bu yaşıma kadar yaşadığım durumdur. korkunun ecele faydası yok
devamını gör...
eskiden böyleydi. artık umursamıyorum. çünkü benim yazma ihtiyacım var, yazdıkça içimdekini atıyor rahatlıyorum. üzerinden zaman geçince onları tekrar okumak da hoşuma gidiyor. kendimdeki, hayatımdaki, duygularımdaki, düşüncelerimdeki değişimi görmemi sağlıyorlar. anılara çok bağlı birisiyim. kendime böyle anılar bırakmak bu yüzden hoşuma gidiyor. yazdığım çok sıradan bir şey bile benim için özel ve benden izinsiz okunmamalı. ama ya okunursa korkusuyla da kendimi bundan mahrum bırakmak istemiyorum.
devamını gör...
okusunlar be! yaz kardeşim, yaz! yaşarken göremeyenler, anlamayanlar, okuduktan sonra anlarlar belki, yaz, gözünü sevdiğim yaz...
devamını gör...
bir zamanlar rus kiril alfabesi ile tuttuğum günlüktür. kiril alfabesini bilenlerin tabiri caizse çatır çatır okuyacağı günlüktür. sonra yazmaktan vazgeçtim. şimdi tutmak isteyenler dijital ortamda da tutabilirler, şifrelersin olur biter ama ajandada ki gibi hissiyat vermez orası da ayrı bir konudur.
devamını gör...
günlük tutan herkes, yazdıklarının bir gün biri tarafından okunacağını bilir.*
devamını gör...
gizlilik konusunda takıntılı biri olarak benimdir bu. benden sonra düşündüklerimin, hissettiklerimin okunmasını falan da istemem. benle birlikte mezara girsin.
devamını gör...
(bkz: tutunamayanlar)
devamını gör...
okunup içine not yazılanı var. günlüğüne onu zehirleyeceğimi sandığını da yazmış. birlikte şarap içtiğimiz zaman.
günlük tutan kardeşim okuyan ben.

not: ben de tutardım da benimkiler özel hayatla pek ilgili olmazdı. o yüzden bu korkuya sahip bir insan değilim. yazılar, şiirler filan.
devamını gör...
ben değilim bu, başkaları okuyacak diye yazmayı bırakmak istemediğimden ve geçmişimi okumayı sevdiğim için. günlüğü en ücra köşeye saklarım, yine de yazarım.
devamını gör...
lisede çıktığım kızın, benden de bahsettiği günlüğünü okuyan babasının hışmına uğramamdan dolayı yersiz bir korku olmadığını düşünüyorum.
devamını gör...
genelde yazdıklarını birinin okuması değil de okuyanın bununla dalga geçmesi uzer insanı bu yüzdendir günlük tutmama..
devamını gör...
günlük yazabilme gibi bir yetim olsa kitap yazarım. çünkü ifade etmek bana bir tık zor geliyor. düşünmek daha kolay.
devamını gör...
whatsapp uygulamasını bile parmak iziyle sifreleyenlerin olduğu bir dönemde çok normal karşılanmaktadır.
devamını gör...
bir de bunun yazıp yazıp sonra defterleri türlü aksiyonlarla yok etmeye çalışan versiyonları var. mesela yakarak olur, parçalayarak olur..
madem yakacaktın, neden yazdın? neden kıydın güzelim deftere? bana verseydin ben yazardım :( dedirten insanlardır.
devamını gör...
ilkokuldayken günlük tutmaya başlamıştım. hoşlandığım bir çocuk vardı onu yazmıştım ve saçma sapan şeyler. sonra günlüğüm kayboldu. soğuk terler döküyo her yerde onu arıyodum ama yok lanet olası günlük evi altına üstüne getirdim okulda aradım gitmiş benden. herkes öğrenecek diye küçüklük aklıyla nasıl kötü olmuştum ve başka şeylerde vardı rap falan yazmıştım. neyse zaman geçti bi şey olmadı. günlüğü sonra bi güne eve geldiğimde buldum. çantamdan çıkmıştı. kimseye de sormadım bulduğumu da demedim. hangi akla hizmet aldın da kendi kendine bi de geri koyuyosun. hala durur o günlük yemişim korkusunu dünya alem okusun artık.
devamını gör...
sırf bu yüzden defter değil telefonun not defteri bölümünü kullanır bir de olur da telefon açık kalırsa diye şifre koyarım.işte böyle de bir şizofrenim,evet.
devamını gör...
uzunca bir süre günlük tutuyorum.
halihazırda bir kitap ve onlarca a4 kağıda yazılmış düşüncelerim ve anılarım var.

yaklaşık bir senedir ise bir youtube müziğinin altına günlük tutuyorum. 40 part'ı geçmiş durumda. ben ilk günlük yazmaya başladığımda müzik 6 bin izlenmişken şuan ise 70+bin olmuş durumda. gayet da rahat yazıyorum.

tek bir hayatımız var ve bunu da diğerlerinin ne düşündüğü ile geçirip, başkalarının düşüncelerini kendimize zindan yaparsak ...

başkalarının bizim hakkımızdaki fikirlerinin bizim gerçekliğimiz olmasına izin vermemeliyiz. les brown
devamını gör...
ben de buraya yazarken aynı şeyleri hissediyorum. ileride biri okusa yazdıklarımızı neleri dert etmişler mi der acaba. yoksa insanoğlu var oldukça hep aynı mevzuları mı dert edecek kendine.
devamını gör...
mehmet karahanlı'nın kripteks sistemini kullanarak korkularından kurtulabilecek kimselerdir.
devamını gör...
günlüğünü okuyacak kadar kimse tarafından önemsenmediğini bilenleri biraz üzebilen durum olabilir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"okunur korkusuyla günlük tutamayanlar" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim