1.
real madrid futbol takımı ile meşhur ispanya’nın başkenti.
devamını gör...
plaza mayor renkleri ve tarihi dokusu ile , puerta del sol ( aslında güneş kapısı demek) hengame, sokak sanatları ve harmonisi olması yanında ispanya’nın ve madrid’tin merkezi olma özelliği taşıması ile madrid’deki iki muhteşem meydan benim için. yıllar içerisinde sadece bu iki mekandan bile onlarca sokak fotoğrafçılığı açısından etkili fotoğraflar elde ettim.
devamını gör...
valeria dizisinin çekildiği lokasyondur.
devamını gör...
real mi.
devamını gör...
şuan karlar altında olan güzel şehir. o kadar güzel görünüyor ki, kışı bile çekiyor insanı.

es.euronews.com/2021/01/09/...
devamını gör...
ekonomik durumu iyi olan bir türk şehri gibi. standart ve güzel giyinmiş türkler dolaşıyor gibi şehirde. kalabalık ve tam bir başkent. ispanyaya gidilecekse madrid’e gitmezseniz çok da bir şey kaybedeceğiniz sanmam. eğer real madrid maçı yoksa.
devamını gör...
ispanya'nın başkenti olan şehir .

gayet güzel yapılanmaya sahiptir.
devamını gör...
avrupa'nın en yüksek başkentidir. şehrin simgesi ayı ve ağaçtır.
devamını gör...
kışın görülmesini tavsiye ederim. bol parklı, düzenli, yürümesi kolay, gezilesi bir şehirdir. sokakların görece dar, basık olması hoş bir karakter verir şehre. gidilmeden önce bedava müze günleri ayarlanmalı, mutlaka plan yapılmalıdır. zira zibilyon tane görülesi eser barındıran çok sayıda müzeye sahiptir.
devamını gör...
gitmek istediğim bir ispanya şehridir. en kısa zamanda umarım.
devamını gör...
(bkz: 20 ocak 2021 madrid'te yaşanan patlama)
devamını gör...
20 ocak 2021 de gerçekleşen patlama toledo caddesi üzerindeki bir bina da gerçekleşti. hemen yanında bir huzur evi var, tam karşısında ganivet hotel var. gezipte bölgeyi bilenler için söylüyeyim, plaza mayordan aşağıya puerta de toledo ya inen yol üzerinde... gazdan kaynaklandığı haberlerde yazıyor. herhalde akşama netleşir

no sé si tenemos mutuals que viven allá, pero espero que estén bien ...

video link :twitter.com/rodri_verano/st...
devamını gör...
5 milyona yakın nüfusa sahip büyük bir kent.
devamını gör...
rus avangardının en önemli eserlerinin sergilendiği museo thyssen bornemisza'ya ev sahipliği yapan ispanyol şehri.
devamını gör...
3 aydan fazladır yaşadığım şehir. insanı genelde iyidir. ispanyolca konuşursanız sizden tatlısı yoktur onlar için, ingilizce konuştuğunuzda aynı pozitif tepkileri alamayabilirsiniz. geceleri sokaklar hep tıklım tıklımdır, şehir düzenlidir, öyle çok park vardır ki şaşırır kalırsınız. özellikle istanbul'dan geldiyseniz, bu park bahçe konusu muhtemelen şehre dair favoriniz olur. biraz pahalıdır ama paranızı ne kadar idareli kullandığınıza bağlı olarak asgari ücretin altında yine de güzel bir yaşam sürebilirsiniz, en azından öğrenciyseniz. inanılmaz güzel müzeleri vardır, özellikle prado her insanın hayatında bir defa da olsa görüp, içinde saatler geçirmesi gereken bir yerdir. sol ve gran via gibi merkezi konumlar turistik yerler olsa da benim evim gibi hissettiğim kısım moncloa'dan plaza de españa'ya kadar olan bölgedir. malasaña tarafları da mutlaka keşfedilmesi gereken şehrin aykırı kısımlarıdır. benim hatıralarımda tüm zorluklarına rağmen güzel kalacak olan şehirdir. gün batımını madrid'de izlemek için bile gelinir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"madrid" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim