1.
bağımlılık yapan ve türkiye'de kullanması aşırı lüks olan nalet. dokunmadım dokunmam.
devamını gör...
2.
26 yıl boyunca asla içmem ve para vermem dememe rağmen bugün ilk parayı verip, bağımlısı olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.
devamını gör...
3.
corona falan derken çat diye sıyrıldım.
devamını gör...
4.
bunu içen insanın ne kendisine ne de çevresindekilere zerre saygısı yoktur gözümde. tüm dünyada üretimi ve tüketimi yasaklansa keşke.
devamını gör...
5.
19 yıldır ağzıma bile sürmediğim uzun ince tütün içeceği. sigara içmem için çok tehdit eden oldu ortama uyum sağlamam için ama bir şekilde tadına bile bakmadım. '' ama canım çekiyor naaapayım'' diyenlere aşırı sinirleniyorum. genellikle intihar edenlere gülenler de ağzında sigara taşıyanlardır. ülkede ki her şeyin fiyatından şikayetçiler ama sigara almaya geldi mi parayı verip keyif yapıyorlar. ne gerek var zehirlenmeye?
devamını gör...
6.
2021'de bırakacağım seni aslanım.
devamını gör...
7.
bıraktık falan tamam ama dünyanın en fazla keyif veren şeylerinden biriydi. bazen rüyalarımda sigara içerim, yalan değil.
devamını gör...
8.
tütün icat olmasa varlığında haberimiz bile olmazdı ama şu anda çoğu insan için çok büyük bir ihtiyaç ilginç
devamını gör...
9.
kullananin koku duyusunu kaybettirdiğini düşündüğüm meret zira diğer türlü nasıl kendilerine katlanabiliyorlar anlayamıyorum
devamını gör...
10.
içmeyiniz efendim tüm hastalıkların başı budur.
devamını gör...
11.
insan denen organizma ile pek samimi dostluklar kurabilen, samimi, dost, kendini özlettiren tütün mamülü. gerçekten delikanlı bir dosttur. dertinize sevincinize çok güzel ortak olur, hiç kafa açmaz. bazı zararları olabilir dostuna ama samimi dedim ya, arkanızdan iş çevirmez genelde bellidir. gece vakti olmadığında hele uyku da yoksa, işte o zaman dostluğunun kıymeti daha bir belli olur.
devamını gör...
12.
tütün mamulüdür. içiyorsak vardır bir sebebimiz denilirse saygı duymak gerekir.
devamını gör...
13.
bırakılması zor olan başlaması kolay olan bağımlılık yapan tütün.
devamını gör...
14.
pis bir merettir. bulaşmayın. bulaştırmayın. gecenin yarısı kalkıp sigara olmadığını fark ettiğinizde, kar kış kuraklık demez, bilmem kaç km ötedeki benzinliğe götürtür haberiniz olsun.
devamını gör...
15.
varlığını gereksiz bulduğum,tütünden yapılan bir tür bağımlılık yapıcı madde.nikotin maddesi içerir.
devamını gör...
16.
boş ve dolu olmak üzere ikiye ayrılır.
devamını gör...
17.
aşırı bağımlılık yapan, içenleri asla anlayamayacağım madde. tamam kendinize zarar vesaire ama en başta leş gibi kokar bunu içenler. evlerinde içenlerin tüm evleri öyle kokar. istediğin kadar sil süpür sonra sen. sağlığa ve cebe etkileri ise cabası. bunu içenler genelde vücutlarından, ciğerlerinden falan şikayet etmeleri ile ünlüdür. aklı olanın içeceği bir şey değildir.
devamını gör...
18.
içmeyenin yanında içmek içmeyene zulümdür. ilk kokusu çok güzel gelir(rayihası) ama kesif duman felaket baş ağrısı yapar, ağlatır.
devamını gör...
19.
başlaması kolay bırakması olay olan şey.
devamını gör...
20.
iki sene önce kendisiyle vedalaştığım fakat kendisini çok özlediğim eski dostum. bazen görmek için can atıyorum. keşke şu an yanımda olsa diyorum. bazen de ayrı olmamız ikimiz için de en hayırlı olanı diyorum kendimi avutuyorum. ayrılmadan önce son günlerimizde sinirlenmiştim. kızmıştım ona çünkü beni hasta eden oydu ama bir türlü vazgeçemiyordum ondan. her gün daha da fazla zarar veriyordu bana. işte öyle hasta olduğum bir günde attım onu yere son defa. tutup kaldırmadım olduğu yerden. onsuz yapabilirim, dayanabilirim dedim. öyle de oldu. ne kadar acı ve zulüm gelse de bakmadım bir daha yüzüne. şimdi nerdeyse iki yıl oldu ama itiraf etmeliyim hala özlüyorum onu.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"sigara" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim