çocuğu olmayan sevecen tabiatlı insanlarda tavan yapan çok özel bir sevgi türü. ömür boyu sürer gider. evlat sevgisinden aşağı kalmaz.
devamını gör...
çocuğunuz olmadan çocuğunuz olmuş olur, hele dilleri dönmeye başladığında teyze, hala, amca, dayı diye size seslenmeleri sizi sizden alır. gel de sevme şimdi.
devamını gör...
en saf en güzel sevgilerden biridir. ağzından adım çıktığında bile beni kıpır kıpır yapar.
devamını gör...
bende 5 tane var. hepsi öyle bi şey ki ısırsam olmaz, içime alsam olmaz. sevgimi nasıl anlatsam ifade etsem, hissettirsem bilemiyorum.
bi tanesini dahi görünce kalbim böyle dolup taşıyor, boğazım kavruluyor. yeğen başka bi şey be.
devamını gör...
yeğen aşkına, aşkların en güzelidir,
baya da geç hala oldum, toplam bir tane zaten, resmen sıraya giriyoruz, anne tarafı da bizim gibi, çok ihtiyacımız varmış yetmiyor şu an, bana bir hala der, içimin yağları erir.
devamını gör...
büyüğü resmen beni taklit ediyor. saf sevgi bombardımanı yaşıyorum resmen..

hele o en küçüğü yok mu, minnak bir şey, kuş gibi cikcikliyor kelimeleri tekrarlarken.

insanın çocuk sahibi olmadan o saflığı kalbinin derinliklerinden hissetmek: o ne güzel bir duygu.

nazar değmesin maşallah.
devamını gör...
çok taze daha 5 ağustos'ta doğdu. aslında yeğenim değil kuzenimin çocuğu ama kardeş gibi büyüdük annesiyle ondan yeğenim gibi seviyorum. öğrendiğimde yerimde duramadım sevinçten ne yapacağımı bilemedim. daha doğmadan neler yapacağımızı ona neler alacağımı bile düşünüyordum. minicik eliyle bir parmağımı tuttuğunda hissedeceğim duyguyu tahmin dahi edemiyorum. bu hayatta seni çok üzecekler,çok da mutlu olacaksın. bazen yeri gelecek annene kafa tutup babana düşman olacaksın. hatta en yakın arkadaşın bile kazık atacak ama sana temenni ederim ki küçük adam değişmeyen tek şey ne olursa olsun bana gelip anlatman yardımcı olmamı istemen olacak. belki seninle akrabalık olarak uzak olabiliriz ama sen benim kalbimi daha gözlerini açmadan feth etmiştin. büyüdüğünde bunu sana okutacağım umarım hayattaki en büyük kırgınlığın bile birkaç dakika sürer. seni her zaman seveceğim ben senin en yakın arkadaşınım arda. aramıza gelişinle hepimizi çocuk sevincine buladın. büyü küçük oğlum benim büyü ki beni,bizleri de büyüt. iyi ki varsın... -sana akülü arabanı alacak olan kuzenin...
devamını gör...
inanılmaz bir şey.

kendi çocuğum olsa bu kadar olurdu ona karşı sevgim...
devamını gör...
metrodan çıkınca mecidiyeköy'ün neden bildiğimiz köy olmadığı gibi sorularla karşılaşmaktır. kuzucuğun mecidiyeköy diye sevinmesi köy zannetmesindenmiş.
devamını gör...
fazla abartılan bir sevgidir.
iki yeğenim var. ikiside doğduğundan beri sürekli bizim evde. bu durum belli süre sonra çok can sıkıcı hal alıyor. sürekli ağlayıp tutturması, her şeye hazır cevap vermesi, sürekli sendromlarda olması, çok fazla bunaltması zaman zaman evdekilerin sinir kat sayısını zorluyor.
sağda solda yeğenim için ölüyorum bitiyorum diyenler, yeğenlerini yılda bir kere görenlerdir. her gün iç içe aynı evde yaşayında o zaman göreyim sizin ölüp bitmenizi.
devamını gör...
şöyle söyleyeyim.. olur da daha çok severim diye çocuk yapmamayı düşünüyorum. şu an kendisi dünya üzerinde en sevdiğim canlı. 5 aylık olduğu için ifade edemiyor kendini ama ben de onun için öyleyim. hı hı, buna çok eminim. öyle olmasa neden her sabah birbirimizi görünce aşko kuşko kızlar gibi çığlık atıp gülüyoruz?

bir an önce zaman geçsin istiyorum. ben yaşlanayım, o en güzel yaşlarına gelsin. sonra varımı yoğumu feda edeyim uğruna. paraya ihtiyacı olunca beni dolandırsın.. sadece neye yıkılırım biliyor musunuz? evine gittiğimde sevgilisine "off halam geldi yine yha" yazan bir ergen olursa. yıkılırım, mahvolurum. gideyim de bunları bilinçaltına işleyecek konuşmalar yapayım bari.
devamını gör...
yakına aramıza katılacak bende tadacağım sorumluluğu olmayacağı yalnızca seveceğim için gayet konforlu bir sevgi.
devamını gör...
yeğenimin bebekken kulağına en çok teyzeni seveceksin diye fısıldadığımı itiraf etmek için uygun bir başlık.

çocukları zaten severim ancak böyle kanından, canından üstelik sana da benzeyen, seni kopyalamaya çalışan bıcırıklar sayesinde öğrendim insan nasıl sevilir, nasıl özlenirmiş.

yanınızdayken çileden çıkmanızın sevgisizlikle ilgisi yok. ben de dayanamıyorum cam sehpanın üstünde zıplayıp her indirişimde tekrar çıkabilme gücüne. velet bozuntuları.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yeğen sevgisi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim