan kitap cümleleri" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim