aynı zamanda, sokakta elindeki çöpünü, çöp kutusu bulana kadar elinde taşıyordur, ve hatta çöp kutusu bulamazsa, eve kadar getirip, çöpe atıyordur da.
yani hiçbir durumda, nasılsa arkamı toplayan birileri var, diye düşünmek yerine, o eylemde fiili bulunduğu için, sorumluluğunu bilen insandır.
devamını gör...
düşünceli insandır. en az birkaç kez bu tarz işte çalıştığını veya o duruma düştüğünü düşünürüm. hiç çalışmayıp böyle bir empati yapıyorsa helal olsun.
devamını gör...
medeni bir insandir ayrıca empati kurabilmektir.
devamını gör...
çok nadir bulunan müşteri türüdür. bazıları da isteyerek dağıtıyor.
devamını gör...
emeğe saygılı, empati sahibi insandır.
devamını gör...
istihdam düşmanıdır.
devamını gör...
düşünceli insan olarak tanımlanabilir. eğer acelem yoksa; gayat katlayarak yerine koyarım, bunda gocunacak herhangi birşey yok.
devamını gör...
"bunun için para alıyorlar, toplasınlar" demez. arkasından sövülsün istemez.

halden anlayan insandır.
devamını gör...
çoğu zaman gerçekleştirdiğim eylem ama ne yazık ki odama gelince bu durum tam tersi oluyor. çıkarttığım elbiseyi olduğu gibi atıyorum. bu da insanlara saygım var ama kendime saygım yok galiba diye düşündürmüyor değil.
devamını gör...
bazen çalışanın bakışlarına maruz kalır,ne yapsın.
devamını gör...
bulunduğum şehirde, kardeşim lcw'nin bir mağazasında müdürdü. dolayısı ile lise dönemimde her yaz 3 ay çalışıyordum. kasa, reyon, depo bla bla bla. ordan kalma bi alışkanlık ile bugün herhangi bir mağazaya girsem baktığım ürünü katlayıp düzeltiyorum hatta dağınık reyonlara bile el atıyorum bakar gibi yapıp. yine bir gün baktığım bir tshirtü katlarken bir hanımefendi, şu pantolonun şu bedeni var mı diye bir soru yöneltmişti, ben de 'ben burada çalışmıyorum diyince' ay kusura bakmayın sizi öyle kıyafetleri katlarken görünce burada çalışıyorsunuz sanmıştım demişti.
devamını gör...
yapayım diyorum da olmuyor. rastgele koysam daha düzgün durabilir
devamını gör...
bu dünyada en çok üzülen insandır.

dünya hassas kalpler için bir cehennemdir.

cehenneme hoş geldiniz..
devamını gör...
masayı toplamaya gelen garsona da yardım etmeye çalışan insandır. orta sınıf sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel sınıfa aittir. utanma ve rahatsız hissetme duygularıyla hareket eder.
devamını gör...
üniversite yıllarında mağazada çalışmış kişidir aynı zamanda. defacto, koton gibi yerlerde çalıştım üniversitede ve tezgahtar arkadaşlarla çok iyi empati yapabiliyorum. ayrıca askıdan aldığım kıyafetleri de götürüp aldığım yere bırakıyorum zira onları tekrar askilara dağıtmak çok zor oluyor büyük mağazada. yerini bulmak, tekrar bedene göre sıralamak...
devamını gör...
türkiye de bir elin parmağını geçmeyen, iyi terbiye almış insandır.
devamını gör...
her daim yaparım yapacagımda zira benım yuzumden kımse zorlansın ıstemem hayatta
devamını gör...
mutlaka her açtığım kazağı her pantolonu katlarım. askıya geri koyarım. kabinde birşey kesinlikle bırakmam.
devamını gör...
baskaları nasıl olsa yapar deyip, ortalığı yaşanılmaz-katlanılmaz hale getirmektense, var olan dengeyi koruma, isteğe bağlı olarak düzeltme ve güzelleştirme eğilimindeki insandır.
devamını gör...
garson masayi toplamaya geldiginde ona yardim da ediyodur nerden biliyosun diye sormayin
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"mağazada açtığı kazağı katlayıp geri yerine koyan müşteri" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim