1.
sonra aklıma kurtuluş savaşı, canım atatürk'üm ve silah arkadaşları, bu ülkeyi gerçekten seven insanların verdiği mücadeleler, emekler geliyor. ne olursa olsun ülkem için hep bir umut var diyorum. bu günler de geçecek inanın.
devamını gör...
2.
asla yapmamız gereken başlık
devamını gör...
3.
2018 ağustos olayındaki kur patlamasından ufaktan hissetmeye başladığım, kızım 1 yaşını geçtikten sonra kreş ve okul araştırmalarına başladığımda ise ülkede kaliteli eğitimin bile servete mal olduğunu görünce tamamladığım eylem. 2019 ekim ayı itibarı ile de yurdu terketmeme sebep olmuştur.
devamını gör...
kendi yaşadığın ülkeden neden umudunu kesersin ki
devamını gör...
akp'nin hala %45 oy aldığı ülkeden tabiki umudumu keserim. 1.5 sene sonra bir daha dönmemek üzere gideceğim. akıllı olan bunu yapar zaten. bitti vatan millet sakarya günleri.
devamını gör...
gençler olduğu için biz olduğumuz için henüz umudu kesmedim kesmeyeceğim.
devamını gör...
osmanlı devletinin alman ekolünden yetişen ciddi bir askeri kurmay sınıfı vardı bu yüzden türkiye'nin geleceğinden endişe ediyorum.
devamını gör...
istemeyerek mecbur kaldığımız olay.
devamını gör...
milliyetçi, atatürkçü ve vatansever biri olsanız dahi ekonomik şartların ve bir takım olumsuzlukların insanı getirdiği noktadır.
devamını gör...
yapacak bişey kalmadıysa, hiçbirşey yapmamak en güzeli diye düşündüren başlık.
devamını gör...
bölmek istemem ama bu z kuşağı denen ve sosyal medya platformlarını çok kullanan kişilerde meydana gelen bir hastalıktır.
hani kimse "taşın altına elimi koyayım" demek yerine sürekli " ne ayranım dökülsün, ne istenmeyen olaylar yaşansın" derdinde ince şekilde bezginliklerini dile getirirler ki bunların genelde yapabilecekleri şeyler ve aralarında bir şey başarabilecek olanı çok azdır.
neyse gitmek isteyene kapı sonuna kadar açık tabi hatta " bak şuradan" diye bir karikatür bile vardır.
devamını gör...
öğrenilmiş çaresizliktir.
akıllara, zeki demirkubuz'un şu sözlerini getirir;
'bu ülkeye ve bu hayata dair hiçbir şeyin, hiçbir zaman benim dilediğim gibi olmayacağını biliyor, artık bundan acı duymuyorum.'
devamını gör...
kendi adıma sadece türkiye bazında olmayan şeydir. insanlardan da dünyadan da ümidimi kestim ben. bencil zihinlerimiz tüm canlılara zehir ediyor dünyayı.
devamını gör...
şimdiye kadarki her gencin yaşadığı ve sonraki senelerde de gençlerin yaşayacağı durumdur. ben bu ülkeden umudumu keseli çok oldu geçmiş olsun benle aynı durumu yaşayanlara.
devamını gör...
ekşi sözlük'te takılırken başıma gelen durumdu. gündem'e baktığımda ve yazılan entry'leri okuduğumda içim huzursuzlukla doluyordu. beni rahatsız eden kötü olaylar değil de, insanların tepkileri ve kendilerini ifade ediş biçimleriydi. en çok favorilenen entry'ler nefret söylemleriydi, gerçekten kafa yormamız gereken felaketler hakkında yazıp çizen pek yoktu. zaten depresif bir insanım, bir de bunları gördükçe içimi yapış yapış bir umutsuzluk duygusu kaplıyordu. yaşama tutunsam ne olacak diyordum kendi kendime, çevremde böyle insanlar olacaksa hayat yaşanmaya değmez. ama kafa sözlük bir şeyleri değiştirdi bende. burada çok değerli yazarlar tanıdım, bilgili ve kültürlü insanlar, kalpleri hassas insanlar... artık hayat her şeye rağmen yaşanmaya değer, hâlâ güzel insanlar var, diye düşünüyorum. burada yazan herkese teşekkür ederim o nedenle, içimdeki umut duygusunu yeşerttiniz.
devamını gör...
halk ağır vergiler altında eziliyordu.
devamını gör...
umut beslememiz hataydı. çok yanlış şeyler oluyor çok . o kadar yanlış ki bir süre sonra kendimi haksız buluyorum sitem etmekte.
devamını gör...
yani aslında ülke hep böyleymiş, ama insanlar umut edebiliyormuş, bu adamlar umudu yok ettiler, bu halk her şeyi tolere eder, etti de, ama ilk kez ümitsizliğe sürüklendirildi, tolere edemiyoruz işte. renksiz bu herifler.

bunlardan memnun olan insanlarda (suçlamıyorum) hayattan aldığı zevki farklı renklerde aramayan insanlar. o nedenle kuru ekmek yiyip, tv'de "ülke güvende" mesajını gördüğünde hayatı zevkli oluyor.
devamını gör...
terk etmek isteyenleri tutmayalım. kapı açık gidebilirsiniz. kalmak isteyenlere yer açılır. umut fakirin ekmeğidir sevgili yazarlar lütfen ekmeksiz kalmayın.
devamını gör...
bir yerden veya birinden bir şeyler umut etmek için genelde iki durum söz konusudur. ya cidden cahil olmanız gerekir ya da olayları iyi tahlil edecek bilgi birikiminden yoksul bir cahil olmanız gerekir bu ikinci dediğim şey sizi duygusal kararlar veren birisi de yapar. tüm bunlar sizin sürekli aynı hataları yapmanıza ve gerçekleşmesi mümkün olmayan beklentiler içine düşüp durmanıza sebep olur. kimdir bunlar peki? genelde gençlerdir çünkü gençler kolay kanar ve hemen umutlanırlar. diğer bir kolay kandırılan kesim de yaşlı kesim kesimdir ama bu moruklar şu an bu yazının konusu değil benim de zaten umrumda değiller. (bkz: sorgulanmamış bir hayat yaşamaya değmez)

gerçek manada gelecekten iyi şeyler beklemeniz için elle tutulur kanıtlarınız geçerli argümanlarınız olması gerek. ne olması gerektiğini yazmayacağım ne olmaması gerektiğini yazacağım. ilk olarak kimse allahın oğlu değil türkler hiç değil. sorunların kılıç kalkanla çözüldüğü dönemlerde nispeten
iyi şeyler olmuş olabilir ama artık öyle değil bu artık 200 yıldan uzun bir zaman dilimini kapsıyor. dini değerlerimize aykırı diye diye kafayı yemiş bir güruh var herkese sallıyorlar kimseyi beğenmiyorlar ama kendiler eleştirilince benim hassasiyetlerim var diye de yaygara kopuyor. bu ülkenin halkı maalesef iflah olamayacak derecede dejenere olmuş durumda. ahlaki değerleri apış arasına indirgemişler an itibariyle açık hava tımarhanesine döndük. bu karar saçmalık kimseye artık tuhaf gelmiyor. deliliğin normalleştiği bir dönem yaşanıyor aklı selim olanlar da evinden çıkmıyor. kadın üzerindeki baskı akıl almaz boyutlara ulaştı kadınlar kendileri olarak toplumda var olamaz hale geliyor ve bu süreçte erkekleşme yoluna gidiyorlar. erkeklerin ellerindeki gücü almak istiyorlar toplumun erkeğe tanıdığı özgürlüğün peşindeler dünyadaki anlayışa paralel olmayan bir feminizm dalgası var. adalete olan güven sıfıra indi kantarı bilerek bozanlar dahi adalete inanmıyor. düzgün işleyen bir adet kurum kuruluş kalmadı. az biraz düzgün işleyen kör topal idare eden ne varsa koltuk savaşı uğruna heba edildi az sayıdaki yetişmiş devlet kadroları tasfiye edildi yerine cemaatler dolduruldu. elin gavurunun elde etmek uğruna yıllarca savaştığı sosyal hakları altın tepside sundular sonuç ne oldu?

günlerce yazarım ama nafile. uzun lafın kısası bu ülkeden hala umudu olan varsa net söyleyim normal şartlar altında gerizekalıdır.

bu ülke insanının cehaleti hafife alınıyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"türkiye'den umudunu kesmek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim