1.
şurubunun mide bulantısını arttırıp hapının ise mide bulantısını geçirdiği bi ilaç
devamını gör...
tek başıma yaptığım ilk şehir dışı seyahatinde yaşadığım zorluklarla beraber tanıştığım ilaç. işe yarıyor sanırım çok insan kullanıyormuş meğer.
devamını gör...
fiyatı 8, 12 tl olan ilaçtır.
devamını gör...
benim hayatımı kurtaran mide bulantısı ilacı. kısa ya da uzun, toplu taşıma, şehirler arası otobüs, metro, gemi, uçak, otomobil fark etmeksizin yol tutuyor beni (araba tutuyor yani. hangisi mantıklı bilemedim)
yola çıkmadan muhakkak içmek zorundayım ki bulantının etkisi minimumda olsun. yol uzunsa, birkaç saat sonra tekrar içiyorum. ancak bu şekilde yolculuk yapabiliyorum.
normalde de stres, heyecan, üzüntü vb. durumlarda çok sık bulanır midem. öyle durumlar için de, yanımda bulunduruyorum.
devamını gör...
akatizi ve distoni gibi ekstrapiramidal yan etkileri küçümsenmemesi gereken bir ilaçtır. özellikle iv formu kullanıldığında, çoğunlukla geçici olmakla birlikte istemsiz hareketler oluşturabileceği akılda bulundurulmalıdır.
devamını gör...
mide bulantısını alır götürür. kullanın, tavsiye ettirin kullansınlar tertemiz ilaç. direk çözüm bulantıya.
devamını gör...
kafa yaptığı için arada satıştan çıkarılan, mide bulantısını anında kesen ilaç.
bulunca bir kaç kutu alın, bir kaç kez satışının yasaklandığına şahit oldum. *
devamını gör...
bu gece kullanacağım ilaç. denilene göre mide bulantısını geçiriyormuş. beni otobüste kurtarsın başka hiçbir şey istemiyorum. bana yardım etsin evleneceğim bu ilaçla. beni sağ salim araba tutmadan götürsün bu ilacı üretene 2 saat dua edeceğim.
gece kullanıp sabah bu tanımı editlerim. şans dileyin sözlük.

edit: kullandım midem bulandıkça tekrar attım. garip bir ilaç. mide bulantısını engelliyor ama çeşitli şeyler yaşatıyor. mal gibi oldum. terledim. sıcak bastı. gözlerim karardı. şiddetli karın ağrısı yaşadım. sonuç olarak midem bulanmadı. güzel bir ilaç allah razı olsun vallahi.
devamını gör...
üniversiteye ilk başladığım yıllarda (18 saat otobüs yolculuğu yapardım) ve geceden kalma (hangover kafası) olduğum zamanlarda kullandığım etkili bir ilaç.
mide bulantısını engelleyen bir ilaçtır, uzun bir yolculuğa çıkmadan önce kullanılır genelde. gerçekten de çok etkili oluyor.

ancak mideniz bulandıktan sonra içince faydası olmuyor pek. he psikolojiniz bunu içerken " heğğğ ben şimdi bunu içcem anında bulantı geçecek" diye beyninize sinyal gönderecek derecedeyse ,belki plasebo etkisi olur geçer bilemem
devamını gör...
reçete ile satılan mide bulantılarına iyi gelen hap.
metpamid işini gerçekten de müthiş yapıyor.
geçmeyen bir mide bulantınız varsa, bir tane atın hiçbir şey kalmıyor.

besin zehirlenmesi geçirdiyseniz, hastanede bunun sıvısını enjekte ediyorlar damardan.
birkaç saate bir şeyciğiniz kalmıyor, öyle profesyonel bir ilaç.

ancak metpamid'in akıllara zarar yan etkileri de yok değil.
herkeste böyle seyretmese de, psikolojik bir tahribat yaratması ile meşhurdur.

ilaç vücudunuza girdikten sonra hayattan aldığınız zevk sıfıra inebilir, pesimize bir ruh halinde takılıp gözleriniz hüzünlü hüzünlü etrafa bakabilirsiniz.
nedeni halen bilinmiyor ancak kullananların bir kısmında geçici bir süreliğine depresyon belirtileri gösterdiği biliniyor.

metpamid, yaptığı işe karşılık yan etkilerini çekmeye değer mi? derseniz bence değer.
ama öznel de bir konu tabi.
devamını gör...
bütün çocukluğum istanbul'a on iki saat uzaklıktaki memleketimize her yaz yaptığımız otobüs yolculukları ile geçti ve beni bir kez bile araba tutmadı. sene kaç hatırlamıyorum yirmi yaşlarındayım sanırım. bir akrabanın memleketteki düğünü için babam, amcamlar ve onların kızları ile yola çıktık. otobüste yanımda oturan kuzenim elinde bu metpamid denen hapı tutmuş bekliyor. neyse aracın hareket etmesiyle bu ilacı içti ve naneli şeker ikram eder gibi bir tane de bana verdi. aman nolcak sanki dedim attım ağzıma. gerisini onlardan dinledim, sadece hayal meyal ışıklar, sesler, beni ittirip kaktırmalarını falan hatırlıyorum. öyle bir uymuşum ki baygın gibi hiç ayılmadan, molaya, tuvalete falan uğramadan. sarı kola içmeden, kek yemeden, uyuz bir film bile izleyemeden sadece ve sadece uyumuşum. gözümü otogarda zor açıp, yüzümü yıkaya yıkaya zor kendime gelmiştim. aradan çok zaman geçti bu anıyı, ilacı unuttum çoktan. bir kaç yıl önce mide bulantısı için bir doktor artık başka neyim vardı hatırlamıyorum bu ilacı vermiş bana içtim. sonrası çekyatta yine uyanamadığım tatlı uykular. üç çocuğumun anne kalk uyan artık diye beni çekiştirmeleri velhasıl bu ilaçla aramızda garip bir etkileşim var. ancak kendisiyle yollarımızı ayırdık. mide bulantısına da zencefil çok iyi geliyor.
devamını gör...
bunun iğnesi etkilidir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"metpamid" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim